Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tizensok év után felmondani...

Tizensok év után felmondani és azt mondani csak az a kár hogy nem 10 éve mondott fel?

Figyelt kérdés

Mit mondtok erre a szitura? Valaki tizensok évet dekkol egy munkahelyen, majd hosszas vajúdás után felmond mert talál egy másik helyet.

És miután már az új helyen van ezt mondja

- élete legjobb döntése volt hogy otthagyta

- és csak azt sajnálja hogy nem lépte ezt meg legalább 10 éve


10 évet várt egy szar helyen arra hogy jobb legyen. Nem lett. Mondjuk ezt lehetett sejteni már az elején. KKV cég mit lehet tőle várni csoda hogy még működik egyáltalán.


Én csak azt nem értem hogy ki tartott fegyvert a fejéhez hogy ott legyen X évet? Senki.


Mert úgy adja e,lő hogy „itt kellett töltenem 10 évet“..nem kellett. Ő volt olyan hülye hogy egy garázscégnél lehúzott 10 évet minimálbérnél alig többért.


2019. febr. 24. 16:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%

Ilyenre nem lehet mondani semmit, nem is kell.

Az ilyen emberek azok akik csak vergődnek tehetetlenül évekig, évtizedekig, de nagyon okosak. Úgyse tudod neki megmagyarázni, hogy ő cseszte el

2019. febr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Sokan vagyunk így ezzel. Én jövőre töltöm a 20-at, ahol már az eleje sem tetszett. Csak nincs kedvem megint új helyre beilleszkedni, új melót tanulni stb.
2019. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

" megint új helyre "


Megint mikor 20 éve egy helyen vagy? Akkor hol van itt a megint?

2019. febr. 24. 16:21
 4/20 anonim ***** válasza:
46%
Felmondtál az alapítványi iskolában?
2019. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Megint igen. Kellett egy-két év mire ezt a helyet megszoktam, az emberekkel együtt. Amúgy meg egyik gyárból a másikba cseberből vederbe.
2019. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én is csináltam, hasonlót és igaz hogy mondtam hogy miért nem tettem meg ezt korábban, akkor más volt a helyzet, környéken kevesebb lehetőség volt akkor az előző munkahelyem még messze jó volt mint akkor amikor úgy döntöttem hogy leszámolok. A jelenlegi helyem ahová mentem oda meg 3-4 évvel ezelőtt meg annál régebben nagyon nehezen lehetett bekerülni, még egy egyszerű szalagmunkára is kellett egy ismerős ajánlása mert sok jelentkező volt, és nyilván a legjobbakat válogatták ki, ha akkor éppen nem volt valami csókos a láthatáron.
2019. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%
Te még többet fogsz ott lehúzni, szóval nem ő a leghülyébb.
2019. febr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A szükség nagy úr.

Nem mindenki tud váltani. Nem. Tudjuk mennyire verseny, vagy mennyire egyéni szféra, amiben dolgozott és mennyire volt nélkülözhetetlen.


Én pl bármikor tudnék váltani. És kéne is. De lusta vagyok. Kényelmes és közel van. Nincs kedvem 2 órát utazni a következő munkahelyig.


Tudod van egy jó döntéstámogatási módszer. Ennek a lényege 4 egyszerű kérdés :

Fontos nekem a döntés?

Indokoltak az érzéseim?

Lehetséges pozitív irányba menni a helyzettel?

Érdemes?


Ha egyikre NEM a válasz, akkor ne csináld. Ha MINDEGYIKRE igen a válsz, akkor tedd meg.


Na 10 év alatt e, változhat.

Fontosabb lesz a váltás.

Indokoltabbak lesznek az érzései, tehát többször igazolják, hogy rossz helyen dolgozik. Ugye mindenkinek más a tűrőképessége.

Lehetőségei növekednek azzal, hogy máshol jobban fizető, közelebbi, kevésbé stresszes, fejlődésre lehetőséget adó, nagyobb megbecsülést adó, visszajelzéseket használó, ember közelibb melót talál.

Érdemesebb lesz váltania, mert egyre jobban befásul és egyre jobban utálja a helyzetet, egyre jobban nő a másik cég által nyújtott juttatás, amit ez a cég nem ad meg.


Én csak megkérdeztem. Volna 3 dolgot: Miben valtoztatna ezen a munkahelyen? Mi volt a legjobb élménye? Mivel lesz jobb az új helyen?

És a végén - bármit mond, megmondanám, hogy köszönjük a 10 évet és hogy remélem, megtalálja a számításait az új helyen.


Hátha mond valamit, amivel jobbá lehet tenni a jelenlegi helyet és nem kell 10 évet várni arra, hogy megtudjam, vannak gondok, amikre nem gondoltam.

2019. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"mivel jobbá lehet tenni a jelenlegi helyet é"


egy olyan helyen ahol mindig is a minimálbér volt az irányadó és a főnökség ezerszer elmondta ne is számítson senki többre ott nemigen van miről beszélni.


hiszen első körben a bért kéne rendezni az meg kizárt a főnök úgy áll hozzá hogy inkább lakat az egészre de akkor se emel ott nincs miről beszélni

2019. febr. 24. 16:44
 10/20 A kérdező kommentje:

Én meg még a kérdéseket se értem!

Mi az hogy fontos nekem a döntés?

Mi az hogy indokoltak az érzéseim?

Nem is értem még a kérdéseket se.



"Tudod van egy jó döntéstámogatási módszer. Ennek a lényege 4 egyszerű kérdés :


Fontos nekem a döntés?


Indokoltak az érzéseim?


Lehetséges pozitív irányba menni a helyzettel?


Érdemes?

2019. febr. 24. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!