Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tizensok év után felmondani...

Tizensok év után felmondani és azt mondani csak az a kár hogy nem 10 éve mondott fel?

Figyelt kérdés

Mit mondtok erre a szitura? Valaki tizensok évet dekkol egy munkahelyen, majd hosszas vajúdás után felmond mert talál egy másik helyet.

És miután már az új helyen van ezt mondja

- élete legjobb döntése volt hogy otthagyta

- és csak azt sajnálja hogy nem lépte ezt meg legalább 10 éve


10 évet várt egy szar helyen arra hogy jobb legyen. Nem lett. Mondjuk ezt lehetett sejteni már az elején. KKV cég mit lehet tőle várni csoda hogy még működik egyáltalán.


Én csak azt nem értem hogy ki tartott fegyvert a fejéhez hogy ott legyen X évet? Senki.


Mert úgy adja e,lő hogy „itt kellett töltenem 10 évet“..nem kellett. Ő volt olyan hülye hogy egy garázscégnél lehúzott 10 évet minimálbérnél alig többért.


2019. febr. 24. 16:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

OK, próbálom máshogy fogalmazni. Elsőre elnagyoltam.


Tehát van egy döntés, amit meg akarsz hozni. A döntés több kimenetelű. Te választasz egyet és azt akarod megcsinálni. Jelen esetben az ember fel. Akart mondani. A felmondás döntést kielemzi a FILÉ-vel.


F.I.L.É. szerint ezt a döntés csak akkor kell megtennie, igent mond mind a 4 kérdésre.


Fontos nekem, hogy felmondjak? Tehát szerintem ez most mindenképpen el kell döntenem, most akarok ezzel foglalkozni? Ha igen, akkor fontos. Ha nem teszem meg, lehet belőle veszteségem. És ha nem teszem meg veszteségeim.


Indokoltak az érzéseim? Tehát nem vagyok felindult, mert valaki rosszat tett a jelenlegi helyen. Nem örülök annak, hogy van egy másik lehetőség, pedig még nem is biztos. Hanem amit érzek indokolt. Nem hamarkodottan és érzelmektől befolyásoltan döntök. Illetve ha haragszom a cégre, akkor ez a harag nem csak belőlem fakad és más is látja, hogy nem jó a viszonyom a véggel, a haragom nem csak átmeneti, hanem tartós és indokolt, nem felindulásból fakadt.


Lehet jobbá tenni a helyzetet? Ha felmondok, mi lesz jobb? Nem lesz munkám az nem jó. Van a másik hely, ahova felvesznek? Van. Mivel jobb ott? Más a légkör. (fontos nekem a légkör, akkor ez már pozitív is lehet). Jobb a fizu? Rövidebb az utazás? Jobban megbecsülnek? Van bármi, ami jobb lesz és más nem lesz rosszabb? Összességében jobb lesz?


Érdemes, célszerű, hasznos?

Kevesebb pénzt nem kaphat. Az biztos. Miért jó még a munka? Ha kevesebb időt kell tölteni a munkába járással, már megéri. Ha kevesebb benzin megy el munkába járásra, megéri. Ha jobb a koszt a kantinban. Ha más lesz a feladat, nem lesz unalmas. Ha néha megmondják, hogy mit csinálhatnék hatékonyabban, vagy éppen megdícsérnek, hogy jól dolgozom. Már több, mint az eddigi helyen, már megéri. Ha valamivel nekem több lesz a jó és kevesebb a rossz, megéri.


Ha mind a 4 kérdésre igennel tudok felelni, nem szabad halogatni. Dönteni kell.



De ha kell másra is le lehet vezeti ezt. Akár egy kisebb lépésre is az életben.

2019. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Na jó sok elgépelést sikerült. Bocsánat. Telefonról írok és nehezen megy ezen a gépelés. :(
2019. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Gyár minimál bérrel. Ez elég monoton. Itt nincs mit kérdezni. Egyértelmű, hogy ennél rosszabb munka kevés van. De ha néha megdícsérnek egy-egy részleget és látja a dolgozó, hogy ér valamit a munkája, megbecsült lesz. De ezzel is vigyázni kell. Vállveregetésből nem lehet zsömle venni. Részleg kapna néha kevés bónuszt, vagy valamit. Kedvezményt a céges cuccokból, az is megbecsülés. De ez egy gyár, ahol direkt droidokat keresnek, akik ész nélkül csináljak ugyan azt életük végéig és akkor, mint egy számot a gép soron, vagy egy elkopott rongyot lecserélik.

Itt nincs értelme motivációt keresni, vagy változtatni. Ha jönnek a munkások. Jönnek.

2019. febr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"s akkor, mint egy számot a gép soron, vagy egy elkopott rongyot lecserélik."


Hát ez az hogy egy olyan helyen ahol kutyába se néznek és ha 10 év után elmész azt se kérdezik mégis miért hanem vállat vonnak és veszik fel a köv nyomoroncot aki hajlandó nekik egy tál lencséért szarakodni ott miről beszélünk.

2019. febr. 24. 18:42
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Te magad mondod, hogy a környéken nem akadna más meló, csak közmunka rongyos nettó ötvenért. Akkor mit csodálkozol, hogy a kollégád eddig nem mondott fel?

Mellesleg baromira nem érthető, hogy milyen választ vársz a kérdésedre.

2019. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, Te miért nem mondasz fel?...
2019. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"Te miért nem mondasz fel?..."



Ugyanazért amiért ő se mondott fel 10 évig. Mert hova ment volna. Most lett hova menni el is húzott.


Hidd el ha nekem lenne hova (hova = jobb hely) akkor másnap nem mennék be.



De amíg sehova vagy max ennél is szarabb helyre mehetnék addig maradok.


Nem megyek el egy trógerszaros retekgyárba 80 műszakba még akkor se ha ott 2x ennyit kapnék (persze nem kapnék...)


ezen mi nem érthető fel nem fogom.

2019. febr. 24. 21:09
 18/20 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdésed, és mit nem értesz azon, hogy miért csak most mondott fel a kollégád? Balázska, te a kommentjeiddel ütöd a kérdésedet.
2019. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Van egy olyan fogalom, hogy komfortzóna.

Na, ez az, amiből az emberek utálnak kimozdulni. Ez persze teljesen érthető, az ismeretlentől való félelem egyáltalán nem alaptalan. Sokszor van, hogy csak utólag bizonyosodik be, hogy a félelmek alaptalanok, vagy túlzók voltak. Vagy egyszerűen az ember ameddig ott van, nem tudja megítélni, hogy máshol mennyivel lenne jobb, vagy rosszabb.

Egy váltás mindig kockázatos. Sikerül-e azonnal állást találni? Ha igen, hol? Ha nem, akkor mi a fenéből etetem addig a gyerekeimet, és miből fizetem a lakáshitelt? És mi van, ha rosszabb lesz a mostaninál? Akkor megérte a váltás? És mennyire biztos hely az új? Mi van, ha váltok, és két hónap múlva leépítés miatt lapátra tesznek?

Tudod, az élet nem fekete-fehér. Az ember nem lát a jövőbe, és egyébként is: olyan nincs, hogy valami midnenben jó, vagy mindenben rossz lenne. Illetve van, csak nagyon ritka. Lehet, hogy a munka pocsék, a fizetés kevés, de helyben van, nem kell napi 2×1 órát utazni, és jó a közösség.

Egyébként meg kulturált ember nem kezd el ilyen hévvel fröcsögni azért, mert valaki később eszmélt csak rá, hogy munkahelyet kellett volna váltani.

2019. febr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19: Hagyd már rá a trollt!
2019. febr. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!