Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » El lehet e titkolni bizonyos...

El lehet e titkolni bizonyos betegségeket munkàltató illetve üzem orvos elött? Utàna tudnak nézni a betegségeknek?

Figyelt kérdés
2018. okt. 25. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Éppenséggel el lehet titkolni csak ha kiderül, akkor jól megb.sszák a lyukadat. Pl epilepsziás emberünk daruzik a hegesztő csarnokban, rájön egy roham és jobb esetben nem öl meg senkit. Vagy köszörül, az se sülne el túl jól.. ilyennel nem szabad játszani :)
2018. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, nem is igazán kell titkolni. Ismertem súlyos szívbeteget, akinek volt szívműtétje, rendszeres problémái voltak. Mindig munkaképesnek nyilvánították, aztán a végén a munkahelyén kapott szívrohamot, meg is halt szegény. Szóval ha nem igazán ragaszkodsz hozzá, hogy nem vagy munkaképes, akkor nem nagyon vergődnek veled.


Más hasonló esetekről is tudok, ők is dolgoznak a mai napig, sokuk könnyű fizikai munkát végez.


Kivéve, ha mondjuk fertőző betegséged van és vendéglátásban dolgoznál, arra azért már odafigyelnek.

2018. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de én mondjuk egy asztmàra gondoltam gyàri munkàra.Lehetek alkalmas asztmàval?
2018. okt. 25. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk az ember szorongás miatt szed gyógyszereket és azt egy irodai munkánál eltitkolja az üzemi orvos előtt, azt megértem, de az asztma az más, főleg gyárban. Szóval eltitkolhatod, persze, mert nem kötnek hazugságvizsgálóra, amikor a betegségeidről kérdeznek - de felesleges. Az, hogy asztmásan mennyire jelent rád veszélyt a gyári munka, nem tudom, de szerintem igen, ugyanis nálunk egy lány attól kapott asztma rohamot, hogy rohant be az irodába (bár asztmás nem voltam és nem tudom, hogyan meg mitől jön ki egy roham). Annyit még, hogy a lánynak az volt a "végzetes" rohama (bocsi, hogy ilyen drámaian írom), azóta éber kómában fekszik.


Szóval ha nem vagy benne biztos, inkább egyeztess az üzemivel, mert inkább veszítsd el a lehetőséget a munkára, minthogy bajod legyen.

2018. okt. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég necces asztmával gyárban játszani, de te tudod. Manapság kb. 10 éve alapból kiderül, mert minden orvos és gyógyszerész láthatja az összes orvosi szarságodat. Ezt a hozzáférést viszont azt hiszem, tilthatod az ügyfélkapun valahol, de nem 100%
2019. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!