Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha jelentkezek egy másik...

Ha jelentkezek egy másik munkahelyre ők utána tudnak nézni az előzőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A múlt héten 8hónap álláskeresés után felvettek eladónak dolgozni egy ruhaüzletbe. Minden szuperül ment , első munkahelyem volt , bár nem a vegzettsegemnek megfelelő.

Egy hét után közölte velem a főnök, hogy azonnali hatállyal kirúg, mert dolgozói panaszok voltak rám. Csak pillogtam, mert mindenki jófejnek tűnt és nem szólt semmiért ha valamit elrontottam.

Hát aláírtam a papírt es távoztam.

Nagyot belemrugtak önbecsülés terén..sosem volt sok, most még kevesebb van. Egyébként arra az egy hétre be voltam jelentve.


Olyan kérdésem lenne, ha esetleg jelentkezek máshová dolgozni , netán hasonló munkakörbe is akár,de nem említem meg hogy dolgoztam , akkor azt az új munkahely felettesei látják, vagy kideríthetik hogy dolgoztam ott egy hetet de kirugtak?


Köszi a válaszokat.

22/L


2018. nov. 25. 05:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Jelentéktelen. Ne írd be. Senki nem foglalkozik ezzel. Keress jobbat.
2018. nov. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Elvileg az előző munkahelyről szokták kérni a papírokat, de mivel te nem voltál bejelentve, így sehol semmi nyoma nincs, úgyhogy olyan, mint ha nem is lett volna.
2018. nov. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
...meg egy épelméjű munkaadónak egyébként se számít ez. Aki intelligensebb egy csimpánznál, az pontosan tudja, hogy egy elbocsátásnak millió publikus és nem publikus oka lehet, amihez vagy van közöd, vagy nincs, vagy volt reális oka, vagy nem.
2018. nov. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
40%
Senkit nem fog érdekelni az előző munkahelyed . Amilyen hiány van normális dolgozó emberekből csoda hogy nem erőszakkal tartottak ott. Már ha tényleg igaz amit írtál.
2018. nov. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
...ja, bocsánat, hogy be voltál jelentve! Akkor igen, aránylag könnyen visszakövethető, hogy te léptél ki, vagy ők küldtek el.
2018. nov. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Előző: és milyen módon tudná megszerezni a korábbi munkahellyel kapcsolatos adatokat az új cég vezetője?
2018. nov. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Nyilván próbaidős voltál, ilyenkor indoklás nélkül felmondhatsz te is, elküldhet a munkáltató is. Nem hiszem, hogy az új munkáltatód kíváncsi lenne az előzményekre, ha rendesen dolgozol.
2018. nov. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

8 hónap keresés után egy ruhaboltot sikerült összehozni? Az szép...

A kolléganőid egy ruhabolti eladónak megfelelő színvonalat képviseltek, azért jópofiztak neked, a hátad mögött meg kirúgattak.

2018. nov. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem néznek utánad, dehogy néznek.


De, egy dolgot meg kell tanulnod, ha vevőkkel foglalkozol.


1. A vevőnek mindig igaza van. (Ha nincs igaza, akkor is igaza van.)


A vevőről csak jót vagy semmit nem mondunk a kollégáknak, mivel úgyis visszamondják a főnöknek. (Még a szemforgatást pofavágást, vállrángatást is visszamondják).


Előre köszönünk a vevőnek, ha az nem köszön vissza, akkor is kedvesek előzékenyek és szolgálatkészek maradunk. Ha vásárol, ha nem köszönünk, amikor elmegy. Hangosan és kedvesen: viszontlátásra.


Ez az alap.


(Ha ez nem megy, akkor boltba többet dolgozni ne menj, mert előbb utóbb úgyis kirúgnak, hogy a lábad nem éri a földet.)

2018. nov. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kideríthetik. Bevett szokás referenciaként felhívni a legutóbbi helyet, ahol dolgoztál. Velem is megesett, hogy egy helyről azért küldtek el, mert összebalhéztam a főnökkel, aki kizsákmányolt, meg csak részben jelentett be. Majd nem akarta kifizetni az egyhavi végkielégítést, munkaügyi bírósággal vettem rá. Utána elkezdtem dolgozni egy közvetítőnek, referenciaként nem tudtam mást megadni, mint az előző hely főnökét reménykedve, hogy ez csak formaság, és valójában nem fogják felhívni. Eleinte mindig egy helyre küldtek, majd utána elkezdtek más helyekre is, mert láttak bennem kurázsit. Na most ekkoriban történt, hogy a kapcsolattartóm egyszer felhívott, hogy az első helyen panasz van rám, hogy nem dolgozom jól, össze kellene szednem magam egy kicsit. Mit mondhattam volna, azt mondtam oké. De ez a valósággal összeegyeztethetetlen dolog volt, soha senki nem vetette a szememre, hogy rosszul dolgoznék. Gyanús, hogy amikor úgy döntött, hogy más helyekre is küldeni fog, felhívta az előző munkahelyemet kérdezősködni rólam, ők pedig értelemszerűen nem adtak rólam jó referenciát, tekintve, hogy rávettem őket egy elsumákolt pénzösszeg kifizetésére.

Utána ez szerencsére nem ismétlődött meg, adtak rendesen munkát, többször is dolgoztam a közvetítőnek, miután más helyekről elkerültem leépítés miatt.

De neked az előző munkahelyeden mi volt a gond? Mi okuk van rossz referenciát adni rólad?

2018. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!