Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek változhat a 8...

Szerintetek változhat a 8 órás munkanap a közeljövőben?

Figyelt kérdés

Nyilván most is több időbeosztásos munkarend van, de ugye a 8 óra a standard, szerintetek ez változhat a közeljövőben ha ilyen 10-20 éves távlatban gondolkodunk kb?


Én fiatal vagyok és nagyon úgyérzem, hogy a 8 óra sok és semmi értelme, mert az utolsó 2-3 órában semmit nem csinálok már és nemcksa napi szinten, de a hét utolsó felére már jobban elfáradok csütörtök, plénteken fele annyira teljesítek mint mondjuk hétfőn.


Illetve alapból elavult a 8 óra. A bevezetése óta 180 fokos fordulatot vett minden, nem csak a technológia de az életkörülmények is.


Nektek mi a véleményetek erről? Változhat valamit esetleg 6 óra vagy pl 4nap munka/hét. Ti örülnétek neki?

Én nem látom akadályát, mert effektív senki nem dolgozik

annyit amennyi a munkaideje, kivéve a gyári melósok vagy vállalkozók, de ott se mindenhol



2018. szept. 1. 12:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Én jobban örülnék a 12 órás munkanapnak.
2018. szept. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem is sok a 8 óra. Nem tudom hogy ezt hány éve vezethették be. Teljesen jó lenne a 6 órás munkaidő, nem venné el a nap nagyrészét. Illetve én megszűntetném a nehéz fizikai munkát is, mindenkinek csak annyit szabadna dolgoznia hogy nem fárad el nagyon, nem terheli magát.
2018. szept. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Kevesebb órás munkanapok rosszabbul fizetnének. Vagy azt hiszed, hogy ugyan azt a pénzt, amit most napi 8 óra munkára adnak, megadnák 6 óra munkára is? :'D


Aki jó helyen dolgozik az most is megteheti, hogy nem dolgoz napi 8 órát, csak 6-ot vagy még annyit sem, de ahhoz tanulni kell és egy jó nagy adag szerencse is kell, hogy bekerülj jobb munkahelyekre egy jó szakmával.

2018. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%

#3

Kötelezni kell a munkaadót.

Az államnak érdeke,hogy minél többet dolgozz,minél többet adózz és minél kevesebb fizetést kapj.

Kisebb az esélye,hogy megpattansz az országból :D

Ha nem 180-200-at keresnék,már én is itt hagytam volna az országot...

2018. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Miért ne kaphatna ugyan annyi bért, ha ugyan annyi munkát végez el? Azzal hogy ül az irodában és facebookozik vagy kávézik azzal nem termel semmilyen profitot. Ellenben ha csökkentenék a munkaidőt, akkor tényleg sokkal több ideje lenne kipiohenni magát az embernek ergo ugyan annyi munkát sokkal több energiával tud végezni
2018. szept. 1. 12:48
 6/16 A kérdező kommentje:
De mondom ez nem minden munkára írható le, szeirntem kb 50-50 lehet az arány, de a gépesítés és automatizálás miatt ez egyre növekszik. Mert régebben volt értelme a 8 órának, mivel mindent emberek csináltak,nem voltak gépek, így minden sokkal lassabb volt. Most a felgyorsult világban már 10x annyit gyártanak mindenből, illetve a legtöbb dolog gépesítve van. Még egy biztonsági őrnek se kell körbemenni. ránéz a montioron 20 beszerelt kamerára és kész, akár otthonról is tehetné
2018. szept. 1. 12:51
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

Ti a huszoneves korosztaly vagytok... ennyit lázadni, hisztizni a munka miatt, mint itt szoktatok nevetseges komolyan....


El kell keseritselek, hogy ha valtozni fog, akkor feljebb fogjak vinni... ha negfigyelned a legtobb helyen orrba szajba tuloraznak, nos melyik cegnek erdeke foylamatos tulorapenzt fizetni? Egyszerubb a munkaidovel jatszani, es nagyon sok helyen meg is teszik....


Nem veletlen mobdogatjak, hogy tanulj fiam tanulj....

Nos Te biztos nem fogadtal szot, es ba.ztal a szuleid intelmeire... ez van.

Pedig a halalotokig fogtok dolgozni, azt mar most boritekold el magadban...

2018. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

#7

A kérdezőnek igaza van, egy ember életének nem a munkáról kell szólnia. Dolgozni bőven elég a 5-6 órás munkaidő. És én betiltanám a nehéz gyári munkákat is, mindenkinek csak annyit kéne dolgozni hogy nem fárad el nagyon. A béreket pedig megemelném. A dolgozó így sokkal jobb kedvben menne be. Sőt a munkahelyek szerveznének programokat is,én így tennék.

21/f

2018. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Van olyan ország nyugaton, ahol a napi 7 óra az átlag, a nőknek jelentős hányada pedig 6 órás munkarendben van, nyilván akinek gyereke van. Persze ahhoz olyan helyzetben kéne lennie az országnak, így én nem tartom valószínűnek, hogy 10-20 éven belül bármi változna. Persze tök jó lenne, ha 6 órás munkáért ugyanannyit adnának, és az embernek sok szabadideje lenne, de erre még jó ideig nincs esély. A megoldás a home office lehet, ahol nem tudják ellenőrizni mit csinálsz, a lényeg hogy elkészüljön a munka, esetleg saját vállalkozás.
2018. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mo.-n igen, napi 10-14-re, míg Európa más országaiban a távmunka, a részmunkaidő lesz a nyerő.

Mert nekünk különutas megoldást kell csinálni.

2018. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!