Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen jellegű munkánál mi az...

Ilyen jellegű munkánál mi az ami törvényesen jár? És mit lehet tenni ha ezt a munka adó nem biztosítja?

Figyelt kérdés

Biztonsági őr vagyok egy épitkezésen. Reggel 8tol másnap reggel 8ig. Ha tulorát vállalok be az vagy reggel 8tol este 6ig vagy este 8ig ez csoportvezetővel egyeztetve van.

Illetve van h késve váltanak le legyen az akár 10perc. Van 2 bodé amiben 1-1 eber van. Illetve megszünt az a hely ahol pihentünk. Munka ruhánkbol 1 db van. Utazási támogatás nincs. Munka védelmi cípőnek a felét állják. Ellőleg kérésre nincs lehetőség. Jeleztem h nagy a munka ruha nem adtak másikat. Jeleztem h szeretnék kérni egy másik kolegát mert nem éppen csapatjátékos semmi nem történt.Ezek lennének.


2019. ápr. 1. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keresel egy másik helyet, ahol mindent biztosítanak amit hiányolsz.
2019. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szokjál hozzá, a biztonsági őr "szakma" pont egy olyan vonal ahol kb semmi nem működik szabályosan.
2019. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kulcsszó a biztonsági őr. :(

Keress más helyet.

2019. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem erre voltam kíváncsi.
2019. ápr. 1. 13:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kollektív szerződésed, akkor a Munka Törvénykönyve vonatkozik rád.


[link]


Keress rá a kulcsszavakra amik érdekelnek. Ha ott le van írva, akkor jár törvényesen.


Amennyiben nem biztosítja a munkaadó, a munkaügyi bírósághoz fordulhatsz.

2019. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Törvényesen az jár, amit a munkaszerződésben leírtak, te pedig aláírtad.

Persze, ez még nem jelenti azt, hogy így is megkapnál mindent, amit aláírtál. Ez már csak így megy bizonyos szakmákban magánvállalkozóknál.

Bármi is jár törvényesen, ha nem kapod meg, lehet bejelenteni.

A végeredmény az lesz, te repülsz, a vállalkozónál meg semmi következménye nem lesz.

2019. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Munka ruhánkbol 1 db van. ; Munka védelmi cípőnek a felét állják. "-


A munkavégzés területére mennyire kell bejárkálnotok? Mert ha csak egy bódéban ültök az nem feltétlen indokolja hogy bármilyen speciális ruhát biztosítania kéne a cégnek.


"Ellőleg kérésre nincs lehetőség."-


Ez egy lehetőség amit jófejségből adhat a munkáltató, de nem kötelessége.



"Jeleztem h szeretnék kérni egy másik kolegát mert nem éppen csapatjátékos semmi nem történt." -


Ez is olyan hogy nem kívánságműsor. Ha a munkáltató nem látja szükségességét hogy mást tegyen melléd akkor nem tesz.


"Utazási támogatás nincs." - Ez akkor járna ha a lakhelyed a munkavégzés helyétől közigazgatási határon kívül esik. Ha ez teljesül de még sem adnak, az nyilván szabályellenes, de ahogy már említettem a biztonságiőr szakmában elég sok a simlizés.


Remélem megválaszoltam a kérdéseidet.

2019. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Illetve annyit még kérdeznéd hogy milyen formában vagytok bejelentve a céghez?
2019. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Este 18órátol csekkolás van ami azt jelenti hogy 2 óránként körbe kell járnunk az épitkezésen és a kijelölt csekpontoknál csekkolni. Teljes munkaidős. Beosztás pedig ugy van h pl : bemegyek hétfőn 8ra és kedden 8kor végzek így egy fél kedd plusz a szerda szabad majd csütörtökön megint megyek 8ra. Hétvégén ill ünnep napokon is de ez a beosztástól függ hogy éppen hogy jönn ki. Meg ugye vannak rendezvények ahova csak fiukat vissznek.
2019. ápr. 1. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!