Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon rossz ötlet lenne ha...

Nagyon rossz ötlet lenne ha elkezdenék udvarolni a csoportvezetőmnek?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki a dolog, hogy egy irodában dolgozunk. Az iroda több 5 fős csapatra oszlik. Annak a csoportnak ahova én tartozom egy hölgy a vezetője, aki csak három évvel idősebb nálam. Nagyon csinos, vonzó, és kellemes kisugárzása van. Nagyon imponál nekem, hogy ennyire határozott, de mégis nagyon közvetlen, és kedves velünk. Több, mint három hónapja dolgozunk már együtt, az első pillanattól kezdve jó volt a kapcsolatunk. Munka után már többször előfordult, hogy a csoporttal együtt beültünk valahova meginni egy-két sört, és beszélgetni. Ilyenkor is nagyon sok mindent megtudtunk egymásról. Szünetre is mindig együtt megyünk. Arra gondoltam, hogy elhívom egy randira. Nagyon örülnék, ha több is kialakulna köztünk, de nem tudom mennyire lenne ez jó dolog. Rossz ötlet egy ilyen munkaviszonyban kapcsolatot kezdeményezni? Esetleg a bokánkat is megüthetjük? Azt még hozzátenném, hogy van egy irodafőnökünk, aki minden csoport felettese. Az igazán komoly döntéseket ő hozza. Tehát nem lenne se a fizum magasabb, se az előléptetési esélyeim nem nőnének meg, ha mi ketten összejönnénk.

2018. nov. 23. 00:24
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
nem ismerlek téges, se a csoportvezetőt, ezérta ti konkrét esetetekre nem merek tanácsot adni. De általánosságban azt gondolom, hogy ez elég kockázatos, neki is kellemetlen lehet,meg neked is, ha rosszul sül el. Ez csak akkor érné meg, ha mondjuk biztosan tudnád, hogy belezúgtál, ha fülig szerelmes lennél belé. Akkor megérné kockáztatni. De az, hogy csinos, meg imponál, őszintén szólva elég kevés. Ennyi erővel barátok is lehettek.
2018. nov. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem vagy bunkó és tolakodó max kedvesen lekoppint de egy próbát megér szerintem.
2018. nov. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy csoportvezető foglalkozik 5 emberrel és a csapat összekovácsa mellett kell egy olyan imázst adnia magáról, hogy Te, mint az ötből egy alkalmazottja merj hozzá bizalommal fordulni vagy munkahelyi kérdésekkel/kérésekkel vagy olyan magánügyi dolgokkal, amik a munkádat befolyásolják (tehát nem pl azzal, hogy milyen rúzst vegyél a Rossmanban vagy hány gramm tápióka gyöngyből főzz pudingot).


(Az ember szívesebben dolgozik egy olyan helyen, ahol a csoportvezető gondoskodik a csapatépítésről és érezteti, hogy bizalommal lehet hozzá fordulni, nem pedig bemegy, bebújik a gépe mögé és néha feláll ordítani pár sort a csapatával...)


No de; ez nem összekeverendő azzal, hogy Ő a legjobb barátoddá válik vagy vágyna Veled randevúzni.


Bent van mondjuk 8-5-ig és ezalatt igyekszik mindenki felé az igényeinek megfelelően, barátiasan közeledni; közös ebéd, egy közös kávé, stb. Mert csoportvezetőként ha nem is ez a kutyakötelessége, de érdemes ilyen hozzáállással betöltenie a munkakörét.


Most ez olyan, hogy gimiben ha Te félrehúzódóbb vagy, a tanár odamegy a kiránduláűson hozzád beszélgetni, ha meghal a kiskutyád és sírsz, a tanár odamegy megkérdezni, hogy mi a bajod, ha felkeresed a tanárt a tanáriban tanítási idő alatt, nem zavar el, ha kell magánórákat ad és mindig kedves, jófej, nyitott Veled - nem lesz egyenlő azzal, hogy a tanár azt mondja, hogy a legjobb barátod akar lenni.


Hiába írod, hogy 3 év a korkülönbség, a szituáción nem változtat.


Sajnos amúgy egy csoportvezetőnek is nehezebb belőni a megfelelő viselkedést másokkal, mert, ha valakivel én konkrlétan MINDENRŐL tudok beszélni, ő maga ajánl fel szüneteket és olyan dolgokat ad ki magáról, amiket én zárkózottabbként nem mondok el fűnek -fának és szívesen tölt velem időt, nem feltétlenül fogom azt gondolni, hogy ő a beosztottjaként tekint rám és Ő csak simán próbál jó főnök lenni... - De ha valaki meg hol kedves hol távolságtartó; vagy alapjáraton rideg; nem válik olyanná a szememben, akihe én szívesen fordulnék.


Amúgy ha mondjuk összejössz a főnököddel, az munkahely függő, hogy Téged átraknak e egy másik projektre vagy lexarják, de általában nem szokott gond lenni. Konkrétan a régi helyemen az egyik alkalmazott az én közvetlen főnökömnek volt a jegyese (most már férje :))

2018. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyi liaisonok nem szülnek jó vért. Belegondoltál, mi van, ha összejöttök, aztán fél év múlva, mikor elmúlik a varázs, szakítotok? Hogyan fogsz továbbra is ott dolgozni? Nap mint nap szembesülni vele, a feszült viszonnyal?

Hidd el, vannak az ember életében olyan vágyak, amik jobb, ha megmaradnak az ábránd szintjén.

2018. dec. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!