Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem fizet ki rendesen a...

Nem fizet ki rendesen a maszek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ez egy vidéki Tetőfedő cég.


Mikor szóltak menjek már náluk, elmentem és kezdetben jól fizettek. Aztán felvilágosítottak náluk nincs szabadság és ha egy nap nem megyek levonják aznapi pénzem.


Meg 10 órát dolgoznak nyári időszakban, heti 50 óra, szóval olyan 35.000Ft kaptam 5napra.


Most olyan 9 órát dolgozunk, benti munkák gyalulás stb. és van amikor nem kell menni, mert menniük kell valahova.


Volt olyan, hogy utaztunk minden nap 1 órát és nem fizette ki. pedig +3500Ft szerintem nem vágna oda senkit.



Meg semmilyen munkaruhát de még egy bakancsot se adnak és már a kesztyűt is magamnak kell megvennem.


És 500Ft-al kevesebbet kaptam a héten, volt egy kis vitám velük gondolom ezért vonták le.


Ja és minimálbérre vagyok bejelentve, minden szabadságos bizbazt aláírattak velem aztán nulla szabadság.



2019. jan. 20. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Munkaruházatot nem köteles biztosítani a cég, ha nem indokolt a munkavédelem.
2019. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Kell keresni normális munkaadót, erte meg ráhívni a navot és a munkaügyi felügyeletet
2019. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Az első választ miért pontozták le mikor csak a hatályos törvényeket foglalta össze?
2019. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán mert egy tetőfedőnek indokolt lenne kesztyűt adni?
2019. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy megszoksz vagy megszöksz. Az utóbbit ajánlom.
2019. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Például a 2000 cserép kirágja a kezed, szelemen pedig televeri szálkával.


De ezt városi suttyónak aki még egy szöget nem tud beverni, magyarázhatom.

2019. jan. 20. 19:48
 7/9 A kérdező kommentje:

Munkáltató köteles személyi védőfelszerelést ez esetben a munkaruháztatott biztosítani.


Munka törvényköve.

2019. jan. 20. 19:49
 8/9 anonim ***** válasza:

"Munkáltató köteles személyi védőfelszerelést ez esetben a munkaruháztatott biztosítani."


Munkaruházatot nem kell csak kesztyű bakancs sisak.

2019. jan. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Munkaruházatot is, ha a indokolt. Ez esetben indokolt.

Hagyd ott a céget és utólag hívd rá a munkavédelmiseket, navot, stb.

2019. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!