Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kapnak azok kezelést a...

Miért kapnak azok kezelést a kórházban, akik nem hajlandóak tenni azért, hogy meggyógyuljanak?

Figyelt kérdés

Példának okáért az olyanok, akik dohányzás miatt kerültek be a kórházba. Nem egyszer láttam már olyat, hogy a cigaretta miatt kezelésre szorulnak, fuldokolnak, de arra van erejük, hogy a kórház bejárata elé lemenjenek cigizni, majd utána üvöltenek az ápolókkal, hogy milyen sz@r az ellátás, mert hát hol a friss oxigén. Aztán amikor a doktor megmondta, hogy azonnal adják oda az összes cigarettát, mert ez a kórházban amúgy is tilos (a tárolása is), akkor meg fel voltak háborodva.


Ugyanez a helyzet, amikor valaki az életviteléből kifolyólag brutálisan elhízott. Bemegy, kap zsírleszívást, speciális diétát stb stb, majd később ugyanúgy visszahízza a súlyfelesleget és megint orvosi segítségre szorul. Ráfogják a génekre, meg egyéb dolgokra, de persze a 20 hotdog vagy 5 pizza naponta az gond nélkül lecsúszik.


Én ezt nem értem. Ha az orvosok is látják, hogy a kezelésnek kb semmi értelme, mert a páciens sem hajlandó változtatni az életvitelén, akkor miért nem küldik haza? Miért foglalja feleslegesen a kórházi ágyat?

Elhiszem, hogy az orvosnak ez a feladata, na de én biztos megmondanám az illetőnek, hogy ha nem teszi le pl a cigit, akkor mehet Isten hírével, mert így biztos nem folytatjuk a kezelést, mert semmi értelme.


Vagy én gondolom rosszul?

Nektek mi a véleményetek?



2017. jan. 11. 10:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Cigarettázás miatt senki nem kerül kórházba! Legfeljebb olyan betegsége van, ami mellett nem ajánlatos cigarettázni! De a cigiről nagyon nehéz leszokni! Az összes leszoktató program csak mese.

A kövérség sem biztos, hogy a mértéktelen evés miatt van.

Az orvos nem tehet különbséget a betegek között, mindenkit kell kezelni, gyógyítani. De kórházban nem végeznek zsírleszívást, csak magán úton.

Legalább olyan káros a sok ez egészséges, ez nem információ, a fogyókúrás dolgokról nem is beszélve.

2017. jan. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Zsírleszívás és mindenféle fogyókúrás kezelés, üzlet, nem tb-re megy.

Dohányozni én is láttam már olyat, aki egyébként tüdőrákos volt. De én egyáltalán nem tudtam rá haragudni. És az orvosok sem. Tudták, hogy meg fog halni. Akkor minek kínozzák még azzal is, hogy cseszegetik a leszokással.

Egyébként kórházba nem tilos cigarettát bevinni. És a beteg, ahogy a dolgozók is, kimehetnek a kórház területén kívülre dohányozni. Mert egyébként az orvos és a többi kórházi dolgozó is ember, és nekik is egy részük dohányzik, ugyanúgy, mint a betegek egy része.

Azt meg nem lehet egzakt megállapítani, hogy pontosan mitől lett bajod. Lehet, hogy az autók és vagy a fűtés miatti rossz levegőtől. Akkor tiltsuk be az összes autót is, és ne lehessen kályhával fűteni? Vagy tilos legyen kilépni az utcára?

2017. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Mindentöl függetlenül két dolog miatt kezelik öket.


1. Mert az orvosnak kötelessége gyógyítani/kezelni a hozzá forduló beteget.


2. Mivel a beteg fizeti a TB-t, a pénzéért jár neki a kezelés.


Ezen kivül ha elkezenek akármilyen kritériumok alapján szelektálni, hogy kinek jár és kinek nem kezelés, akkor idövel nem lesz olyan valaki, akit nem lehet ilyen-olyan indokkal elutasítani.

Pl. mert túl sovány, mert túl sokat napozott/szolizott és emiatt a böre károsodott, mert túl alacson-túl magas, mert eszik/nem eszik húst, mert eszik/nem eszik gabonaféléket, mert kirekesztö másokkal szemben - lásd ez a kérdés - stb.

2017. jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Mivel a dohányos és az elhízott is fizeti az egészségbiztosítást ezért joga van az ellátásra, az orvos nem küldheti haza.


Viszont úgy tudom hogy egy alkoholista nem kaphat új májat, csak ha közbetlenül egy rokona ajánlja fel neki.

2017. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Aki dohányzik és ez okozta a betegségét az magára vessen, de a kórházaknak kötelességük ellátni még ha nincs fizetve a TB-je akkor is, csak kiszámlázzák. Egyébként akinek mondják hogy ha azt akarja hogy tovább éljen a betegségével akkor hagyja el a cigit, de az orvosok is tisztában vannak azzal hogy ez nem ilyen egyszerű.


Én szívbeteg vagyok, műtöttek is, és mondták nekem az orvosok hogy 28 évesen még előttem az egész élet, ha nem hagyom fel a dohányzást amit ő megért hogy nehéz akkor még a 40 éves kort sem biztos hogy megélem. Ha ezen változtatok, és abbahagyom a dohányzást azzal már kímélem annyira a tüdőmet és a szívemet hogy ha rendesen leszokok róla akkor akár 60 évet is élhetek. Persze mondta hogy ez sem garancia és megérti hogy nehéz leszokni, de minden fejben dől el, ő mondta hogy először magamtól próbáljam meg, ha nagyon nem megy, akkor kérjek segítséget erre.

Persze már azzal elégé rám ijesztett hogy nem sokáig élhetek így olyan szinten be lett vésve az agyamba a dolog hogy már amint kiléptem a kórházból az első kukába kidobtam a majdnem teljes csomag cigimet. Ami otthon volt nekem 3 doboz azt oda adtam másnak, és akkor igaz 2 hét után iszonyatosan nehéz volt kibírni hogy ne gyújtsak rá, mert embert tudtam volna ölni, de akarat erőmnek köszönhetően megtudtam állni, és azóta már hidegen hagy ha valaki mellettem rágyújt. Persze hiányzik időnként mai napig elkap hogy hú de jó lenne rágyújtani, egyszer apámtól kértem egy szál cigit, hogy hagy gyújtsak rá, rá is gyújtottam de még egy slukkot nem szívtam már adtam oda neki hogy szívja el mert a füst közvetlen közel annyira irritálni kezdett hogy nem kellett.

Ez akaraterő kérdése.

Étkezés szempontjából erre mindig is odafigyeltem mióta magam tartom el, ezzel nincs is gond, erre orvosok is mondták hogy az az életmód amit élek szerintük az már teljesen jó, de persze mondták hogy ha teljesen egészséges akarok lenni akkor még bőven lehet fokozni, de abba a helyzetbe nem voltam hogy erre sor kerüljön.

2017. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
Fél éve kaptam tüdőembóliát, 20 éve dohányzok. Azóta is, és eztán is. Ettől függetlenül kórházat csak az embóliakor láttam először. 30 éve dolgozom. Engedd már meg, hogy hagy bsszam el arra a befizetett TB-met, amire akarom!!
2017. jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Te ez a megrögzött dohányzásellenes vagy, ugye?

Sokkal többet visz el az alkoholizmus által okozott megbetegedések. Ráadásul nem csak az alkoholista egyént, hanem a családját is kell kezelni, pszichológiailag. Nem automatikus, de sok gyerek, feleség depisedett bele a férje/szülője piálásába. Ráadásul sokkal hosszadalnasabb kikezelni, évek, évtizedek kellenek a lelki sérülések megoldására. De megint a dohányosok....nem unod még?

2017. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

"ráfogják a génekre meg egyéb dolgokra, de a 20 hotdog vagy 5 pizza gond nélkül lecsúszik"

Buta vagy és rosszindulatú. Mert te minden hormonzavaros emberről látatlanban megmondod, hogy azért dagadt disznó, mert ész nélkül zabál, mi? A gondolkodásod egy hatéves gyerek szintjén van, ne te akard szabályozni, kit látnak el az orvosok, és kit nem!

2017. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
12%
Azért, mert rontják vagy zavarják a társadalmat, mások nyugalmát. De sajnos rengeteg ilyen ember mászkál kint az utcán, (nők között is) amire annyival el van nézve a dolog hogy Hát ők ilyenek.. kicsit mások, vagy azt mesélik be hogy ők valami különleges tulajdonsággal rendelkeznek.. A Francokat! betegek és kezelésre szorulnak! Pedig én még orvos sem vagyok de ez csak úgy jött..
2017. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Egyrészt, mert az orvosok felesküdtek az élet védelmére, másrészt, mert a társadalom így működik. Te befizeted az adót, cserébe az állam biztosítja számodra a szociális hálót, oktatást (vagy a gyerekeid oktatását), egészségügyi ellátást, stb.

Egyébként a felvetés nem ökörség - mondom ezt úgy, hogy én is dohányzom -, csak ellenőrizhetetlen. Mi van akkor, ha van egy kollégám, aki éjjel-nappal aggódik valamin, és a stressz miatt gyomorfekélyt kap? Mondhatnánk, hogy ne kapjon ellátást, mert ő tehet róla, felnőtt ember, miért nem ment el pszichológushoz, vagy váltott kevésbé stresszes munkahelyre, stb. Ha az emberek elkezdenének önbíráskodni, kitörne az anarchia.

A másik dolog, hogy hosszú évek óta fizetem a tb-t, de még "mezei" háziorvost is csak akkor látok, ha el kell mennem megújítani a jogsim, ami ugye pont fizetős. Az egyetlen egészségügyi szolgáltatás, amit igénybe vettem az elmúlt 7 évben, az egy darab tetanusz-oltás volt. Az én befizetett adómból most másokat gyógyítanak. Ha ezt így folytatom még 50 évig, aztán egyszer csak kórházba kerülök tüdőtágulással, amit mondjuk a dohányzás okozott, akkor nem érdemlem meg, hogy ellássanak? Többet fizetek be a rendszerbe, mint amit kiveszek belőle.

A másik kérdés, hogy ha pl. öngyilkos lennék, azt azért tenném, hogy meghaljak. Miért nem lehet írni egy nyilatkozatot, amiben lemondok az életemről, felajánlom az ép szerveimet? A hippokratészi eskü tehet az egészről.

2017. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!