Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A segédmunkások (kollégák),...

A segédmunkások (kollégák), miért nézik le a jobban kereső szakembereket vagy azokat akik diplomások, és jobb állásuk van? Az irigységen kívül.

Figyelt kérdés
2019. máj. 5. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
El vagy tévedve kérdező, sajnos ez nagyrészt fordítva működik
2019. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

A segédmunkások nem nézik le a jobban kereső szakembereket, vagy azokat, aki diplomások, és jobb állásuk van. Esetleg irigyek lehetnek a jobb keresetre, de ez sem általános.


Fordítva viszont igaz. A diplomások lenézik a szakmunkást, a szakmunkás lenézi a segédmunkást. És nem értem, miért.

2019. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért van 1-2 munkatársam akik bele vannak betegedve hogy másoknak könnyebb a munkájuk és több pénzt visznek haza.Azt nem látják hogy a másik az tanult,nem otthol recskázott és várta a csodát.Sokszor olyan lenézően beszélnek róluk,holott ők mindig siránkoznak+másokat okolnak.
2019. máj. 5. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Azért van bennük egy adag lesajnálás szerintem, főleg, amikor azt kell hallgatni, hogy minek tanulni, mikor külföldi mosogatásból pár év alatt lakást lehet venni. Én diplomás vagyok, és félreértés ne essék, nem nézek le senkit, viszont cserébe rengetegszer megkaptam már, hogy mekkora idióta vagyok, amiért tanultam, és bezzeg xy-nak milyen jól megy nyolc általánossal. Valljuk be, tényleg jobban állnak anyagilag, mint én a friss diplomámmal, egy hónapja tartó munkaviszonnyal. Nem tudom, irigyelnek-e bármit tőlem. Én viszont nem állok le győzködni senkit, hogy mekkora király dolog a diploma, és mindenki hülye, akinek nincs, úgyhogy jól esne, ha nekem se kellene hallgatnom...
2019. máj. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Mert azt hiszik, hogy azért, mert ők irodai munkát végeznek, az nem fárasztó, és hogy az irodisták a fizikai munkát biztos nem tudnák megcsinálni. Meg bírnák csinálni, de nyilván azért tanultak, hogy ne kelljen ilyen munkát végezniük. Ebbe vannak belebetegedve a munkás emberek, azt hiszik az ő munkájuk a legfontosabb, még sem kapnak érte annyi pénzt
2019. máj. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Soha nem néztem le senkit. Külföldön dolgozok, a bérem több mint otthon egy átlagos diplomásnak.

Ahogy viszont telnek az évek egyre inkább érzem azt, hogy megérte volna tovább tanulni. Nem a pénz, hanem a munkakörnyezet minősége miatt ahol dolgozni kell.

2019. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Mert alig dolgoznak, és mégis többet keresnek".
2019. máj. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokan úgy állnak a dolgokhoz, hogy szerintük CSAK a kétkezi munka számít munkának. Az, hogy valaki íróasztalnál ül és számítógépet használ, az nem lehet munka ezeknek az embereknek a szemében, ergo MINDEN irodai munkát végző ember valójában csak naplopó, mer' nem dógozik.
2019. máj. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!