Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez történt a munkahelyemen....

Ez történt a munkahelyemen. Mit kéne tennem? :/

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem eladónőként egy kis üzletben.

Első munkahelyem, idáig úgy éreztem egész jól belezökkentem, tök jól mentek a dolgok.


Ma reggel viszont az történt, hogy többen bejöttek, valaki kérte valamiben a segitségem, addig egy család felpróbált a gyerekének egy cipőcskét, amit levett a kirakatból. Majd jöttek, hogy ez jó, ez marad, a kezembe nyomták a cipőt.

Nekem meg természetes volt, ha ez jó akkor valószinüleg egy pár is...

Hát miután már elmentek, akkor láttam, hogy nem egy párt vittek el. Két különböző számú volt, a párjaik ittvannak még.

Már csak abban bizok, hogy otthon észreveszik és visszajönnek... De ha nem? Akkor ilyenkor mit kell tennem?

Tudom, az én hibám, megkellett volna néznem. De valamiért természetesnek véltem, hogy ha próbálták jól van úgy, meg az első kávém előtt történt, de ez nem mentség.

Valakinek tapasztalata ilyen téren? 22n


2018. nov. 5. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

A lelkiismereteden múlik.

Elmondhatod a főnöknek hogy ez történt és akkor valószínűleg kifizettetik veled a két pár cipőt. De simán hagyhatod úgy ahogy van, és akkor csak a következő leltárnál fogják csak észrevenni és elszámolják egyszerű veszteségnek.

2018. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Majd visszamennek, azt tedd félre amit majd kicserélsz és ennyi. Ez nem egy akkora hiba mint ha fizetés nélkül engedted volna el őket. A főnököd is maximum annyit mondd erre hogy figyelj oda jobban a későbbiekben és ennyi. Hibázni mindenki hibázik, szerintem ez nem egy akkora bűn.

Én is követtem el olyan hibát hogy műszaki eladóként amikor egy TV-t csomagoltunk ki a vevővel hogy megnézzük minden benne-e van meg nincs-e sérülés stb... akkor a távirányítót elfelejtettük beletenni, és amikor már elment az autóval akkor láttam hogy a távirányító ott figyel a pulton. Szóltam a pénztáros kolléganőmnek hogy lehet vissza fog jönni érte akkor adja neki vissza, a főnökömnek amikor elmeséltem csak nevetett, ő mondta hogy voltak ennél durvább helyzetek is, de ez nem akkora bűn, csak némi figyelmetlenség. A vevő vissza fog menni érte, és ennyi. Egyébként nap végén zárás előtt jött a vevő hogy a TV távirányítóját nem találják, és szeretne venni egy univerzálisat. Akkor a távirányítót eltettük egy fiókba hogy ne keveredjen el, és mondtuk hogy az én hibámból maradt itt. A vevő meg nem értette hogyan, mert ő megvolt arról győződve hogy amikor hazavitték és kicsomagolták meg a helyére tették még megvolt mert ő erre emlékszik. De mondtuk hogy az lehetetlen mert itt van a távirányító, itt maradt. El sem akarta hinni.


Szóval nyugi, ebből nem lesz komoly hátrányod.

2018. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan.. ne törd ezen a buksid. Felejtsd el. Ebbe a mai rohadt világba ne akarj lelkiismeretes lenni, mert az emberek 99%-a nem érdemli meg. Magaddal meg ne csessz ki feleslegesen.
2018. nov. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyébként éppen ezért van legtöbb helyen csak fél pár cipő kirakva, hogy még véletlenül se lopják el. Persze meglehet, hogy aki elvitte, az is azt gondolta, milyen jól járt...
2018. nov. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugtatóak... csak egész nap ezen kattogott az agyam.

A főnökkel felváltva árulunk itt. Legtöbb cipőnél a legkisebbet és a legnagyobbat tesszük ki, a kicsiknél néha össze vissza, van hogy egy párat, van hogy azokból is kisebbet nagyobbat.

Most, hogy felpróbálták és mondták ez kell, jó lesz, megsem fordult a fejemben, hogy nem egy pár lehet.

De hát igen, egyik kisebb két számmal a másiknál, de ezeknél a kicsiknél alig szembetünő.

Csak az bánt, hogy ha nem kerül vissza, akkor ezt a két cipőt már nem tudják eladni. Vagyis elméletileg egyet:)) mert a kettőből egy kivan fizetve, nemde?

2018. nov. 5. 16:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond. Majd visszajönnek.
2018. nov. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne kattogj ezen. Szólj a főnöknek, hogy mi történt és mondd meg neki, hogy reméled visszaviszik a cipőt.
2018. nov. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én már jártam úgy, hogy a felpróbált cipőnek nem a párja volt a jó a másik lábamra hanem az egyel nagyobb/kisebb...
2018. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is vettem tornacipőt így mert így volt jó. Balos 45 jobbos 46 :)
2018. nov. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy normális vevő rögtön rájön, hogy mi történt, ahogy majd az egyik cipő nem fog passzolni a lábára, és vissza fog menni hogy rendezve legyenek a dolgok.
2018. nov. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!