Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért számít magasnak a nettó...

Miért számít magasnak a nettó 250e Ft-os fizetés?

Figyelt kérdés
Minden azzal van tele, milyen gyorsan nőnek a bérek és milyen magasak. A valóság azonban az, hogy ennél kevesebből meg sem lehetne élni, tekintve, hogy majd a fele az albérlet és azért 40 év körül már illene saját lakásban lakni, emiatt félre is kell tenni belőle. Étkezés napi 2000 Ft átlagosan. Ekkor még nem vettem 1 ruhát sem és gyógyszert sem.
2019. febr. 27. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
jól mondod..... ebből egyedülállóként elvegetálsz..de semmi extra.
2019. febr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha van lakásod a 250 ezerből nem csak elvegetálsz...
2019. febr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Azért számít magasnak, mert a legtöbb ember az országban nem keres ennyit. A valósághoz viszonyítanak, nem a vágyakhoz.
2019. febr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha van lakásod, a 250 elég jó pénz. ha főzöl magadnak, akkor 1000 ft/nap a kaja. rezsi után marad legalább 180 nettó
2019. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3 : Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a fenti felsorolásból Ő mit nem vesz meg.
2019. febr. 27. 18:13
 6/11 A kérdező kommentje:
2, 4: Nézzük a reális alapfelállást, ami a nincs saját lakás.
2019. febr. 27. 18:14
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Én 120ezerből is meg tudtam élni, úgy, hogy albérletet is fizettem. Most 250ezerből szinte dőzsölök. Vettem kocsit, havi 150ezret félrerakok, eljárunk szórakozni is. Aki nem bír ennyi pénzt beosztani, az béna. Talán nem kéne kivenni egyedülálló embernek egy egész albérlet, vegyen ki egy szobát vagy költözzön el Pestről. Úgyis élhetetlen város.
2019. febr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7 : Őszintén kíváncsi vagyok, hogy 120e Ft-os havi bevételt mire fordítottál! Le tudnád kérlek írni, hogy mire mennyit költöttél?
2019. febr. 27. 18:26
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

7-es. Tudod mit? Akkor béna vagyok. Mert én kivettem egymagamnak 40nm-eres lakást 100+rezsiért és csak 200 nettóm van (plusz egy kis ez meg az, amivel 250-re fel tudom tornázni). Havi 50-80 így is lazán megy félre és se kajával, se semmivel nem spórolok. Kocsim meg jogsim mondjuk nincs, de van bkk, nekem elég. (Már csak azért is, mert nekem jogsim max tankra lesz és mindenkin átgázolok a fenébe... nem lenne türelmem autót vezetni az itteni forgalomban. Senki nem járna jól vele.)

És miért vettem ki egy egész lakást magamnak? 1 - mert megtehetem. 2 - (és ez a fontosabb érv) nem vagyok 30 év után hajlandó senkivel együtt lakni, elegem van belőle. Egyedül sokkal jobb, és inkább éheznék (de nem kell), mint hogy másokkal együtt éljek.

Lehet hülyézni meg bénázni az embert, ahogy csak akarod, de tudod vannak egyéb lélektani tényezők is, amiért az ember nem szívesen erőszakolja meg önmagát, csak hogy kicsivel többet tegyen félre a naaagy jövőre. (Ami úgyis elég kétséges.)

2019. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%
Sokan nem költenek napi 2000 forintot kajára. Ha főz magának az ember: krumplis-tésztát, babfőzeléket stb, akkor sokkal kevesebből kijön.
2019. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!