Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most akkor le kell dolgozni...

Most akkor le kell dolgozni az ebédidőt vagy sem?

Figyelt kérdés

Értelmezési gondjaim akadtak, de ahogy olvasom a fórumot, ezzel nem vagyok egyedül. Ha azt olvasom, hogy az ebédidő nem képzi a munkaidő részét, akkor az azt jelenti, hogy le kell dolgozni +ban, vagy sem?

hrportal.hu: "Az Mt.86.§ (3) bekezdés szerint a munkaközi szünet nem a munkaidő része. ... így nem kell az ebédidőt ledolgozni."

Valamelyik 100-as hozzászólásban pedig ezt olvastam: "Magyarán, az ebédidő minimum 20 perces kell hogy legyen, és nem tartozik bele a munkaidőbe (le kell dolgozni)"

Szóval, ha 8 órában vagyok foglalkoztatva, és az ebédidő nem a munkaidő része, akkor 8 óra + ebédidőt maradok bent, vagy csak 8 órát?



2019. febr. 2. 09:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan 8 óra 30 percet vagy bent. Van olyan cég ami ettől eltekint és 8 óra után mehetsz, de általában nem.
2019. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
En ugy tudom le kell, de van olyan ceg ahol nem
2019. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt jó pàr munkahelyem, ahol több műszak van, ott nem kell ledolgozni.

De vendéglàtàsban sem mindig, ha normàlis a főnököd.

Irodai munkàknál nem tudom hogy van.

2019. febr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg a legpocsekabb munkahelyemen sem kellett ledolgozni eddig.
2019. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Én egy komolyabb diákmunka helyenen 8,5 órát voltam bent, ebből 30 perc ebédidő volt és mondták is hogy ezért 8,5 óra. De a jelenlétire mindig 8,5 órát írtam és annyit is fizettek ki
2019. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem a munkaidő része, vagyis akkor nem dolgozol, nem számít bele a 8 órába. Ezért ha 20 perc munkaközi szüneted van, akkor 8 óra 20 percet maradsz bent. Ahol szigorúan veszik, ott ezt betartják. Pl. mi így dolgozunk.
2019. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
U. I. A HRPortal hülyeséget ír, már ha valóban írtak ilyet. Én nem találtam, csak olyan cikkeket, ahol ők is azt írják, hogy meghosszabbodik a munkaidő az ebédidő tartamával.
2019. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

[link]

Itt olvastam.

2019. febr. 2. 15:41
 9/12 A kérdező kommentje:
Átvolstam mégegyszer, teljesen félreértettem. Köszi a válaszokat!
2019. febr. 2. 15:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, ez más. A kérdést feltevője napi 6 órában dolgozik. Az Mt szerint 6 óra után már kell 20 perc szünetet biztosítani, de mivel ő pont 6 órás, így neki nem kelleNE.DE! Mivel ő is azt írja, hogy van ebédszünetük, így az ugyanúgy munkaközi szünetnek minősül, az Mt 103 (4) szerint pedig "A munkaközi szünetet a munkavégzés megszakításával kell kiadni."

Vagyis ne álmodjon róla az ottani kérdező, hogy fél óra ebédszünete van, amit nem kell bedolgozni. Esetleg ledolgozza egy huzamban a 6 órát, szünet nélkül, akkor hazamehetne 6 óra után egyből.

2019. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!