Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire gyakoriak az alábbi...

Mennyire gyakoriak az alábbi munkák, feladatok számítógépes munkaköröknél?

Figyelt kérdés

1.

Adatok ellenőrzése manuálisan (szemmel és ctrl+f-fel), hosszú Excel-táblákat egymással vagy egyéb nyilvántartással.


2.

Adatok másolása egyéb nyilvántartásokból és Excelekből manuálisan, ide-oda kattintással.


2018. nov. 26. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

programozóként néha beesik ilyen, de szerencsére általában más kapja meg, nem jut el a fejlesztésig, csak ha valami hiba van


vannak felületek amik igény szerint le lettek fejlesztve X éve, a mostani felhasználók már nem értik, nekik bonyolult és néha besegítek nekik ebben, de egy jó leírás, vagy bemutatás leveszi ezt is a vállamról, esetleg ha másnak adom ezt a feladatot, csak van amikor nincs olyan aki értene hozzá

2018. nov. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az mennyire gyakori, hogy ez teszi ki a munka 90-95%-át?
2018. nov. 26. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hát mivel fejlesztő vagyok így ez nagyon kevés nálam, de aki adatrögzítő annak ez a napi rutinja
2018. nov. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én például költségvetéseket készítek, nézek át, ellenőrzök. Megesik, hogy a nagy része "másolgatás". Persze ez olyan dolog amit muszáj megcsinálni, csak senki nem szereti. Illetve nem csak a "másolok ide-oda" a lényeg, hanem nem árt, ha mellé értelmezni is tudja az ember a látottakat, tudja mi micsoda, mi a reális ára, mi a műszaki tartalma, össze tudja azt vetni a tervekkel, műleírásokkal.
2018. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Minek? Én roppant módon béna vagyok Excelhez, de két adattáblát még én is össze tudok hasonlítani meg egy fkerest is rá tudok lökni


Ahol ezt manuálisan kell megcsinálni, ott szar az adatgyűjtés, ami azért nem jellemző.

Adatrögzítő meg általában csak rögzít olyan excelbe, accessbe, ahol van mögötte lekérdezés vagy pivot vagy makro vagy szimplán egy vàllalatirányítási rendszerbe (sap, mfgpro) rögzítenek

2018. nov. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nálunk fkerest kéthavonta egyszer kell használni.

Értelmezni kell a másoltakat, de csak nagyon egyszerű, egybites szinten, mintha szoftverek lennénk.

Problémamegoldás, kreatív megoldás, változatosság ritka.



Csak arra vagyok kíváncsi, mennyire gyakori az ilyen munka.

2018. nov. 26. 21:25
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
A gyakoriságát azt nem tudom, de szükséges az adatbevitel is, különben nincs mivel tovább dolgozni sem, és pontosnak is kell lennie. Ez ugyan nem válaszol a kérdésre, csak a kérdés mögött sejthető unalmas vs kreatív munka témakörre.
2018. nov. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!