Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A legtöbb itthoni munkahely...

A legtöbb itthoni munkahely tényleg csak arra jó, hogy kikészítse az embert?

Figyelt kérdés
Számos munkahelyem volt már és mindegyik másért volt rossz. A közös bennük mégis az volt, hogy hosszú távon kicsinàlt volna mindegyik vagy testileg vagy idegileg, ezért a legtöbb helyről bizonyos idő elteltével dobbantottam is. A gyökerekről meg inkább nem is ejtek szót most, akikből legalább egy minimum fellelhető mindenhol. Tehát a legtöbb munkahely szerintem úgy gáz itthon ahogy van. Mindenhol van valami hülyeség. Nem lehet, hogy ezért mennek ki a fiatalok külföldre inkább és nem azért mert ott többet fizetnek? Mi a véleményetek? F

2019. jan. 21. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Én ezért jöttem ki 10 éve. És nem bántam meg. Az csak hab a tortán, hogy itt a minimálbérből is jobban lehet élni, mint odahaza.
2019. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hasonlót tapasztalok. A mai magyar munkahelyek kb. olyanok, mint egy szabályozatlan MMA mérkőzés. A főnök csak elvan, a dolgozók állandóan b×tatják egymást okkal-ok nélkül, a lényeg, hogy mindig legyen valaki, akit ki kell pécézni (még egy teljes személycsere után is), a munka minősége így meg olyan, amilyen. Szóval totál gáz.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ez ott is ilyen szinten megy, ahol nem kutyagumi bért kapnak az emberek, hanem normálisat...

2019. jan. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2: Tényleg nem akarom túldícsérni Nyugat-Európát, mert a kerítés azért nincs kolbászból, de az itteni kutyagumi fizetés inkább a gumicukorra hajaz. A 10 év alatt szinte sehol nem tapaszttaltam azt, hogy új munkahelyen kezdve próbálnának a fejemre nőni, itt valahogy elfogadják azt is, hogy zárkózott vagyok, és nem annyira beszélek a magánéletemről. És ahol eddig megfordultam, ott az új dolgozót egyik hétről a másikra befogadták, ugyanúgy bántak vele, mintha már régóta ott lenne, ellenben hazánkkal, ahol sok helyen egyfajta létrát kell bejárni, mire legalább mérsékelten emberszámba vesznek.

Ja, és a legfontosabb, hogy itt mindenki a maga dolgával törődik, a másikat a fizetéséről faggatni emeletes tahóság.

Persze, ha sok magyar verődik össze egy munkahelyen, akkor sajna hozzák az otthoni formájukat.

2019. jan. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bár én még nem dolgoztam külföldön, de erősen tervezem. Egyszerűen kezd már elegem lenni. Igen, én is hallottam, hogy kint jobban békén hagyják az embert és nem màsznak bele a magànéletébe sem. Itt olyan dolgokra kíváncsiak az emberek, hogy az valami elképesztő és nem csak a munkatársak. Interjún képesek voltak megkérdezni tőlem, hogy van-e párom vagy hogy a lakás amiben lakom az saját vagy albérlet. Az eszem megáll... Ha interjún ilyet kérdeznek, akkor mit várunk a kollégàktól? Mióta vagytok együtt, miért jöttél el az előző helyedről, miért nem tetszett, miért ezt tanultad, miért miért miért? Állandóan ezek az ostoba, tudàlékoskodó kérdések. Ha elintézném annyival, hogy semmi közöd hozzá, még ő lenne megsértődve. A barátnőm nem rég ment oda egy helyre dolgozni, ahol az interjún már utaltak rá, hogy jó lenne, ha majd segítene kirúgni egy régebbi dolgozót mert nehéz ügy. Könyörgöm, hogy lehet ennyire pipogya egy vezetőség? Persze el is jött már azóta onnan, azóta az is kiderült, hogy mindenki fúrta a másikat ahogy tudta. A főnökségnek meg ez általában kedvez is. Oszd meg és uralkodj! Szóval nem tudom ki hogy van vele, de ez engem jobban zavar, mint az alacsony fizetések.
2019. jan. 22. 08:12
 5/5 anonim ***** válasza:

általában igen.


inkább úgy fogalmaznék, h a magyar munkahelyek többsége egyszerűen óvoda, és egy átlagnál igényesebb vagy zárkózottabb embernek nehéz elviselnie.


szerencsére most családi cégnél vagyok, utána már csak külföldön akarok dolgozni.


a mostani az első olyan hely, ahol nem piszkálnak, h beszélgessek, teregessem ki a magánéletem. nem köpködnek, böfögnek.


és itt érzem először az irodában, h nem full idióták ülnek velem egy helyiségben.


"Mindenhol van valami hülyeség"


és pont ez a fő gond. ha nincs egy túlsúlyos kolleganőd, aki rajtad akarja levezetni a frusztrációját, akkor az irodista libák csinálnak totál logikátlan dolgokat, vagy észreveszed, h a sofőrök csalnak az adminisztrációval (rakodó is voltam).


vagy már megfúrnak állásinterjún a kolléganők, mert neki nehezebb volt anno bekerülni.


a fizetés is nyilván fontos, de én is azt tapasztalatom, h a legtöbb embernek a sok egyéb marhaságból és kötekedő bunkó munkatársakből lesz elege.

2019. jan. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!