Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le sokan a gyári...

Miért nézik le sokan a gyári munkásokat?

Figyelt kérdés

Sokan mondják róluk, hogy "biorobotok", meg hogy "másra nem jók", "tanulatlanok".


Holott ők is becsületesen dolgoznak, és ritkán, de akad előrelépési lehetőség is, és sokan vannak, akik élnek ezzel.


Persze hozzáteszem, hogy nem olyan jó gyárban dolgozni, és sokan nem bírják, és rettegnek tőle. - pl én.



2018. okt. 21. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyenek az emberek, a felsővezető lenézi az irodistát, az irodista a bolti eladót, a bolto eladó a gyári munkást, a gyári munkás meg az utcaseprőt. Ez van. De ha nem lennének gyári munkások, nem lenne Samsung Tv, meg csomagolt zöldség stb, aztán lesne a jó nép. Én dolgoztam diákként gyümölcs - zöldség csomagolóban, egyetem alatt is. Volt ott minden, persze sok a buta ember, vagy csak ők a hangosabbak.

Meg kellene becsülni, hogy valaki elvégzi azt a munkát is! Aztán mégis ezzel riogattak gimiben, nehogy szalag mellett végezd!! Durva, nem? Aztán egyik osztálytársam gyárba ment dolgozni, most ott valami csopvezető és élvezi. Azt is megkockáztatom, jobban keres nálam, diplomás embernél

2018. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Mert sok köztük a tirpák, rosszindulatú, irígy bunkó, aki nem képes elviselni, ha a másiknak csak egy zsömlével több van. Mellesleg ők meg az irodistákat nézik le, úgy képzelik, hogy ne mcsinálnak mást, csak papírt tologatnak, meg facebookoznak és youtube-oznak egész nap.
2018. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 nemaRendőrség ***** válasza:
66%

Szoftverfejlesztőnek tanultam anno. Minden gépesíthető. Japánban már kockázat elemzők, ápolók stb munkáját is átveszi a gép.


Én nem nézem le a gyári munkásokat, édesapám is az, igaz nem szalag mellett dolgozik, hanem karbantartó.


Tisztelettel, egy egyetemi oktató.

2018. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
mert sok ember paraszt. meg mert olyan rég meghat már az az ősük, aki vérrel-verejtékkel felkapaszkodott azokba a bizonyos "jobb körökbe", hogy már nem is emlékeznek rá, hogy honnan indultak egykoron. pedig nem ártana néha.
2018. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Azért van abban némi igazság, hogy gyárba csak az megy, aki másra nem jó.

Ott van példának a volt lakótársam. Mindig talált valami kifogást, hogy ne kelljen tanulnia. Mielőtt összeköltöztünk, azért nem tanult, mert otthon rossz a légkör, alkoholista az apja...stb. Eljöttünk albérletbe, szinte mindenét fizettem, annyi volt a kikötés, hogy tanuljon. Három hónap után abbahagyta az iskolát azzal az indokkal, hogy nem tud korán kelni. Most gyári munkás, nyolc általánossal.

A barátnőm diákmelózott gyárban, olyanokat mesélt az ottani emberekről, hogy el sem akartam hinni.

Volt egy szabály náluk, hogy a diákmelósok nem mondhatják meg a dolgozóknak, hogy mennyit keresnek. Ugyanis, ha a dolgozók megtudják, hogy a diák 100 forinttal több órabért kap, akkor kiutálják onnan őket.


Nem azt mondom, hogy nincs ott normális ember, de a nagytöbbségre tényleg igazak a sztereotípiák.

2018. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Azért van abban némi igazság, hogy gyárba csak az megy, aki másra nem jó."


Ebben egy csepp igazság sincs.

Aki jó gyárba, az jó a tescoba-mekibe is.

Ismerek gyári munkásként dolgozó diplomásokat akik jobban keresnek ezzel mint a óvóképzős/államigazgatásis/stb diplomájukkal keresnének. Tudnák azt is csinálni, csak nem éri meg.

2018. okt. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nézik le őket, mert sokuk (NEM MINDENKI) agyhalott és úgy viselkednek mint az 5 éves gyerekek... én több gyárban vtam diákmunkán és tényleg igaz, hogy a fizetés az tabu téma, mert azt gondolják, hogy a diákok többet keresnek, ami nem mellesleg nem teljesen igaz.


2 hónapja meg elkezdtem egy új helyen dolgozni, de ott már állandó munkásként, azzal kezdődött, hogy 1 nap után ki akartak rúgni, nem akartak betanítani, leraktak a legrosszabb helyre. Szerencsémre több helyen is vtak akik szabadságra mentek + túlóráztam idegen műszakban is, így minden gépet ismerek már, majdnem jobb a termelésem. Több régebbi dolgozó csak 1 gép típust tud kezelni, én meg ismerem az összeset, de sajna van mikor meg kell kérdeznem vmit, akkor egyből elkezdenek csipákolni, hogy hátráltatom a termelést, stb.


Persze van pár értelmes ember is, de sajnos a többségük agyhalott bunkó és nem foglalkoznak mással csak azzal a másik mennyit keres, mit csinál. Meg vannak olyanok is akik bármit megtehetnek (nem jár be dolgozni) és vannak akiket azért lebaxnak ha csak eszik...



Jelenleg nincs lehetőségem máshol dolgozni, de remélem nem leszek örökké egy gyárban

2018. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
7: Én is erre világítok rá a 2-esemben. De valaki lepontozott. Nyilván az említett agyhalottak közé tartozik. Lényeg, hogy a gyári melósok mintegy fele tesz róla, hogy lenézzék.
2018. okt. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Én 2 évig operátor voltam és éreztem, hogy butulok. Kevés inger, 0 kreativitás, monoton meló. Tapasztalatnak jó volt, hogy a gépészet világát megismerjem, de a közeg nagyon fura volt. Példának okáért mindig csak a panaszkodás ment, hogy ez így szar úgy szar. Nyilván nem tudtam vele mit kezdeni, ugyan úgy pakoltam a gépet.

Ezután elmentem mérnöknek tanulni, mellette maradtam ugyan ott gyakornoknak. Kaptam egy feladatot, hogy optimalizáljak egy gyártósort. Mindig is úgy voltam vele (ahogy minden gyári munkás), hogy fentről könnyű dirigálni, úgyhogy az első lépésem az volt, hogy lementem és figyeltem a folyamatot. Feljegyzezeltem az ötleteim, majd oda mentem az operátorhoz, hogy adjon ő is tippet, illetve véleményezze az én ötleteim,hiszen ő csinálja ezt minden nap, ő ért igazán hozzá. Mi volt a válasz? "az lesz a jó, ha nem jön munka azt menjünk haza höhöhö"

Vannak kivételek, de sajna a java ilyen.

Nem nézem le őket, minden munka érték, de valljuk be, hogy ezeket a munkákat bárki meg tudja csinálni.

2018. okt. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Apám,mint szakmunkás egy hétvége alatt megkereste azt a pénzt,amit más egy hónap alatt keresett.Hiába szerettem volna továbbtanulni főiskolán,ő szerette volna ,hogy szakmunkás legyek én is,aztán az is lettem.Nem értettem,hogy miért olyan értéktelen lett volna neki egy diploma.Ezért komoly iskolai végzettséggel nem rendelkezem sajnos.Vannak emberek,akik ténylegesen magas iskolai végzettség nélkül is kiemelkedően keresnek.Legyen vállalkozó,alkalmazott vagy szakmunkás,a munkaerőnek is van kereslete és kínálata. Ha valaki ténylegesen ért valamihez,jó abban amit csinál nem lehetetlen csillagászati pénzeket keresni.
2020. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!