Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van ilyen természete a...

Miért van ilyen természete a legtöbb HResnek? Mit tudnak, amit egy átlag normális ember nem?

Figyelt kérdés

~Többször tapasztaltam és tapasztalták ismerőseim is, hogy a HResek (akik felett ugyanúgy van valaki) elvárják, hogy megmagyarázd miért van személyes (magánügy) problémád, miért lettél beteg, miért akarsz kivenni szabadnapot, pedig a magánéletetekhez semmi köze,(akkor ha az nem köthető össze a munkával, munka társakkal, munkakörnyezettel - és leggyakrabban nem is), ő is csak alkalmazott és felette is vannak nem is egy vezető. A tényleges főnöködnek kellene ilyen dologban kérdezni vagy intézkedni.

A HRes dolga a megfelelő munkaerő kiválasztásra és a megfelelő összhang fenntartása, meg esetenként az adminisztratív feladatok.

Akkor kérdem én, hogy mi köze a te magánéketedhez, betegségedhez, szabadságigényedhez, ha ezek a dolgok nem függenek össze más kollégákkal vagy a munkakörnyezettel?

~Másik kedvencem. Elmész egy állásinterjúra, már a kézfogásból érződik, hogy kis senkinek tart, már-már gúnyos undorral méreget a találkozás első pillanatától, leül veled szemben az interjúztató vagy többen és a HRes méreget és szabályosan már a csontjaidat vágja a szemével, esetleg flegmázik, meg kérdőjelezi a tényeket vagy tanulmányaidat, amiket papírral is és bemutatással is igazolsz, nem égsz be, ő mégis csak ül és bámul rád, mint aki azt várja, hogy megváltsd a világot, pedig csak azt kérte mutasd be vagy beszélj róla, amit tudsz.

Nekem tűnik fel csak ez?

Én is kitanulok ilyennek, azt nézek le kilóméterekről egy nálam lehet tisztességesebb emberre. Ja, bocs, nem, mert undormódnak tartom.



Ti hogy gondoljátok ezt?

A jómodor határán belüli válaszokat várom elsősorban, és a tapasztalatokat is.



2018. nov. 27. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanezt tapasztaltam.

Az előző munkahelyen kitudódott mennyit is keres egy ilyen kis HR-es. Pedig egész nap pletykálkodott meg rosszindúlatoskodott. Ezért annyi pénzt kapni? Én meg pénzügyesként sokkal kevesebbet kerestem, pedig fontosabb munkám volt.

2018. nov. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
A jellemzés egy buta, ám de hatalommal rendelkező emberre illik. Sok van ilyen a hr-esek közt. Megjegyzem: találkoztam intelligens, nem fölényes hr-essel is, olyan is van, csak ritka.
2018. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ 🙂
2018. nov. 27. 16:49
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Én egyáltalán azt sem értem mi szükség van HR-re. Egy HR-esnek köze nincs semmihez amivel a cég foglalkozik, hogy a fenébe tudná felmérni hogy ki a jó pályázó és ki nem?
2018. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Ezért nem szabad elmenni versenyszférába, akkora képmutatást mint ami ott folyik... inkább menj el közszférába vagy nyiss saját bizniszt.
2018. nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki 🙂
2018. nov. 27. 17:00
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Egy HR-esnek a legfontosabb tulajdonságának az kell legyen, hogy bármilyen körülmények között, lelkiismeret furdallás nélkül bele tudja mondani az arcunkba, hogy "-Ki vagy rúgva!"

Ha valaki rendelkezik ezzel a tulajdonsággal annak valószínűleg az egész személyiségét meghatározza.

2018. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Megválaszoltad a saját kérdésedet. "A HRes dolga a megfelelő munkaerő kiválasztásra és a megfelelő összhang fenntartása"


Ha nagyképű vagy, tele van az önéletrajzod hazugságokkal vagy minden 2 hónapban új helyen dolgoztál (ez a leggyakoribb olyanoknál akik képtelenek normálisan viselkedni és beilleszkedni a csapatmunkába), akkor a HR-es úgy fog viselkedni veled mint egy nem megfelelő munkaerővel. Bele fog kérdezni a tanulmányaidba, mert látja hogy valami nem stimmel veled, de még nem tudja mi.


"A tényleges főnöködnek kellene ilyen dologban kérdezni vagy intézkedni."


A tényleges főnököd sz.rik a fejedre. Azért bérelnek fel HR-eseket, hogy ők csinálják azt a munkát amit a tényleges főnök nem akar, mert rangon alulinak tartja hogy munkásokkal beszéljen.


"mi köze a te magánéketedhez, betegségedhez, szabadságigényedhez"

"A tényleges főnököd" ahogy te hívod konkrétan ki fogja kérdezni a hr-est, hogy miért nincs ez vagy az munkában.

Ha tudja hogy beteg vagy, vagy azért mész szabadságra mert agyondolgoztad magad, akkor elő tudja adni a "tényleges főnöködnek".

Ha nem vagy hajlandó megválaszolni a kérdését, akkor nem tudja mit mondjon, jobb esetben elmondja hogy nem vagy hajlandó együttműködni, ezért nem tudja mi a gond, rosszabb esetben (ha eleve bunkó a hr-es, vagy már elege van a stresszből) egyszerűen annyit mond hogy munkaundorod van, azért nem vagy hajlandó bemenni dolgozni.


Remélem kielégítő választ kaptál a kérdésre :)

2018. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Velem multinál először (állásinterjún) a leendő szakmai főnök beszélt. Amikor ő döntött, hogy felvesznek, akkor kellett egy kört futnom a HR 3,14csánál, de az már nem osztott vagy szorzott,csak formális volt.
2018. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki 🙂
2018. nov. 27. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!