Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért jó bunkónak lenni?

Miért jó bunkónak lenni?

Figyelt kérdés
Atipikus-autista vagyok és (diszkalkuliám van) őszintén szólva a kooperációt igénylő feladatok sohasem tartoztak az erősségeim közé. A szociális- ill. érzelmi kompetenciám nem kielégítő ahhoz, hogy súrlódásmentesen együtt tudjak dolgozni másokkal. Ők nem értenek meg engem, én pedig nem értem meg őket. Jelenleg szakácsként dolgozok a közétkeztetésben egy öregotthonban július óta (nemrég fejeztem be az iskolát). A munkatársaim nagyon bunkóak, minden idióta baromnak elmondanak amiért másképpen készítem el az ételeket, nem úgy ahogy ők szokták.Sokszor megesett, hogy már majdnem a sírás szélén álltam, amiatt ahogy beszéltek velem. A beosztásom szerint minden 3. héten hétvégén be kell mennem dolgozni.Ilyenkor derül ki, hogy ki tud jól főzni. Az ételeimet mindig dicsérik az idősek. Nem egyszer megesett már, hogy odajöttek hozzám, hogy elmondják, hogy finom volt az étel. Ha ehetetlen lenne amit csinálok, ha visszaszólnék és nagy kenne a szám akkor még megértem, hogy miért bánnak így velem.

2019. jan. 20. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. Lehet, hogy irigyek rád. (:


Van egy sorozat, az a címe, hogy Doctor Murphy, amiben az egyik sebész autista, és azért utálja mindenki, mert sokkal jobb náluk. Csak eszembe jutott, érdekesség.


Vannak ilyen kellemetlen emberek, de nem mindenki az. Ha ott nem érzed jól magad, és van lehetőséged átmenni egy jobb helyre, akkor tedd azt. Esetleg próbálj meg apró figyelmességeket tenni, például ha tudod, hogy valakinek a gulyás a kedvence, és aznap gulyás a menü, akkor félretehetsz neki egy adagot, vagy ilyesmi. (:


De te ne legyél bunkó. Vagyis, direkt ne.

2019. jan. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Értelmesnek tűnsz, nincs lehetőséged egy másik munkahelyre? Mondjuk, ahol kicsit intelligensebb emberek vannak.


Azért bunkók, mert “más” vagy, a buta ember pedig ezt nehezen kezeli. Nem a te hibád.

2019. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Az átlag magyar melós nem szereti, ha egy kolléga felfele irányban csak egy kicsit is eltér bármilyen szempontból. Mert kapásból féltik a pozíciójukat, hogy ha esetleg leépítés jön, akkor őket küldik el, az extra jól teljesítő kollégát pedig megtartják. Rám az életkorom miatt voltak irígyek, direkt nem tanítottak be jól, mert paráztak, hogy adott helyzetben esetleg a legfiatalabbat fogják megtartani, ha az jól teljesít.
2019. jan. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hidd el, egy megfelelő intelligenciával rendelkező felnőtt, ilyet nem tesz, mint a te kollégáid.

Akármennyire is sablon szövegnek tűnik, de a legtöbbször ilyenkor az irigység párosul a tudatlabsággal és a félelemmel.

Irigyek, mert téged megdicsérnek, ezáltal azt gondolják, hogy van félnivalójuk tőled. Illetve mivel más vagy mint ők, tuti tartnak attól, hogy ha valkit elküldenek, az tuti nem te leszel.

Most komolyan...azért mérgesek rád, mert te máshogy készited az ételeket? Valószínűleg még nem láttak magukon kívül mást főzni, nincs két ember aki ugyanazt az ételt ugyanúgy készítené el. Ez is csak az ő korlátoltsgukat mutatja. Kitalált indok a részükről, amiért bánthatnak.

Ha te ezt ilyen szépen, összeszedetten átláttad és meg tudtad fogalmazni, akkor hidd el nem benned van a hiba :)

Bőven intelligensebb vagy náluk.

Igazából választhatsz, hogy "megharcolsz" velük és ott maradsz, hátha egyszer abbahagyják, vagy elmész másik munkahelyre.

Nyilván neked is kell alkalmazkodni másokhoz minden ékethelyzetben, de arra figyelj, hogy ne csak te változtass a dolgaidon, meglátásaidon, hanem a másik fél is.

Remélem megoldódik a problémád! :)

2019. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy autista nem tud ilyen normálisan írni. Az én felfogásom az,h "mindenki kiszophatja a f***m". Nem érdekel más véleménye
2019. ápr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem jó b.nkónak lenni.
2019. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!