Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csatlakoznátok szolidaritásból...

Csatlakoznátok szolidaritásból a fizikai dogozók sztrájkjához ha nem vagytok fizikaiak és a szakszerv bérköveteése rátok nem is érvényes?

Figyelt kérdés

Tehát autóipari multi. Megy a sztrájk, aminek úgy van értelme úgy hatásos ha minél többen részt vesznek. A sztrájkot a fizikai dolgozókat tömörítő szakszerv szervezi, de szolidaritásból felkéri a nem fizikai hanem irodai és admin dolgozókat is a csatlakozásra.

Ez eddig nagyon szép csakhogy!!


1. A szrájk ugye arról szól hogy bemegy az ember a munkahelyre de nem veszi fel a melót, de ugyanúgy ott tölti a műszakot, viszont pénzt nem kap egy fillért se. Az idő megy, pénz meg semmi.

2. A szakszerv bérkövetelése csakis a fizikai alkalmazottra érvényes, az irodai dogozók bére nem téma. Vagyis, ha a szakszerv nyer a sztrájkkal és kivívja amit akar, a fizikaiak hurrázhatnak, az irodaiaknak meg semmi, hiszen az ő bérük téma se volt.



tehát summa summarum oda jutunk hogy irodai dolgozóként szolidaritásból ott ülök 8 órát sztrájkolok, nem kapok egy fillért se és ha lesz eredmény akkor se részesülök belőle.

A fizikaiaknak emelnek, az irodaiaknak nem.


Na szép dolog a szolidaritás de így is csatlakoznátok?


2019. jan. 29. 10:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
57%

Én nem, és nem azért mert nem vagyok szolidáris, vagy éppen nem értek egyet a követeléseikkel.

Sokkal inkább azért, mert amit Magyarországon szakszervezet címszó alatt művelnek az egy vicc (Csak hogy egy teljesen más példát, a MÁV-os Gaskót említsem)

2019. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
24%
Nem. Ők sem sztrájkoltak a cafeteria módosításokért.
2019. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

"Ők sem sztrájkoltak a cafeteria módosításokért."


Ez tévedés nem volt emiatt sztrájk de minek is lett volna mert a cafi itt maradt fel se merült hogy elveszik.

2019. jan. 29. 10:24
 4/31 A kérdező kommentje:

"t címszó alatt művelnek az egy vicc"


Annyira vicc hogy már a németországi gyári is leállt a magyar sztrájk miatt mert az itt le nem gyártott alkatrészt vtiiék volna ki, de nem viszik = áll a nénet gyár is.


Annyira vicc...


Annyira vicc hogy az össz bérkövetelés már most kevesebb mint az a pénz akit a gyár bukott a sztrájk miatt...

2019. jan. 29. 10:25
 5/31 anonim ***** válasza:
44%

Nem. Mindenféle sztrájkot, útlezárást, felvonulást, stb. elítélek. Akárki csinálja, akármilyen ügy érdekében.

De mindig egy csomó ember szív miattuk, akik nem tehetnek semmiről.

2019. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
31%
"Ez tévedés nem volt emiatt sztrájk de minek is lett volna mert a cafi itt maradt fel se merült hogy elveszik." - Nem is írtam, hogy elveszik, csak úgy módosították, hogy sokan emiatt nettóértékben kevesebbet kapnak. Például adómentes volt a mobilitás célú albérlettámogatás, a lakáshitel támogatás, ezek most munkabérként adóznak az új szabályok szerint. Ja, hogy nem mindenhol adják ezeket? Na és? Nekem meg nem fizetnek túlórát, ezért nem túlórázunk, tehát nem érint a rabszolgatörvény, akkor minek legyek szolidáris, ha ők sem voltak azok abban, amiben nem érintettek?
2019. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

"Nem. Mindenféle sztrájkot, útlezárást, felvonulást, stb. elítélek. "


És akkor hogy kényszerítesz ki egy béremelést ha a cég a szép szóból nem ért csak abból ha lakat van az ajtón és nincs termelés?

akkor hogy másképp?

2019. jan. 29. 10:33
 8/31 A kérdező kommentje:

mert hidd el nekem ha megkapja a veezetés majd a számokat hogy a bérkövetelés lenne 10 ft de a leállás miatt már most 11 ft-ot bukott el a cég, és ez csak növekszik, vagyis ha a cég nem enged lesz ez 2x 3x 10 is... akkor ez hatni fog.


De ha nem így, akkor hogy? Van aki csak az ökölből ért.

2019. jan. 29. 10:35
 9/31 anonim ***** válasza:
60%

"Annyira vicc hogy már a németországi gyári is leállt a magyar sztrájk miatt mert az itt le nem gyártott alkatrészt vtiiék volna ki, de nem viszik = áll a nénet gyár is"


Aki az autóiparban dolgozik, nagyon jól tudja, hogy az OEM-ek 1-2 napos pufferral dolgoznak. Az nem a szakszervezet érdeme, hogy 2 nap után megállt az ingolstadt-i gyár is.


Azt írtam, hogy amit szakszervezet címszóval művelnek nálunk az vicc. Tessék helyesen érteni...

2019. jan. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
48%

7: Eleve nem kényszerítek senkit semmire, nekem ez nem megoldás, se munkahelyen, se máshol.

Ha nem tetszik a munkahely, akkor keresek másikat.

2019. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!