Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Terhes nőt be szabad osztani...

Terhes nőt be szabad osztani éjszakázni túlórázni?

Figyelt kérdés

Ha egy nő terhes és ezt persze jelzi is a vezetőségnek akkor hogy lehet hogy ugyanúgy be van osztva éjszakára (3 műszakos hely) és túlórára?


Hiszen ezek egy terhes nő esetében tiltottak!


Itt van leírva egyértelműen.

És nem értem, a cégnél ez senkit se érdekel, ugyanúgy beosztják éjszakára ő hiába mondja hogy terhes, vállat vonnak és letojják.


"Éjszakai munka

A munkaidővel kapcsolatos garanciák között szerepel, hogy a nő terhessége megállapításától éjszakai munkára nem vehető igénybe. Éjszakai munkának a huszonkét és hat óra közötti időszakban teljesített munkavégzés minősül.“


"Rendkívüli munkavégzés, ügyelet, készenlét

A terhes nő rendkívüli munkára nem vehető igénybe [Mt. 127. § (6) bekezdés a) pontja]. Minderre akkor sem kerülhet sor, ha egyébként a rendkívüli munkavégzés elrendelésére balesetveszély, elemi csapás vagy súlyos kár, továbbá az életet, egészséget veszélyeztető, testi épséget fenyegető közvetlen és súlyos veszély megelőzése, illetőleg elhárítása érdekében kerül sor. Ugyancsak nem rendelhető el a terhes nőnek ügyelet, illetve készenlét [Mt. 129. § (3) bekezdés].“


2018. dec. 22. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha valaki terhes és éjszakai munkára osztják be, akkor nem megy dolgozni. Emiatt nem küldhetik el, pontosabban terhesség alatt gyakorlatilag nem lehet elküldeni. Utána elmegy az orvosához és táppénzre veteti magát veszélyeztetés miatt.
2018. dec. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Há tez az én se értem miért van ez a nő úgy beszarva terhes védett kirúgni úgyse lehet ha beosztják éjszakára közölhetné hogy lófütty és nem jön és kész.

MIt tehetnénekj vele ? Semmit.

Ha meg nagyon kekeckednek akkor terhesként végleg otthpn marad pt-re és ez van.

Nem értem mit kell úgy félni.

2018. dec. 22. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Beoszthatják. És tudod miért cseszi fel ez az egész az agyamat? Mert ha olyan helyen dolgozik, ráadásul munkaerőközvetítő cég által, akkor szarnak bele, semmi nem számít. Se törvény, se semmi.

Addig menjen táppénzre, míg nem ellenkezik, egy napot kibír, másnap irány háziorvos. Így nem mondhatnak fel neki.

Abszurd, amit művelnek a dolgozókkal. Anno 12 napot húztam le folyamatosan 3 műszakban. Két óra alvással nehéz fizikai munka nőként... Szóval ne hagyd magad, nekem akkor nem volt más választásom, mert nagyon kellett a pénz.

2018. dec. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, látom, közben írtál. Nincs beszarva, azt hittem, te vagy az érintett. Így, hogy te gondolod, hogy ettől beszart, akkor te sem vagy különb a főnökségnél.
2018. dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért vállalja, mert nagyon kell neki a pénz? Egy éjszakai túlóra lényegesen több, mint a táppénz.
2018. dec. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Balázsnak újabb kamusztorija. Ne etessétek!
2018. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Balázska
2018. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Nem lehet, hogy azért vállalja, mert nagyon kell neki a pénz?"


Akkor te még a kérdést se értetted! Ha a munkáltató törvényesen jár el nem oszthatja be éjszakára még akkor se ha netán a dolgozó ezt kéri (és nem kéri dehogy kéri sőt a háta közepése se kívánja)


Szóval a munkáltató viselkedése védhetetlen. Nincs joga beosztani éjszakára mégis megteszi.

Kíváncsi vagyok a hivatalos időszoftverben hogy fut a nő. ÉN hónapokig délelőttösként futottam noha délutános voltam hogy ne kelljen du pótlékot fizetni.

2018. dec. 22. 21:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Balázska, alapjában véve mit foglalkozol te mással? Te vagy a terhes? Nem. Akkor meg?
2018. dec. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!