Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért baj az ha nem akarok...

Miért baj az ha nem akarok mindent elmondani a kollégáknak?

Figyelt kérdés

Nem igazán jövök ki a kollégáimmal ezért nem is vagyunk jóban de volt egy dolog amire konkrétan rákérdeztek, hogy miért nem mondtam el nekik? Minek mondjam el ha nem is vagyunk jóban? Egy iskolában dolgozom ped asszisztensként és ott tanul a keresztfiam is. Ezt nem mondtam el a kollégáimnak és unokatesóm kislánya elmondta ezt egy kollégámnak, hogy a kisfiú a keresztfiam. Aztán később odaáll a kollégám, hogy miért nem mondtam ezt el neki? Mondom mert nem akartam elmondani. Miért kell nekik mindent tudni a magánéletemről? Én sem tudok róluk szinte semmit de nem is érdekelnek.


24/L


2018. dec. 11. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem baj
2018. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezen mi a nagy dráma?
2018. dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, de alapvetően igazad van, hogy nem tartozik mindenkire ez a dolog (sem). Viszont, itt azért nehéz esettel állunk szemben, mert <"unokatesóm kislánya elmondta ezt egy kollégámnak"> a gyerekek még kissé naívak, így mindent szeretnek elmondani sokaknak. Másrészt, ha nem mond el pár dolog sem az egyik munkatárs a másiknak, akkor elindul a TFH., a "Tegyük Fel, Hogy" gyártása, azaz a keverés.


Tehát egyfajta középutat kell megtalálni, ahol se nem mond sokat, de se nem mond keveset sem az ember.

2018. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a kolléga a legtipikusabb szarkeverő típus. A helyedben mostantól max. csak köszönnék neki.
2018. dec. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért baj ...? Nem baj. Azt osztasz meg, amit szeretnél.


Kérdező; biztos leteremtő, számonkérő stílusa volt? Nem meglepett? Nem csak haverkodni próbált?


Nekem is mondták már, hogy "Nem is mondtad, hogy tanultál gitározni eg szoktál írni" és finoman elmondtam, hogy nem éreztem olyan témának, amit meg kellett volna osztanom. Ezzel ment is tovább a nap.


Ezt javaslom a jövőben, mond ezt el és lépj tovább.

2018. dec. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedagógusok...

Külön "állatfaj" a gyereknek egyértelműen az a jó, ha nem tudja senki, hogy dolgozik közeli-távoli hozzátartozója az adott intézményben

2018. dec. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os: Ha a pedagógusokra értetted, hogy külön állatfaj, akkor elég bunkó és ostoba is vagy.Ugyanis általánosítasz.
2018. dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!