Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is van így jelenleg, hogy...

Más is van így jelenleg, hogy nem talál munkát a szakmájában?

Figyelt kérdés
December közepén letettem az okj-t, és rögtön elkezdtem telefonálgatni, de sehol nem találtam munkát. Gondoltam várok januárig hátha lesz szabad hely, meg azt is sejtettem hogy decemberben már nem találok munkát. Nos eljött a január, ismét végig telefonálgattam szintén az összes helyet itt a lakhelyemnél és sehol nincs szabad állás. Kicsit szomorú vagyok mert azt hittem találok munkát rögtön, hiszen azt hallottam, hogy ilyen meg olyan nagy hiány van az óvodákban. Egyik ismerősöm mondta, hogy az egyik oviban van hely, téli szünet után amint lehetett rögtön hívtam is az óvodát, erre azt kapom, hogy sajnos most nincs szabad állás. Most nem tudom meddig várjak, vagy várjak egyáltalán még, de ha nem lesz szabad állás, akkor valószínűleg a másik szakmámban kell dolgozni amit meg nagyon nem szeretek. Na meg ugye én is vennék már magamnak saját pénzből ezt azt, de nincs keresetem.
2019. jan. 5. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van. Kis hazánkban ez elég gyakori jelenség.


Én speciel nem hogy nem találok, de még csak nem is keresek, mert a szakma tanulásával töltött évek alatt teljesen mást kaptam, mint amire számítottam előzetesen. A kapott tudással gyakorlatilag semmit nem tudok érdemben kezdeni. Van egy papírom, amit fel tudok tenni a könyvespolcra, és kezitcsókolom.

2019. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Csak a szakmádat nem írtad le...

Egyébként nem random telefonálni kell helyekre, hanem állásportálokon keresgélni, ott nagyobb eséllyel találsz munkát

2019. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 Mi a szakmád?
2019. jan. 5. 14:40
 4/13 anonim ***** válasza:

akkor valószínűleg a másik szakmámban kell dolgozni amit meg nagyon nem szeretek.

Miert is? Mas szakmat is megfizetnek.

En legutobb 2004-ben dolgoztam a sajat szakmamban. Es oszinten, nem is mennek vissza.

2019. jan. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#2 Óvodai dajka a végzettségem.

Tudom, hogy nem csak úgy kell telefonálgatni, csak nekem egy óvónő mondta, hogy nem mindig hirdetik meg az állást interneten. Ezért gondoltam felhívom az összes óvodát a lakhelyemnél.

2019. jan. 5. 14:42
 6/13 A kérdező kommentje:
#4 Igen, csak nem azért tettem le, és fizettem érte, hogy aztán ne dolgozzak benne, plusz ez az ami illik hozzám és szívesen csinálnám.
2019. jan. 5. 14:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Én sem találtam állást a szakmámban a lakhelyemnél, azt meg hogy elkoltozzek nem tehetem jelenleg meg. Én szociális ágazaton tanultam és most egügyit végzek estin, úgy hogy részmunkaidőben kellene dolgoznom de így még nehezebb állást találni.

Sokan nem dolgoznak a szakmájukban sajnos.

Nagynéném természetgyógyász, masszőr, fizikós..ő jelenleg egy benzinkúton dolgozik, pedig Pesten lakik ahol azért több a lehetőség.


Unokanővérem szabad bölcsész és mesterének tanul. Most 28 éves és elkezdett mozgasterápiát tanulni, és egy állás is van kilátásban.


Egy barátnőm dietetikus és pizzériában, később a Hungaroringen dolgozott, most pedig egy műszaki boltban eladó.


Anya óvónő. Nemrég felmondott a munkahelyen és következő hónapban már dolgozott máshol ismeretségnek köszönhetően.

Dajnakent is nagyon jól jön ha van ismeretséged ebben a körben, persze ide is nagyon nehéz bekerülni. Nem szabad feladni és kérdezgetni kell azokat akik jártasak a temaban. Nézegetni kell állandóan a hirdetéseket. Persze sokat csak ezért hirdetnek meg mert muszáj nekik és már meg van az ember. Sok sikert az álláskeresésben!

2019. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy hónapja keresgélsz és fel vagy háborodva? Mások több hónapig, évig nem találnak munkát több szakmával, diplomával sem...

Az ilyen okj-kért nem kapkodnak. Én is szerettem volna elvégezni ugyanezt amire te jártál, de engem lebeszéltek. Az óvodapedagógust ajánlották egyetemen. Viszont már van egy diplomám így nem vágtam bele. Pedig nekem is minden vágyam hogy gyerekekkel foglalkozhassak. Na majd egyszer talán..

2019. jan. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 Miért kell ilyen indulatosan válaszolni? Igen tudom, hogy mások hónapokig vagy akár évekig keresnek munkát. Csak sajnos én olyan vagyok hogyha valami nem sikerül rögtön akkor szomorú leszek, hogy soha nem fog össze jönni. Nekem nyáron többen ajánlották ezt az okjt. A diplomához nem tartom magam elég okosnak.
2019. jan. 5. 17:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Es az olyan opcio hogy elvallalsz masvalamit, kozben meg a szakmadban keresgelsz?

Egy fokkal jobb a semminel...

2019. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!