Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetemisták az oldalon!...

Egyetemisták az oldalon! Titeket nem idegesít, hogy ha megemlítitek, hogy nincs pénzetek, mindenki a diákmunkával jön? Könyörgöm, hol találunk diákmunkát?

Figyelt kérdés

vagy csak engem idegesít ez fel??? Olvasom, hogy a lány mennyi pénzt szeretne kérni a szüleitől (akiknek van miből adni bőven), hogy legyen neki kolira, kajára, meg urambocsá', magára egy plusz 10ezrese havonta


és akkor jönnek az okosok, hogy minek a szüleit pumpálja, miért nem megy dolgozni, meg így a diákmunka, meg úgy...


nem azt mondom, hogy a szülőket kell pumpálni, de ha gazdagok, akkor miért kelt olyan nayg felháborodást, hogy kér havonta 10.000Ftot, amit magára költhet?


Összesen 60-70E ft-ról volt szó, amiből 20 a kolesz, 10-15 a hazaút (2 alkalom), plusz helyibérlet, kaja, jegyzetek esetleg...


És úgy leoltották, hogy minek neki ennyi pénz meg miért nem megy el dolgozni.


az egészben az idegesít csak, hogy minden második válaszoló azt írogatja, hogy lusta, meg milyen már, hogy kér, miért nem keresi meg magának....



Mutatnátok nekem olyan munkát, amivel lehet keresni ténylegesen (nem az internetes átverős fajta) és lehet csinálni nappali egyetem mellett???


Más még nem szembesült ezzel, vagy tényleg csak engem dühít?


2012. márc. 22. 16:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

Engem is idegesít.

Másik kérdésnél is mondták a diákmunkát, aztán írtam h olyan nincs, erre a munkát ajánlgató is írta h bizony rosszak a lehetőségek.

2012. márc. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

Valószínűleg ha a szülei nem adnak neki, akkor annak oka van. Mondjuk adnak neki, de így nem tudnak félretenni. Pár év múlva visszajön ide sírni, hogy a szülei semmit nem adnak neki, hogy elkezdhesse az életét.

Aki meg még ráadásul olyan stílusban is adja elő magát, hogy a "bunkó szüleim sajnálják tőlem a pénzt", az igenis menjen el dolgozni.


Amúgy az öcsém az ELTE-n tanul, a párom és az öccse a BME-n. Mind a hárman dolgoznak suli mellett. Mondjuk ez Budapest; de van állás és lám, idejük is.

2012. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%

Hát igen, Budapest.

Debrecenben jobb esetben heti 5 nap napi 8 óra kupakolás van a gyárban, tehát rendes munkaidejű munka, mellette még járjon be az ember órákra meg tanuljon...

2012. márc. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Természetesen elhiszem és elfogadom, hogy nem mindenhol van annyi lehetőség, mint Pesten.

2012. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

azzal én is egyetértek, nem mindegy a stílus. de itt például (Baranya-Pécs) a PTE mellett nem tudok dolgozni.


Ezek a diákmunkák:

[link]


Pécs mellett élek, vagyis a felsoroltakból 2 munkát tudnék végezni. Bulifotózni egyrészt nem tudok, mert nincs buszom, másrészt nincs fényképezőgépem, harmadrészt kb 1500Ft egy buli, negyedrészt hétköznap este buli,másnap suli?

A másik meg minden héten minimum 3 nap 8-4ig...



Erről ennyit...


3. éves vagyok, eddig se volt jobb


És ez mellé, a 4,6os átlagomra kapok 9100Ft-.ot


Tavaly az 5,3ra kaptam 17000Ft-ot...

2012. márc. 22. 16:34
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
5,3as átlag, ez milyen osztályozás? van 6os is?
2012. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

ha több tárgyat veszel fel, mint a kötelező, akkor lehet


nagyjából úgy néz ki, ha van 10 kötelező tárgyad, akkor ugye jegyek összead, 10el eloszt, kijön az átlag.

na most, ha én a 10kötelező mellé felveszek még 2 órát, akkor a jegyek összeadása után nem 12-vel (felvett órák száma), hanem 10-zel(kötelező órák száma) kell osztani. így lehet 5nél magasabb

2012. márc. 22. 16:40
 8/23 anonim ***** válasza:
14%
Ez érdekes, nálunk nincs így.
2012. márc. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem az ilyen emberek vagy nem jártak fősulira, vagy olyanra jártak, ahova be sem kellett járni az órákra.

Az én sulim (egy névtelen kis hittudományi) órabeosztása nagyon durva volt. Minden nap 8-9-re be kellett be kellett menni, és 5-6-ig volt tanítás. És nem voltak lukas óráink. A tanárok pedig nagyon szigorúan jelenléti íveztek minden órán, szóval esély nem volt a lógásra.

Én még jártam nyelvi előkészítőre is, szóval 8-nál hamarabb vissza se értem a koliba.


Ilyen időbeosztás mellett esélyem nem lett volna melózni. Persze nem minden főiskola ilyen, nálunk is próbálkoztak páran melózni, de akkor nem tudtak bejárni az órákra, annak pedig az lett a következménye, hogy legkésőbb első év után repültek a suliból.

2012. márc. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
11%

Utolsó 5,3-ra?? Akkor a tanárokat is felül múlhattad :):):).

Egyébként sokan keresik a kifogást. Mindent meg lehet magyarázni. Én Debrecenben is tanultam nappali tagozaton és mellette melóztam 12-24-be. Kértem egyéni tanrendet. Muszáj volt, mert szegény voltam mint a templom egere és meg kellett oldani.

Tudni kell az embernek mit vállal vagy akar. Szülő tud e segíteni stb... azért a szülők pénztárcája is véges még ha ezt a "gyerek" nem is látja be, mert ugye anyu apu melózik. A kifizetni valóról meg nagyjából f*ngjuk sincs.

Amúgy meg ne idegeskedj ezen, ide f*kázni járnak az emberek más embereket, hogy jobb napjuk legyen :).

2012. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!