Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Beszólt a főnököm másnap,...

Beszólt a főnököm másnap, amiért állítólagosan nem köszöntem, amikor beléptem a helyiségben ahol ő is tartózkodott. Próbáljam még vele ezt utólag tisztázni?

Figyelt kérdés

Mert a rohanásban nem tudtam, és hirtelen nem is értettem, hogy mit is akar, majd mikor leesett próbáltam többször is keresni a nap folyamán, de sikertelenül.


Nem az irodájáról van szó, egy másik közös helyiségről. Az ablaknál állt az ajtónak/nekem háttal és két másik emberel foglalkozott épp. Én köszöntem, nem halkan, és rohantam is a szükséges eszközért amire szükségem volt. És mentem is dolgomra. Nem lelkiztem azon, hogy nem köszöntek, nyilván el voltak foglalva, nem is nagyon érdekelt. Így nem köszöntem rájuk még egyszer.


Ezzel nem is lenne gond, de másnap kaptam a bizonyos megjegyzést, amit a történtek tudatában hirtelen nem is értettem, de épp tevékenység közben voltam, és ő is a menet közben vágta oda, majd mikor percekkel később leesett, próbáltam megkeresni az irodájában, hogy tisztázzam, de egyik esetben sem találtam bent.


5 nap múlva leszünk bent úgy mindketten, hogy beszélni tudjak vele erről. Szóba hozzam még ennyi késéssel?

Vagy hagyjam?

Vagy ha ismét egy olyan szituáció lesz, utaljak vissza, hogy az sem osonás volt, csak ők nem köszöntek vissza?


2019. márc. 14. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Én azt tenném, ha ő szemrehányást tesz, akkor elmondanám neki azt, amit ide leírtál, csak konkretizálva. (értsd: te épp Dezsővel és Gizellával helyettesítsd be ide akármit- társalogtál... biztos ezért nem vetted észre...)


Ha nem hozná szóba, NEKEM eszembe nem jutna magamtól felhozni.

2019. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:

Helyzetfüggő, magamról tudom, hogy tudnám úgy kezelni, hogy ne tűnjön se pamaszkodásnak, se kifogásnak, se veszekedésnek. Főnők habitusától függően könnyedén, tréfásan, mellékesen, együttérzően, de ha nagy a státuszkülönbség, akkor a “Valamit meg kellene beszélnünk.../Valamit szeretnék kérdezni...” udvarias/hivatalos formában valószínűleg.


Ha mindekivel bunkó vagy mindenkit szeret “nevelni”, akkor rá is lehet hagyni, hadd legyen sikerélménye. De ha olyasvalaki, aki osztja fejben a fekete/piros pontokat, akkor mindenképp beszélnék vele, az igazságtalan előítéleteket jobb csírájában elfojtani. Persze nagyon helyfüggő, hogy mennyire lennék önérzetes. Én általában az vagyok, és ezt pozitívan is szokták fogadni, mert az én helyeim is feleősségteljes dolgozókra és jó hangulatra tötekednek és értékelik, ha valaki felemeli a hangját, hogy diplomatikusan megoldjon egy kezdődő esetleges problémát. De engedelmesség elvű helyeknél, ilyen is van sajnos, jobban meg kell gondolni.


Summa summarum én SZEMéLY SZERINT ha én lennék mindenképpen tisztáznám, az nem állapot hogy el legyek könyvelve a cscskának, akit folyton osztani kell. Ezt akkor istisztáznám, ha valami hátrányom származik belőle, de mondjuk nem is maradnék olyan helyen szívesen, ahol ez van és ezt a kockázatot mindig vállalom.


Nem lehet amúgy, hogy a rohanásoddal zavartad igazából, csak nem így mondta? Esetleg felhozhatod.


Csak hangsúlyozd, hogy arra törekszel, hogy mindenben megfelelj meg ilyesmi és nem lehet baj.

2019. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Mindenképpen állítsd le! Ha most nem teszed meg( Egyébként ez csak a határai feszegetése, hogy meddig mehet el, ha olyan kedve van, akkor rajtad töltheti ki a feszkót)

Mond így el neki, ahogy leírtad, és ki is kérheted magadnak a stílust.

2019. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!