Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy elmenjek szabadságra?

Figyelt kérdés

Vállalkozóként napi 60-80ezret keresek meg egy bizonyos szolgáltatással. Ezt nem felvágásból mondom, így anonim egyébként is mindenki azt ír amit akar, ha gondolod vedd úgy, hogy fiktív a sztori, csak ne akadjunk le ezen.

Szóval ha dolgozom van pénz, ha nem dolgozom nincs. Odáig eljutottam már, hogy a hétvége az szent és sérthetetlen, mert egyrészt nekem is jó kikapcsolódni, talán így nem fogok kiégni, de a család is igényli azért a társaságom valami furcsa oknál fogva.

Viszont amikor rá kell szánni magam nyaralásra, akkor mintha a fogamat húznák. Peregnek a dollár jelek a szemem előtt, mint Dagobert bácsinak, hogy az mennyi bevétel kiesés + még amit ott el is költünk. Szóval nekem gyakorlatilag 1,5-2x annyiba kerül egy nyaralás, mint másnak.

Persze amikor ott vagyunk és otthon hagytam a lapotomom meg mindent, akkor nem kattogok már ezen, akkor kifejezetten jól érzem magam.

Viszont a pénz meg fontos. Lakáshitelünk van amiből még 4 év van a kamatfordulóig és ki kell pengetni, mert addig kb. pont el fognak szállni a kamatok. Van emellett nyugdíj előtakarékosságunk és a gyerekeknek is teszünk félre (amiről persze nem tudnak és nem is fognak amíg el nem végzik az egyetemet).

Egy szó mint száz, normális, hogy ilyen bevétel mellett (ami tudom, azért még nem egy mészároslőrinc) szinte fizikai fájdalom letenni a lantot? Mivel motiváljam be magam arra, hogy szabadnapot vegyek ki? "Sajnos" az is nehézség, hogy még szeretem is a munkám.



2019. ápr. 12. 02:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják munkamánia. Vendéglátós üzletvezető helyettes vagyok, de a pihenőnapjaimon olyan lelki furrdalásom van, hogy itthon tévézgetek, amikor pénzt is kereshetnék. És nem a pihenésre koncentrálok, hanem jár az agyam, mi lenne ha most dolgoznék inkább vagy valami... ezért járok be a melóhelyre szabadnapokon is, hogy lássam minden rendben van e stb...

Nehéz ügy de gyógyítható. Méghozzá önterápiával. Mondjuk mióta udvarlok egy lánynak, azóta várom a szabadnapokat, mert minden vele töltött perc öröm. Színházba is megyünk jövő héten. 19/f

2019. ápr. 12. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondtàk hogy még nem jàr 2 hónapig. Másnap mondtam a főnökömnek hogy a héten 2 nap szabira megyek. Azt mondta rendben. Aláírtam meg ő is. ;)
2019. ápr. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy okos ember valami olyasmit mondott, hogy az ember úgy aggódik a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent, és az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben, úgy él, mintha soha nem halna meg, és aztán úgy hal meg, hogy soha nem is élt igazán. Talán erre gondolj.
2019. ápr. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

De irigylem a problémáid

2 nap alatt megkeresed azt a pénzt amiért egy hónapig gürizek

2019. ápr. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont volt egy videó az indexen, ami arról szólt, hogy egy menedzser inkább elment árufeltöltőnek, hogy tudjon élni. Nézd meg.

Motiváld magad azzal, hogy a gyerekeidnek nem a pénztárcája akarsz lenni, hanem az apja. Egy apa sok időt tölt el a gyerekeivel, egy nyaralás igazán beleférne. (ezt ne vedd beszólásnak, nem annak szánom)

2019. ápr. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!