Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinaljak, ha mindegy is...

Mit csinaljak, ha mindegy is mit csinalok a munkahelyen, mindig talalnak benne valami hibat / van benne valami hiba?

Figyelt kérdés

Engem mar ez kezd kiboritani... külföldön dolgozom es szeretem a munkam. Quality Supply-kent dolgozom es többször kell leltaraznom es itt mar sokadik alkalommal van egyszerüen pechem. Ahhoz hogy ertsetek, el kell magyaraznom: tavaly peldaul benzines motorokat kellett leltaraznom es mit ad Isten, hianyzott tölünk bent 3 nagy egyseg, azaz 12 motor. Mindent atfutottam, atjartam, nem talaltam, sehol nem volt a cegen belül, majd szoltam persze a fönökömnek, elötte kollegam megkerdeztem mit csinaljak es utana mentem hozza. Persze masnap jött az info, hogy ök delutan megint megkerestek es komplett leltart csinaltak es persze mind a 3 egyseg bent volt a cegen belül. Mint kiderült, a nagyobb ceg a masik telephelyröl a motoregysegeket atkönyveli hozzank, annak ellenere, hogy testileg nincs nalunk, persze en erröl nem tudtam semmit. :( olyan rosszul jött ki es ezert is kaptam a fejemre, hogy miert okoztam ekkora galibat....

Masik eset tegnap törtent. Penteken szinten ev eleji leltart volt es fel kellett irnom azokat a dobozokat ahol nincsenek belsö szamok, majd ezt a rendszerben ki kellett keresnem es at kellett cimkeznem. Valamelyikhez penteken odairtam, hogy hany darab van benne, föleg ha egyszerübb volt szamolni (pl nem 420 darab) es tegnap, tegnap elött megint ellnöriztem öket. Az egyik Displaynal (autoba) 4 db-nak kellett volna lenni, persze csak kettöt talaltam. Semmit nem csomagoltunk pentek ota, tehat a dobozban mozgas nem törtenhetett. Kerestem azt is össze-vissza, ki tudja hova kallodott el, majd megkerdeztem a müszakvezetöt mit tegyek (Egyszerüen csinaljak -2-t vagy mi?), de ez elvileg lopasnak szamit es szoljak az en fönökömnek. Megtörtent. Persze valahol 1 db-ot talaltak, egy racsos tarto alatt a földön, a masik meg kerdes hogy hol van... Tuti hogy ezert is kapok a fejemre :( Egyszerüen hogy lehet valaki ekkora peches? Ilyen szintü hibak vannak nalam es mar olyan gyomorgörccsel megyek munkaba! En szeretem amit csinalok es többnyire jol is, de sokszor ugy erzem, hogy en vagyok lecseszve amiert külföldi vagyok. A környezetemben nincs külföldi munkatars, csak en... :(


2019. jan. 9. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem veled van a gond hanem a rendszerrel. Én építkezésen dolgoztam. Egy munkaköröm volt, amiből lett vagy ezer, mert mindent bevállaltam. Két fő kiskapu volt. Eleinte volt rajta kilincs, kulccsal volt nyitható. Mikor egyik reggel mentem kinyitni látom nincsenek rajta. Bambultam mi van. Közben volt más dolgom. Bele fogtam abba, gondoltam ha megjön az építésvezető megkérdem hogy nyílik. Elfelejtettem. Valaki megmutatta belülről az épület falán egy kapcsolóval nyitható. Hat nem kicsit néztek hülyének a szakik. Nagyon sok ilyen volt.
2019. jan. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez eddik oke.. csak mar lattam az e-mailt (megneztem, mi lett a vege) hogy menjek fel a fönökömhöz az irodaba. Tuti megint kapok a fejemre... es olyan tre erzes, hogy a munkam nagyon jol akarom vegezni es valami mindig rosszul sül el. Vagy peches szituaciom van.. Es nagyon bant a dolog :(
2019. jan. 9. 09:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak így ide-oda lehet tenni ilyen értékes dolgokat mindenféle könyvelés meg anyagáttárolás nélkül, akkor bizony a rendszerben van a baj. Csak úgy találnak egyet valami rácsos tartó alatt a földön? Azt valaki odarakta, és annak nyoma kéne, hogy legyen, meg a másiknak is, ami eltűnt.
2019. jan. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Valoszinüleg egyszerüen leesett.. az mar mas kerdes, hogy miert nem vettek eszre? Ha eszrevettek, miert nem tettek vissza? Es ha serült, miert nem szoltak? De az utobbi az mar tök normalis, itt a dolgozo nem szol, nehogy az legyen hogy ö a hibas es kap a fejere.. Majd ebböl az jön ki, hogy en a racsos tarto alatt miert nem neztem meg? Azt sem tudom hogy reagaljak?

1, nem, nem neztem, meg bocsanat

2, csak hümmögjek

3, kezdjek el magyarazkodni?

Mar most kivagyok :( es hol van meg a delutan...

2019. jan. 9. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, nem gondoltam volna, hogy a rácsos tartó alatt van. Ha jó színész vagy, még fel is háborodhatsz, hogy mégis hogy került oda, és ki rakta oda?!?! Ez általában működik :)
2019. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elso esetben szerintem az volt a hibad, hogy nem vagy tisztaban azzal, hogy masik helyen is lehetett a cucc, nem csak nalatok. Ha te csinalod a leltarat, tudnod kene, hogy hol lehetnek meg dolgok. Persze ok is jelezhettek volna, hogy lehetnek mashol, de lehet eleve ugy gondoltak, hogy ezt mar te is tudod.

A masodik eset nem olyan veszes, igy nalunk is tunnek el holmik, ami nincs meg leltarnal, annak annyi, igazabol ez olyan gyakori, hogy csak akkor foglalkoznak vele, ha valami baromi draga holmirol van szo, de ez ritkabb.

2019. jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat. Mindenkinek ment a zöld kez! A leltarert amugy nem vagyok pontban en felelös, tehat nem ezert vagyok ott, de mint a munka mellekvaganya, kell ilyet is olykor-olykor csinalnom. Nincs könyvünk amibe benne lenne (vagy ugy mondanam hogy egy fixen leirt Standard), amihez tartanunk kene magunkat. A betanitas is szajrol-szajra megy mint minden info :D valahol feluton valami elakad - az tök normalis. Most mar jobban erzem magam, de rossz Erzes hogy fullgazzal akarok mindent jol megcsinalni es tök nyomorek szituk jönnek ki...
2019. jan. 9. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!