Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet kibírni 8 órát...

Hogy lehet kibírni 8 órát ülve a számítógép előtt levegőzés nélkül?

Figyelt kérdés
A kolléganőim ezt csinálják én még csábulok ki amikor süt a nap és jó idő van, ezért szoktam rá a cigire mert addig is kiszabadulok egy kicsit, de persze a cigiseket szidják, hogy azok nem dolgoznak meg ilyenek. Amúgy meg nem mondtam nekik, de benne van a tűzvédelmi szabályzatban hogy 50 percenként 10 percre fel kell állni.

2019. márc. 21. 13:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Te is ilyen vagy?
2019. márc. 21. 13:33
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is irodában dolgozok. 2 óra után megpróbálok egy 10 percesre kimenni (persze ez nem pontosan 2 óra, ha becsúszik valami munka, akkor később).


Érkezéstől számított 4. órára van az ebédszünet, akkor egy órára kimegyek, eszek és sétálok


visszaéárkezástől várok két órát, akkor lemegyek és cigizek vagy sétálok.


Munka után hazafele pár buszmegállót lesétálok.


Eddig senki sem tette szóvá, hogy én, mivel kiveszek két cigiszünetet, lusta dixnó volnék meg, hogy lényegében én kevesebbet dolgozok. A szünetek nélkül nyomottá, nyűgössé tudok válni, hogy a négy fal között vagyok és kell egy kis szünet a szabad levegőn, mert nagyon tud nélküle zsongani a fejem.


Én se tudom megérteni azokat, akik gond nélkül végigülnek 8 órát és csak pár falatot bekapni ebédre szaladnak ki.


Az egyik kollégám is úgy csinálja, ahogy én, ő is dohányzik és Ő dolgozik a legtöbbet. Neki pláne nem mondják, hogy kevesebbet dolgozik; szerintem ki is térne a hitéből.


Azért tényleg más az, hogy valaki kimegy délelőtt egyszer és délután egyszer 10 percre meg, hogy valakin azt látják megérkezik reggel, fél óra múlva kimegy, sétálgat az irodában, lemegy megint, fél óra múlva visszaesik, Facebookozik kicsit, akkor dolgozik 10 percet, akkor kimegy egy banda cigizni, hozzájuk csapódik, stb.

2019. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"van a tűzvédelmi szabályzatban hogy 50 percenként 10 percre fel kell állni." - Igen, de a legtöbb helyen nem tartják be, sőt, nekem olyan munkahelyem is volt, ahol azt is nézték, hányszor mész ki WC-re... Én meg szívesen ablakot nyitnék, de az egyik kolléga meg folyton azon nyafog, hogy fázik.
2019. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen helyzetben vagyok,bár én egyedül vagyok az irodában, senki nem nèzi mit csinálok. Àltalában akkor levegőzök,ha kiszaladok ebédért. De ma mondjuk mèg egy percet nem voltam kint, annyi a minka. Viszont vannak olyan napok, mikor rengeteget kell szaladgálni postára, könyvelőhöz stb.

Viszont most kezdem màr érezni, hogy nyomott vagyok :( Meg gyakran fáj este a vállam sajnos.

24N

2019. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam változó. Inkább szeretem egyben ledarálni a feladataimat és hamarabb ellépni, vagy hosszabb ebédszünetet tartani.
2019. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem van egy fitnessz okosórám, ami 1 óránként rezeg, olyankor felállok és a hatodikról leszaladok és felszaladok.


Most már eléggé jól megy, mert fél éve csinálom, gondolkodom benne, hogy bokasúlyal csináljam.


Egész napi ülésbe bele lehet betegedni.

2019. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon könnyű volt 8 órát levegőzés nélkül, számítógép előtt, irodában kibírni. Mikor már kényelmetlenül éreztem magamat, eszembe jutott, még így is mennyivel jobb, mint 12 órában, folyamatos műszakban állni a gép mellett és küzdeni a mikor honnan érkező huzattal. Minden csak viszonyítás kérdése.
2019. márc. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!