Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » (Pécsi) egyetemisták! Ti...

(Pécsi) egyetemisták! Ti találtok diákmunkát?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis pénzt keresni az egyetem mellett, kipróbálni egy-két dolgot stb., de nem találok olyan lehetőséget, amely beleférne. Mindig mindenki mondogatja, hogy "csak az nem dolgozik, aki nem akar" és hasonlók, de én tényleg nem találtam eddig semmilyen lehetőséget.... A hétköznapjaim mind foglaltak, minden nap vannak óráim, ami azt jelenti, hogy általában reggel 8/délelőtt 10 és délután 6 óra között bent vagyok az egyetemen. A hétvégéim szabadok, viszont olyan hirdetést még sehol sem láttam, ahol csupán hétvégére kellene bemenni. Valamint otthonról végezhető munkák sem nagyon vannak. Ti hol dolgoztok az egyetem mellett?


Elsősorban Pécs érdekel, hiszen én is ott tanulok és azért mások a viszonyok. Valamint normál mezei diákmunkák, nem szakmai gyakorlat vagy ilyesmi.


2019. ápr. 12. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Igen, aki akar az tud is dolgozni. Pl. nem kell minden előadásra bemenni és meg van oldva a probléma. Biztrod vagyok benne, hogy nem kötelezők, mivel az előadásokat nem lehet kötelezővé tenni alapból, max. csak ajánlott
2019. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Két órám kivételével az összes katalógusos, szóval nálunk az előadások nagy része ugyanúgy kötelező.
2019. ápr. 12. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy katalógusos nem jelenti azt, hogy kötelező. Esetleg vizsgakedvezmény lehet kikötve hozzá vagy az, hogy ha 50%-n nem vagy ott, akkor nem mehetsz vizsgázni. Ismerem oda-vissza az egyetem működését, nem egy szakot csináltam már meg. Az én szakomnál semelyik másik nem volt szigorúbb órára járás szempontjából, mégis meg tudtam ezeket oldani. Kivételek voltak a gyakorlatok, azokat lehet kötelezővé tenni, ellenőrizték is, mert amíg nem írták beugrót, nem mehettél be gyakra, aztán írtaál közbe egy ZH-t, majd másnap le kellett adni a jegyzőkönyvet. Na ebből nem lehetett kijátszani a rendszert, de minden másból ki lehet, de nyilván te megajánlott jegyeket akarsz, csak azért mert bejársz. Te dolgod. De valamit vmiért
2019. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, tényleg kötelezőek. Ha túlléped a hiányzást (2-3 óra), akkor megbuktatnak. Nem adnak megajánlott jegyet sem, a nagy részükön zh sincsen, csak szimplán vizsgával zárul.
2019. ápr. 12. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!