Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért mondják, hogy a...

Sokan miért mondják, hogy a diplomások csak annyit keresnek, mint a gyári munkások, kevesebbet, mint a szakmunkások?

Figyelt kérdés

Ez maximum a közszférában dolgozókra igaz.Bár, ott egyre kevesebb a diplomás a hányadék bérek miatt.



A versenyszférában viszont teljesen más a helyzet.


Egy kezdő diplomás, valóban nincs rendesen megfizetve és kb annyi a fizetésük, mint egy közepesen megfizetett gyári munkásnak (Kb Br 300-330).

Viszont, ez csak a pályakezdőkre igaz.


Amint gyűlnek a tapasztalatok, a diplomás bére elhúz.

Egy tapasztalt fejlesztőmérnök,illetve gazdasági diplomával rendelkező br 700 ezret is megkap nem vezetői pozícióban.


Egy gyári munkás bére viszont nem fejlődik,sohasem fog annyit keresni, mint egy tapasztalt diplomás.


Továbbá, az sem mindegy,hogy egy télen hideg, nyáron szauna csarnokban dolgozik, vagy egy légkondis irodában, rugalmas vagy kötetlen munkaidő beosztással, nem pedig hajnalban kelve.


Tehát, érdemes tanulni.

Én mindenkinek azt mondom, tanuljon.


2018. szept. 29. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Versenyszférában 2007-ben kezdtem fejlesztőmérnökként, ahol 16 ember munkájáért felleltem, bérem br. 150 000Ft volt, a későbbiekben br. 180 000-re emelkedett a fizetésem.


Váltottam és tanszéki mérnök lettem br. 186 500Ft-os fizetéssel, a béremelést nálunk benyelte az egyetem. Kaptam +36% emelést az alap fizetésemre, ezzel azonos mértékben megvonta az eddigi kiegészítéseimet és pótlékaimat, visszavették az étkezési támogatás összegét is, eredmény maradt a br. 186 500Ft.


Idén 5 fejvadász és 3 cég keresett meg, menjek hozzájuk dolgozni, de a fizetési ajánlat sehol nem lépte át a br. 200 000-et!

2018. szept. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk a marketing asszisztens jó ha 160at megkap nettóban, kész vicc.:D Na neki hiába lesz tapasztalata, éveken belül fogja talán elérni a 200 nettót, ha nem vált. Mondjuk meg is érdemli, kb. titkánrői feladatokat lát el a kiscsaj.:D Ja és ez Budapest, multi cég.
2018. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves 1,


akkor te nem használod ki a lehetőségeket.


Itt, a közeli járműgyárban, egy junior termeléstámogató mérnök kap nettó 451-e forintot.A junior azt jelenti,hogy frissen diplomás vagy kevés tapasztalattal rendelkező.


Viszont, ugyanezen a helyen, a motorfejlesztési részlegen a tapasztaltabb fejlesztőmérnökök bizony megkapnak bruttó 600-700e forintot.



Mondjuk,én nem értem,hogy egy műszaki végzettségű embernek,hogyan juthat eszébe olyan,hogy állami vagy állami érdekeltségű területre megy dolgozni.



Kedves 2,


valszeg az egy kis cég.Továbbá asszisztensi pozíció.A marketing pedig tipikusan olyan,hogy azt magas szinten kevés ember tudja művelni.

2018. szept. 29. 09:37
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem kis ceg, de amig van palyakezdo, aki ennyiert megcsinalja,

miert fizessenek tobbet?

2018. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom én büfészakos bölcsészként bruttó 350 el kezdtem 2 éve SSc ben...
2018. szept. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Ez sem fekete/fehér. A "diplomás" nem homogén halmaz, nem mindegy, hogy valaki orvos, gépészmérnök, vagy szabadbölcsész. Na meg vannak olyan területek, ahol a tudás, tapasztat teljesen helyettesíti a diplomát. Szóval igen, tanulni érdemes, egyetemre járni nem feltétlenül
2018. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"közepesen megfizetett gyári munkásnak (Kb Br 300-330)"


Na itt szolnok megyében ez álom marad egy darabig...Felénk már 150 nettó jó fizunak számít segéd/gyári munkára...

2018. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!


A nettó 451 ezer forint amit a junior mérnök kap, az több, mint a bruttó 6-700 ezer, amit a tapasztalt motorfejlesztő mérnökre írtál, szóval valami nem stimmel.


Én motorfejlesztő mérnök voltam budapesti multinál, de eljöttem egy állami céghez. Egyáltalán nem rosszak a bérek, nem tudom honnan veszed. 1,5 év tapasztalattal 450 ezer a bruttóm, plusz havi 25 ezer cafeteria. 5 év tapasztalattal rendelkező kollégák már bruttó 600 körül keresnek, a 10+ éve ott dolgozók bérsávja pedig a bruttó 700e-1 millió között mozog, nem vezető pozícióban. És mindehhez nulla stressz párosul, a munkatempó nyugis, túlórákat fizetik (1,5-2x-es órabérrel), de amúgy rugalmas a munkarend, törzsidőn (9-14, pénteken 9-13) kívül bármikor jöhetsz-mehetsz. A multinál volt, hogy este 10-ig bent voltam, itt délután 4 után alig van már bent ember az irodában. Ez sem mindegy ám, pénzért nem megvehető dolog a nyugalom és a life-work balansz.

2018. szept. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Egy kezdő diplomás, valóban nincs rendesen megfizetve és kb annyi a fizetésük, mint egy közepesen megfizetett gyári munkásnak (Kb Br 300-330)."


Hát én diplomásként leszopnám magam a "közepesen megfizetett" gyári munkás béréért...


A többivel egyetértek, DE! Nem a diplomán múlik! A gyári sori munkás is felküzdheti magát, ha akarja (szinte) bármilyen pozícióba. Nálunk az egyik középvezető is sori melósként kezdte a cégnél majd kb. 18 év alatt felküzdötte magát oda ahol most van.

2018. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1) Nincs annyi diplomás hely, mint amennyi diplomás ember.

2) A legtöbb, nem műszaki, eüs vagy infós diplomás az életben nem kap jó munkahelyet.

2a) Mivel nem kap jó munkahelyet, így nem kap jó fizetést sem.


És itt ezzel van a baj. Nem tudok statisztikákat felmutatni, de egészen egyértelműen a diplomások jókora hányada olyan munkát végez, aminek köze sincs ahhoz, amit tanult, de valószínűleg diploma se kellene hozzá. Márpedig így a fizetésünk se lesz jobb, mint egy szakié.


Nekem a rekordom pl. a mostani, bolti eladói munkám, amivel jobb hónapokban megkeresek 165 ezret, rosszabbakban marad a 145. Nem heti 40, hanem 50-55 órában... Ha meggebedek, ennél akkor sem lesz több X év múlva sem, hacsak nem fusizok (fun fact: most is csinálom, csak legaláis keretek közt, nem feltűnően). Két év alatt 149 álláshirdetésre jelentkeztem eddig, nekem csak a legalja jutott. Pedig diplomás vagyok. Csak hát az érettségizett jobb esélyekkel indul, mint aki felsőfokú tanulmányokat végzett.


Háh, a kedvencem: múlt héten hívott egy csaj egy közvetítőcégtől. Aszongya' nekem: látta az önéletrajzomat Professionön. Folyamatos munkavégzéssel, 3 műszakban, gyártósori állómunkát tud nekem ajánlani. Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam, kár, hogy nem kérdeztem vissza, hogy ha látta az önéletrajzomat és a végzettségemet, egyáltalán hogy jutott eszébe, hogy majd én kihajtom a belemet nekik minimálbérért. :D De tökre meglepődött azon, amikor azt mondtam: igen, keresek munkát - szellemit...


"Tehát, érdemes tanulni.


Én mindenkinek azt mondom, tanuljon."


Igen. Nekem pl. tönkretette az életemet az egyetem. Tökre érdemes volt 4 évet elpazarolnom az életemből és kétmillás diákhitelt felhalmoznom, amit akár már most megmondok a banknak, hogy az életben nem fognak viszontlátni. Egyrészt már akkor végezhettem volna azt, amit most csinálok, másrészt mostanra kétmillás tartozás helyett kétmillás megtakarításom lehetne. Fingom nincs, hány éves leszek, mire talpra állok. Most vagyok 25, szóval úgy 30-ra tippelnék. A jelenlegi helyzetemnél az angliai mosogatás is nagyobb perspektívával kecsegtet.

2018. okt. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!