Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahelyemen 8órát dolgozom...

A munkahelyemen 8órát dolgozom. De csak 4óra munkát fizettek ki és állítják, hogy ez így rendben van, mert 4órára vagyok bejelentve. Eddig nem így volt. Már többször reklamáltam, a vezetőségnél is, de nem történt semmi. Hova forduljak ez ügyben?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a munkaügyi bírósághoz, de ez esetben készülj fel arra, hogy attól kezdve nem lesz munkád, mert ki leszel rúgva. Bár azt megjegyezném, ha a szerződésed 4 órára szól(márpedig ha csak 4-re jelent be akkor arról szól), akkor sok mindent nem tehetsz, mert nincsen mivel bizonyítanod, hogy te 8 órát dolgoztál! A főnök állítása a tiéddel szemben, melléd pedig nem fognak állni a kollégáid, mert féltik a munkahelyüket! (Egyébként ha 4 órára vagy bejelentve és annyi pénzt kapsz akkor sok esélyed nincsen egyetlen bíróságon sem, maximum, ha bízonyítod, hogy 8 órát dolgoztattak.)
2011. szept. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Azért azt már hozzá kell tenni hogy a munkavállalókat már jobban védik. lehet azért esélye, mert tudják hogy sokan ilyen szemetek...


És ha kirúgnak, szerintem találsz jobbat, mert ez..

Én beszólnék, megbeszélném hogy úgy jöjjenek ki mint ismerős , hogy reggel ott vagy, aztán vissza mennének meló végén akkor látni hogy ott vagy reggel óta...

Ha meglehet velük beszélni, de nem tudom hogy megy.

2011. szept. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
54%
Én ott hagynám, nehogy már! amúgy is csak 4 óra az lufasz! és ha csak 4-et dolgoznál nem 8-at? én is túlóráztam de mi csúsztattunk és kivettük szabadság mellet még pluszba.
2011. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A szerződésem más munkakörre szól, ami 6óra a szerződés szerint (persze többet kell dolgozni,van hogy 13órát).. Ebbe a másik munkakörbe csak besegítek néha,de 8órában és ezt nem írták bele a szerződésbe.
2011. szept. 3. 09:42
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem tehetem meg, hogy 4órát dolgozzak, mert nem olyan a munka:(

Szabadságot pedig nem fizetnek.

2011. szept. 3. 09:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni. Ha hivatalos eljárásra kerül sor, szinte biztos, hogy kirúgnak. Új munkahelyet kell keresned.
2011. szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A másik munkahely keresése folyamatban van,de a megtalálása nem egyik napról a másikra történik. Az már nem érdekel,ha kirúgnak, mert 250-300Ft-os órabérért dolgoztatnak, ha kiszámolom. De annyiban nem akarom hagyni, illetve a ledolgozott munkaóráim után járó bért akarom.
2011. szept. 3. 11:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Legalább a jelenléti íven 8 órát írsz alá, vagy semmilyen nyoma nincs annak papíron, hogy nem csak napi 4 órát dolgozol?
2011. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a jelenlétit úgy kell írni hogy 4/6 órát dolgozunk és hétfőtől péntekig kell kitölteni, pedig hétvégén is dolgoznunk kell, de van beosztás, amiben benne van, hogy melyik nap dolgozunk,hány órát,de ezt csak számitógépen tárolják,alá írva nincs.
2011. szept. 4. 09:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Pereld be őket, hiszen a szerződésed 6 órára szól, te 8-at dolgoztál és ők 4-et fizettek ki. Nagyon jó eséllyel meg fogod nyerni a pert. Sok sikert!
2016. febr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!