Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 20 éve ugyanaz az állásom,...

20 éve ugyanaz az állásom, vajon érdemes váltanom?

Figyelt kérdés
20 éve ugyanott dolgozom, ez az első munkahelyem. Felsővezető voltam saját jogkörrel, de gyed után ügyintéző lettem. Nagyon jó a fizetésem, rugalmas a munkaidőm, de nem tudok fejlődni, nem érdekel, amit csinálok, nem várom a hétfőt. Csak az valósulhat meg, amit a főnökség eldönt, senki sem kíváncsi az ötleteimre. Van másik szakmám, lehetne magánvállalkozásom egy viszonylag ritka területen. De rettegek a bizonytalanságtól. Te váltanál?
2019. jan. 9. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha jó a fizetés akkor nem.
2019. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En igen. Ez igy szarul hangzik.
2019. jan. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Dehogy váltanék. Biztos melo, jo fizu, es meg rugalmas is. Mi kell még?

Fiatalon sem akartam valami vilagmegvalto lenni, 40+ evesen még biztos hogy nem.

2019. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az éremnek éle is van, nem csak két oldala... :(


Történet:

Közeli rokonom sokra vitte, - középvezetői szint, állami szférában.

Megcsípte a bolond légy, kilépet a fix, stabil, jól fizető munkakörből, ahol a külföldi képzéseit is állta a cég, majd vállalkozó lett.

Amióta vállalkozó, egyik napról a másikra vegetál és ha el találna hunyni a párja, akkor a poklok-pokla fog rászakadni, mert menet közben felnőtt egy olyan csemetéje is, aki már életében kisemmizte volna, amikor még nem volt magatehetetlen, - tehát maximálisan lehet rá számítani.

S bár szerencsére még nem magatehetetlen, a nyugdíjat úgy várja már, hogy nagyon, - egyfajta "túlélő show" a jelenlegi élete.


Ami nekem ebből lejön - "az érem egyik oldalaként":

Járt utat a járatlanért el ne hagyj!

MÁSIK OLDALAKÉNT viszont annak sincs túl sok értelme, hogy undorodva járjon be az ember nap mint nap az ember dolgozni egy olyan munkahelyre, ahol naponta minimum nyolc órát eltölt. Minimumot írtam, mert "a cég iránti lojalitást" manapság eléggé érdekes módon értelmezik a munkáltatók, - gyakorlatilag arra tekintenek "lojálisként", aki a saját és a családja magánéletén keresztül az éves szabadságát is alárendeli rezzenéstelen arccal a "cégérdeknek".


Az érem éle, hogy csábító lehet vállalkozásba átmenni, ha RITKÁT ÉS KELENDŐT tud nyújtani a vállalkozás, amelybe belecsap az ember, ugyanakkor taszító, ha nem létezik környezettanulmány arra vonatkozóan, hogy hol, illetve mekkora igény van a vállalkozás tevékenységére, van-e a beindításához megfelelő mennyiségű tőke, pénzeszköz.

Speciel, én nagyon tartanék ezektől egy olyan országban, ahol csak az a biztos, hogy egyszer minden lakójának le kell hunynia a szemeit, - más semmi.


Jó megoldásnak az tűnik, hogy amíg talpra nem tudja állítani a vállalkozását az ember a fő munkakörével párhuzamosan, addig nem volna szabad otthagynia a stabilnak mondható munkahelyet, ebbe viszont nem nehéz (mind fizikailag, mind idegileg, mind anyagilag) beleroppanni.


Nyugalom?

Idegesség?

Fásultság?

Bizonytalanság?


Bátornak kell lenned, ha váltasz!

Én nem mernék váltani, de ez nem jelenti azt, hogy én megpróbállak lebeszélni róla.

2019. jan. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
HA viszonylag ritka terület és jó vagy benne akkor végiggondolnám, hogy miként tudnék belevágni, mennyi tőke, idő kell amíg elérek benne egy olyan anyagi szintet ami a megélhetéshez kell és az mekkora energiába, időbe kerülne. Vagy maradnék és elkezdenék tanulni egy újabb végzettség sosem árt.
2019. jan. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
elindítod a vállalkozást munkaviszony mellett, aztán, ha beindul felmondasz ...problem solved
2019. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!