Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyenek az emberek?...

Miért ilyenek az emberek? Miért nem tetszik az embereknek ha valakinek kicsit jobb élete van? Föleg gyárban?

Figyelt kérdés
Én próbálom minél jobban megélni az életemet. Nem azért élek hogy dolgozzak hanem azért dolgozom hogy éljek. Bármit teszek sose jó. Mindig kapom az oltást ahogy és ahogyan élek.
2019. ápr. 3. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nem szeretik, ha valaki különbözik tőlük, vagy kilóg a sorból.
2019. ápr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem az emberek többsége felépíti magában azt a hamis képet, hogy "én mindent megteszek, mégsem vagyok előrébb". Majd ez alapján élik az életüket, egyfajta önnyugtatás, hogy az ő helyzetükből nem lehet többet kihozni.


Majd jön valaki, aki ugyanabból a helyzetből mégis csak sokkal többet hoz ki, amivel gyakorlatilag a felépített álomviláguk sérül. Ilyenkor két fő opció va.


Egyik, hogy igyekeznek lehúzni azt, akinek jobb, mert akkor továbbra is éltethetik a hamis képet. Másik pedig, hogy elkezdik szidni, becsmérelni azt akinek jobban megy és elkezdenek elméleteket gyártani, hogy biztos ezt és azt csinálta.


Lényeg, hogy a felépített kép ne sérüljön.

2019. ápr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon osztom a második véleményét.


Ez nem csak gyárban, mindenhol igaz. És nem csak munkahelyen, de az életben mindenütt. Ha beírod pl egy "Elégedett vagy a munkahelyeddel?" kérdés alá a GYIK-n, hogy imádod a munkahelyed, úgy lepontoznak, mint a sicc.


Ugyanúgy, ha az életben látják, hogy boldog vagy, minden összejött, nem Veled örülnek, nem elgondolkodnak, hogy hogyan próbálják ők is elérni a céljaikat, hanem inkább bántanaj vagy lehúznak.


Nem gonoszkodásból, hanem, mert ez a kép alakult ki bennük; minden erőfeszítésem ellenére semmi sem jön össze, ez meg jön, sikeres és még az "orrom alá is dörgöli".

2019. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg van, akinek minden erőfeszítése ellenére nem jön össze.



Tudom, a Gyakorin aki 5 óránál többet alszik, az már kényelmesen él, aki óránként 10 percet pihen az egésznapos vasárnapi tanulás közben, az p.csog és semmit se tesz magáért....



Egyébként olykor én is tapasztalom, hogy le akarnak húzni, pl lebeszélni jó dologról vagy olyasmire rábeszélhi, aminél többre lennék képes (munka), fizetésre irigykedni stb.

Igen, valóban állandóan megy a nem kért tanácsok adása, vélemények... Honnan van embereknek ennyi energiájuk és ekkora önbizalmuk, határozottságuk, hogy ömlesszék a másikra a véleményt??



Csak a gyakoris felfogás is hihetetlenül felidegesít, hogy "tegyél magadért", mindenről csak te tehetsz, minden érv kifogás, minden probléma megoldható.

Hát, ez marhára nem így megy!

2019. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De az így megy. Senki nem fog helyetted tanulni, új munkát keresni, satöbbi. Vagy szerinted igen?
2019. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenek a prolik. Pontozzatok le.
2019. máj. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!