Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan vegyünk rá egy kollégán...

Hogyan vegyünk rá egy kollégánkat, hogy néha tisztálkodjon?

Figyelt kérdés

Sajnos van egy munkatársam, aki nap mint nap elviselhetetlen, állott izzadságszagot áraszt magából. Arra gondoltam, hogy írnánk neki egy levelet, vennénk neki egy dezodort mellé.

Ötleteket várnék, hogy fogalmazzam meg a levelet, úgy hogy ne legyen bunkó, de azért vegye a lapot!



2019. ápr. 15. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

Fizikailag mennyi erős?

Ha nem igazán, akkor együtt megfogni és vagy kirakni az esőbe, hogy ázzon mint egy tuja, vagy ha van zuhanyzó, akkor oda belökni, ráengedni a vizet és közben kiabálni hogy forró vizet a kokósra!

2019. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy elég furcsa a srác, mintha enyhén aspergeres lenne. Egyáltalán nincs tekintettel arra hogy a másik 20 embert zavarja. Amúgy 40éves
2019. ápr. 15. 12:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi karácsonyra vettünk a kollégánknak tusfürdőt meg dezodort. Vette a lapot, azóta nem büdös.
2019. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

"Mintha enyhén aspergeres lenne"..Gyanítom, csak kissé csendesebb és introvertáltabb egyénről van szó.Manapság ha valaki nem jártatja megállás nélkül a pofáját mint a verkli és nem pörög, mint valami kényszermozgásos, akkor egyből rá sütik, hogy valami fogyatékja van.

Kérdezd meg, hogy talán valami allergiája van, hogy nem használ szappant, dezodort? Ha ebből nem esik le neki, vagy továbbra sem érdekli, ez van, akkor sokat nem lehet tenni.Sajnos vannak, akiket ennél kevesebbért is kifúrnak, kiraknak a munkahelyről :/

2019. ápr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha levelet irnál neki én lealázónak találnám.Mindennap elmondanám,hogy olyan állott szag van,vajon honnan jön ez a kellemes illat.Sõt még fujnék egy kis dezodort is a levegõbe.Magamat is befujnám és megkérdezném tõle,fujhatok neked is?

Egyébként azt tudod,hogy milyen körülmények között él,vagy csak lusta tisztálkodni?

2019. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Én csak azt nem értem, valaki hogy nem érzi magán? Illetve hogy nem undorodik magától? Persze lehet, hogy annyira hozzá van már szokva..
2019. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen esetben a főnökötöknek kell jelezni a problémát, az ő dolga beszélni vele négyszemközt.
2019. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Csak azt tudom, hogy az apjával él egy társasházi lakásban, és egész nap kockul.

Viccet félretéve nem bántani, meg megalázni szeretném, de hányingerem van a savanyú, állott izzadságszagtól, főleg hogy egy viszonylag kisebb helyen vagyunk egész nap.

2019. ápr. 15. 13:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Most nem trollkodok; szerintem ismerem azt a srácot én is. :D


Egyszer egy kolléganőm tett neki megjegyzést, hogy nagyon kellemetlen a szaga és az illető halálosan megsértődött, nem állt vele többet szóba, letiltotta a közösségi portálokról (amúgy konkrétan olyan volt a szaga, mintha a ruhájában dolgozott volna, amibe három egymást követő éjszaka aludt és beleizzadt volna; néha olyan érzésem volt, mintha a szennyest hordaná).


Gondolkodott ugyanez a kolléganő, hogy karácsonyra tisztasági készletet (sampon, tusfürdő, dezodor, stb vesz), de szerencsére nem jött össze, az már tényleg egy kicsit határfeszegető.


Ugyanez a kolléganő amúgy illatosító Spray-el ült az irodában és azt nyomkodta óránként :D Az nagyon vicces volt :D


Amúgy nem csak a nő érezte, hanem az egész iroda; bárki, akinek a közelébe ment.


Szerintem, ha finoman megbeszélitek vele, leül egy ember, akivel a legjobban van és nem úgy, hogy "Büdös vagy, fürödj meg!", hanem, hogy inkább réákérdeztek, hogy minden okés e nála, tudtok e valahogyan segíteni 8pl mosás).

2019. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kollégista voltam,a pubertás korban nagyon izzadt a lábam. En minden nap furodtem,de a lábszag ott terjengett abban a kis szobában,amiben 4en voltunk. Na most a szobatársaim is megkérdezték,hogy hogyan tudnak segíteni. Ez sokkal megalázóbb,mint az,ha a szemébe mondod az igazat. Legalábbis nekem úgy jött le,hogy nemcsak budos vagyok,de még életképtelen is.

Viszont nekemnis volt nemrég egy izzadság szagú munkatársam. Neki úgy "mondtuk el" hogy a többiekkel elkeztünk beszélgetni a nem fürdő emberekről. De csak általánosságban. Pl egyik munkatársam mondta,hogy tegnap a buszon egy büdös ember mellett ült. A másik meg folytatta,hogy sokszor az ember nem is érzi magán... természetesen őt is bevontuk a beszélgetésbe,hogy talán így kedvet kap tisztálkodni. És egyre igenyesebb lett. Persze mikor finom illata volt,kapott tőlünk pozitív megjegyzéseket,hogy lássa nem hiába való fürödni.

2019. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!