Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most màr akàrkit behivhat a...

Most màr akàrkit behivhat a munkaügyi központ közmunkàra?

Figyelt kérdés
Regen ugy volt csak azt hivhatta be aki kap is toluk valamit pl 22800ft segélyt. Régen aki csak be volt regisztralva de semmit nem kapott az nem hivhattàk be. Ez megvaltozott?? Mert en semmit nem kapok toluk megis behivtak. Csak be vagyok regisztralva. Es jelentkeztem tanfolyamra es en arra szeretnek menni. Ha bemegyek es ezt elmondom akkor megertik vagy kegyetlenul torolnek??

2019. márc. 23. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom, de az biztos, hogy már 5 éve, amikor először beregisztráltam hozzájuk nulla munkaviszonnyal, semmit nem kaptam tőlük, mégis ki akartak közvetíteni közmunkára. Szoval nem, nem újkeletű a dolog, és nem csak akkor küldenek ha kapsz tőlük pénzt.
2019. márc. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha be vagy regisztrálva, azt jelenti hogy elfogadod amit felajánlanak, vagy kizárnak. Ha folyamatban van egy tanfolyamra való jelentkezésed, de a rendszerben nem látszik még ez, akkor behívhattak közmunkára, de szóban tisztázod hogy mi a helyzet és az felmentést ad, legalábbis ez így logikus.

Az eset persze a körülmények függvényében változhat, attól függően hogy mikor, mire jelentkeztél, valóban indul-e a tanfolyam vagy csak érdeklődtél, megkezdődtek-e a tanfolyamra regisztrálás lépései, stb.


A legokosabb dolog bemenni és tisztázni ezeket, és nem csak várni hogy vajon mi történik majd.

2019. márc. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Még annyi, hogy megérteni nem fogják hogy nem akarsz dolgozni, és az se érdekli őket hogy te tanulni akarsz. Tanfolyamra megvan mikor lehet jelentkezni, akkor oda csődítenek vagy 40 embert íratnak tesztet, és még személyes beszélgetés is lehet. Az alapján döntődik el, ki mehet tanfolyamra is ki nem. Szóval nem csak úgy van, hogy te kitaláltad hogy járni akarsz.

Ha a munkát nem fogadod el, meg kell tagadnod, törölni fognak, de 60 nap múlva újra beregisztrálhatsz.

2019. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Szintén nem kapok segélyt, csak regisztrált maradtam esetleges tanfolyam miatt, de az nem indult, így önként kértem közmunkát. Egy helyre tudtak adni közvetítő lapot, elmentem, ott meg kiderült, hogy megvan ki kapja azt a munkát, csak a papírjai nem voltak még meg, hiába a közvetítő lap, az nem biztos, hogy téged fognak ott alkalmazni.
2019. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg az FHT-t kapokat veszik előre. Kevesebb lett a köz(rabszolga)munka, de még igy is hívják be az embereket. Le kell beszélni őket. Ha rendesek akkor lehet megoldása a dolognak.
2019. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!