Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon, a kórházban,...

Magyarországon, a kórházban, amit az orvos előír injekciót, ki adja be a betegnek? Az ápoló?

Figyelt kérdés

Nem Mo-n élek és kíváncsi vagyok.

Tehát injekció kell a betegnek, ki szúrja be neki?


2018. dec. 22. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ápoló is beadhatja, és többnyire ők adják be.
2018. dec. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen injekció és hova adják.
2018. dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Morfiumot csak az orvos adhatja be.
2018. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, attól függ, hogy milyen injekció. Van, amit csak orvos adhat be, van, amit ápoló is és van, amit akár te magadnak is beadhatsz, pl vérhígító műtétek után.
2018. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Attól függ milyen injekció és hova adják."


A hova adják - gondolok itt az intravénás, muscularis, subcutan injekciókra. Ezeket használják terápia céljából.


Nem olyanokra gondolok, mint altatáskor, műtétnél használt érzéstelenítők és egyebek.

2018. dec. 22. 17:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont tegnap kaptam injekciót, az ápoló döfte belém a tűt. Azért használom ezt a kifejezést, mert szinte oda sem nézett, csak találomra belémszúrta a tűt. (amúgy nem fájt, csak érezhetően nehezére esett ellátni engem így Karácsony előtt...)
2018. dec. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Morphiumot is beadhatja àpoló.
2019. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!