Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első munkanap betegen? Ti mit...

Meduzza kérdése:

Első munkanap betegen? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Holnap kezdek az új munkahelyemen (papírokat még nem írtuk alá). Lebetegedtem, köhögök meg nagyon rosszul vagyok. Mi a teendő ilyenkor? A munka nagyon kell, nem akarom elvágni magamat a főnöknél viszont az is kellemetlen ha betegen megyek be. Ti mit tennétek a helyemben?
2019. jan. 28. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj be es maximum ott beszeljetek meg, hogy lebetegedtel. Rengetegen elnek ilyen kamukifogasokkal az elejen, felreerthetik, ha mar az elso nap nem mesz.
2019. jan. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szlory ***** válasza:
70%

Az élet egy genyó. Ezt a főnököd is tudja. Ha nem fogadja el, akkor te is tudod, mennyire érdemes ott dolgoznod a jövőben. Ha meg jobban kell, mint amennyire a jósága számít, akkor nyilván tömd tele magad gyógyszerrel, menj be.


A helyedben inkább a jót választanám, mint a muszájt. Kb. ahogy a kérdést kiírtad, teljesen frankló, felhívhatnád vele a főnököt, kérj haladékot, akár csak 1-ig - vagy te tudod mennyi kell neked a felépüléshez. Betegen nekem nem kellenél (mármint amíg fel nem épülsz). Ha meglátnálak, azonnal hazaküldenélek. Max a papírmunkát lehetne elintézni, ne fertőzd a többit halomra..

2019. jan. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Felhívnám, és elmondanám, hogy mi van. Gondolom, ők sem akarják, hogy ha pl. influenzás vagy, bemenjél és megfertőzz másokat is.

Szerintem nem lesz gond, mostanában nagyon sokan betegek.

2019. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont így kezdtem a első munkahelyem, lázas beteg voltam. Bementem hogy megbeszéljem a főnökkel. Elmondtam nem vagyok jól, és haza küldött. Benne volt a bicska sajnos :(( és a félévi értékelésnél majdnem kirúgott, mert mindig a rosszat látta bennem. Jó voltak a hibáim, de másoknak is.

Nagyon attól függ milyen a főnök. Ha van gyereke, családja azok általában megértőbbek, akiknek meg nincs ajajj, azok általában hajcsárok, ez sztereotíp,van kivétel, nem mindegyik ilyen. Lehet így betegen bemennék, és ha nagyon, tényleg annyira rossz akkor végül elkérném magam. Akkor úgy is észrevennék nem vagy jól és megértenék. Az a baj nem ismernek, ha van egy rossz indulatú kolléga vagy főnök betehet. Legjobb az lenne ha kitudnád pihenni.


Amúgy az lehet egy megoldás, megkéred hogy később kezdhess. Elcsúsztatod jövőhétre a munka kezdésed időpontját, egészségügyi ok miatt. Még is hivatalos, nekik sem lesz belőle gondjuk, szerintem pár nap alatt rendbe jössz.

2019. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha tudsz menni, nincs 40 fokos lázad, akkor menj be, hogy lásson a főnök. Ha hisztizik, akkor sok jóra ne számíts.


Amúgy a napokban tetőzik az influenza, baromi sok beteg van.

2019. jan. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, mert

1. rengeteg a link alak, és mivel nem ismer, természetes, hogy rögtön leír, ha bejelented, hogy "éppen most" beteg vagy:(

2. ha tényleg olyan rosszul vagy, és mondjuk még a munkahely is messze van, még betegebb leszel már egy oda-vissza úttól is, ha egyáltalán képes lennél bemenni

3. munkáltatóként én állati dühös lennék, ha bejönnél végigfertőzni mindenkit!


Ha még nem csináltál semmit, szerintem hívd fel minél hamarabb, mond el, hogy mi van, mond el, hogy nagyon kell a munka, és ha vagy olyan állapotban, AJÁNLD FEL hogy bemész, döntse el ő.

2019. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig ne menj be. A többség utálja ha betegen bemész, dolgozni normálisan nem tudsz, de legalább fertőzöl. Hívd fel őket, mert betegállománnyal nem kezdhetsz munkaviszonyt, majd a HR megmondja mit cisnálj
2019. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Holnap bemegyek és ha nem vagyok jól, elmondom neki hogy csak azért jöttem be mert kell a munka és nem szerettem volna ha kifogásként tekintene rá. Sajnos ilyen világot élünk, hogy az emberek hazudoznak és amikor valaki igazat szeretne mondani nem biztos, hogy a másik fél elhiszi.
2019. jan. 28. 11:41
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Én biztosan ma felhívnám őket, hogy tudják előre, hogy nem fogsz tudni dolgozni. Szerintem így jobban jön ki, mintha aznap szólsz. Hiszen már ma is tudod, hogy beteg vagy.
2019. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer 1 hét után betegedtem meg, 2 napot töltöttem otthon az 1 hét helyett. 3. napon bementem, de jöhettem is haza. Nem izgattam magam, meg csak árufeltöltő munka, ott meg lehet tenni a munkásokkal, hogy betegen b..sszák ki. (penny volt pár éve, azóta is egy görény banda a dolgozóival)
2019. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!