Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik diakszovetkezethez...

Melyik diakszovetkezethez erdemes regisztralni? Anelkul egy videki varosban lehet kapni munkat?

Figyelt kérdés
1 honapot szeretnek dolgozni, augusztusban, Pest megyeben. Hogyan zajlik? Lattam mar pl a helyi DM-ben is diakot a nyaron, kell olyan vegzettseg neki, mint a lottozosnak vagy a postan dolgozoknak?
2019. jan. 20. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha belépsz egy diákszövetkezethez, akkor olyan munkákat fognak neked javssolni, amit betölthetsz a végzettségednek megfelelően.

Pl. Ha gimis vagy, akkor árufeltöltő, gyárban szalagmunkás, ruházati boltban áruigazító, szórólapozó, hostess, csomagoló, válogató munkák, szóval bármi, amihez nem kell szakmával rendelkezned. De ezek csak példák, rengeteg lehetőség van.


Bemész, regisztrálsz pl. a Meló-diáknál, vagy Fürge-diáknál vagy amelyik szimpatikus, van szerződés, belépési díj, adminisztrációs díj is jó eséllyel, de ezek nem nagy kiadások, és általában az első fizetésből vonják le. Biztonságos, mert a szerződés köti őket, így nincs olyan, hogy nem fizetnek ki vagy valami.

2019. jan. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Attol felek, hogy ha Pestre mennek dolgozni,akkor nagyon keves hasznom lenne belole, hisz az egesz napom elmenne, kellene bkk berlet+ mav berlet is (a 2 egyutt kb 5000)
2019. jan. 20. 21:41
 3/11 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha MÁV bérletet vennél BKK n meg bliccelnél? :D
2019. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, merre van munka. Ha találsz a közelben, akkor nem kell bérlet. De ha egy hónapig teljesen ráérsz, és tudsz menni folyamatosan, akkor akár 100 felett is kereshetsz.

Én amúgy nyíregyházi vagyok, itt is van bőven munka diákoknak. Aki akar, az talál. :)

2019. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gondolom egesz honapban raerek, de ki tudja elore.. ezekszerint nem muszaj egy teljes honapot vallalni? Oneletrajzot kell irni? Bocsánat a sok kerdesert, csak tenyleg erdekelne es meg soha semmilyen kozom nem volt dialmunkahoz
2019. jan. 20. 22:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt, hogy bementem az irodájukba, megmondtam, hogy szeretnék csatlakozni és diákmunkát vállalni, majd kitöltöttem a papírokat, szerződést írtunk, kifizettem a díjat, ja és kell diákigazolvány, iskolalátogatási, meg a szokásos iratok, adókártya ilyesmi.

Aztán elmondták, milyen munkákra tudok jelentkezni, én elmondtam, hogyan érek rá, és ennek megfelelően mehettem dolgozni.


Ha azt mondod, hogy egy hónapig ráérsz, akkor ajánlanak helyeket, ahová mehetsz folyamatosan. Nekem olyan munka is volt, ahová beugrósként mentem rendszertelenül pár alkalmat. Szóval nem kell rendszeresen menned, ha nem akarsz.


Önéletrajz nem kell, de ha akarsz, vihetsz. Viszont úgyis megmondják ott, hogy milyen munkát tudsz végezni, és az adataidat az irataidból fogják tudni, plusz telefonszámot, email címet kérnek a kapcsolattartás miatt.


Engem volt hogy hívtak, amikor volt valami jó munka, hogy érdekelne-e.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan. :)

2019. jan. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolso, nagyon koszonom!! 😊 milyen munkakat vallaltal el es mennyit kaptal? Voltal tobb szovetkezetnel?
2019. jan. 20. 23:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Minden 76%-os választ én írtam. :D

Csak a Meló-diáknál voltam, nekem bejött, úgyhogy miért is mentem volna máshoz?

Több gyárban dolgoztam: Legó (ez volt a kedvencem), Electrolux, Eko, Star-Plus, Curver

Áruházakban, boltokban: Tesco (éjszakai leltározás is), Pepco, Decathlon, H&M

És szórólapoztam is, csomagokat állítottam össze. Hirtelen ennyi jutott eszembe. A fizetés az attól függ, hová mész, hány órát dolgozol, mi a feladatod, milyen műszakban vagy (délután és éjszaka vannak pótlékok). 1-1 alkalommal 8 órás munkával kereshetsz 5 ezer körül is, de kaphatsz akár 8-at is, ha olyan munkát végzel. A diákok béréből kevesebb a levonás, így több a nettójuk, mert nincs benne pl. a nyugdíj.

2019. jan. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom es bocsi, nem figyeltem a %-ot😂 Mikor erdemes 1-1 helyre jelentkezni? Vagy ez random megy? Pl osztalytarsaim dolgoztak a Szigeten,de mar tavasz elejen jelentkeztek, hogy bekeruljenek
2019. jan. 20. 23:56
 10/11 anonim ***** válasza:
A jó munkákat hamar elkapkodják, ez főleg a nyáriakra igaz, szóval minél hamarabb jelentkezz valahová, ami megtetszik. :)
2019. jan. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!