Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önéletrajzzal kapcsolatban...

Önéletrajzzal kapcsolatban van pár kérdésem, a többi lent!?

Figyelt kérdés
Eddig az egyik szakmámban dolgoztam, de most a másikban szeretnék. Akkor tüntessem fel, hogy eddig hol dolgoztam? Vagy mit írjak, hogy miért váltanék? Így akkor szakmai tapasztalatot sem tudok írni ugye, mert még nem dolgoztam a másikban. A kettő végzettségnek semmi köze egymáshoz, és azért váltanék, mert messzi városban tudnék csak dolgozni, a másikkal meg itt a közelben is biztos. A gyerekeim miatt lenne jó, ha csak 10 percre lenne a munkahelyem, tudnám őket hozni-vinni a suliból, oviból, de ezt nyilván nem írhatom bele az önéletrajzba.
2019. jan. 7. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Keress rá arra a kifejezésre, hogy "funkcionális önéletrajz".
2019. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megnéztem, de sajna ugyanazokat kell beleírni, csak fordított sorrendben. Nem tudok szakmai tapasztalatot írni... Azt még elfelejtettem, hogy nem egy adott állásra pályázom, akkor könnyebb lenne, hanem elküldözgetem az önéletrajzomat cégekhez...
2019. jan. 7. 15:00
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
A funkcionális önéletrajz pont azoknak való, akiknek nincs tapasztalatuk az adott szakmában. De úgy látom azt szeretnéd, hogy valaki a szádba rágja, vagy megírja helyetted.
2019. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Belinkelnéd, amelyikre te gondolsz (séma), mert lehet én mást néztem. Köszi
2019. jan. 7. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tüntesd fel, hogy hol dolgoztál, hogy látsszon, hogy dolgoztál folyamatosan! Csak ne részletesen. Csak dátum, munkahely, beosztás, nem kell a feladatokat, tapasztalatokat, projekteket felsorolni, mert nem lesz közük az új munkádhoz.

Váltás okához én azt írnám, hogy szeretném a másik végzettségemet is használni, a másik szakmámban is tapasztalatot szerezni. Ez jobban hangzik, mint, hogy közelebb lenne az új munkahely.

2019. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. jan. 7. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A nem releváns tapasztalatokat is érdemes felsorolni, de csak vázlatosan. A közelséget elegendő interjún megemlíteni. Nekem is van olyan kollégám, akinél számított a távolság, nézd, ez teljesen érthető, senki nem akarja a fél országot átutazni, a munkahelyeknek is jobb, ha nem túl messziről kell bejárniuk az alkalmazottaknak, kisebb a késés kockázata is, és ha nem kell sokat utazni, kipihentebben is tud bejárni dolgozni az ember, mint sok utazgatással. De erre elég interjún rátérni.
2019. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
Ha mondod a két szakmát, akkor még lehetne árnyalni a dolgon, mert hiába egyszerűen csak 1-2 oldal egy önéletrajz, akkor is sok szempont felmerül benne és mind ront vagy javít valamit rajta.
2019. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!