Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennyire csak a kapcsolatok...

Ennyire csak a kapcsolatok számítanak a munka mai világában? A teljesítmény már nem lényeges?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy önkormányzati cégnél dolgozom. Van a cégnél adminisztráción egy nő, aki egyáltalán nem ért szinte semmihez. Nem a digitális világban nőtt fel, de haladnia kellene a korral, mivel titkárnő! Manapság számítógép kezelői bizonyítvány nélkül nem is alkalmazzák az embert adminisztrációs munkakörben. nem tud létrehozni egy mappát sem, illetve nem tudja a scannert kezelni. Illetve leírta egy füzetbe, és nagy nehezen elkezdte használni. Kiborító! Főleg azért mert mindig engem hívnak, keresnek ha vmi számítógéppel kapcsolatos dolog kell. Emelt szinten tanultam a számítástechnikát, és teljes szám. k. vizsgám is van. Múltkor pl telóról kellett fényképeket feltenni és e-mailben elküldeni. Én csináltam meg, aztán telefonált, hogy na elküldtem (mintha ő csinálta volna meg)!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Én meg hiába értek sok mindenhez, mindent megcsinálok, teperek, (míg ő újságot olvasgat) nem jutok előrébb!


Mindenhol ez megy?


2019. máj. 6. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
A valódi versenyszférában természetesen nem, illetve csak ritkán.
2019. máj. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ez a nő vagy nagyon idős vagy amish :D Nem mondom, hogy anyám egy számítógépzseni, de azért a nagyon alapdolgokat ő is tudja :D


Nem hinném, hogy a főnökök érzékelik, hogy a nőnek hiányosságai lennének, ami a tufdását illeti. Kérnek tőle valamit , te megcsinálod, a többiek annyit látnak, hogy el van végezve.


Ez sok helyen megy így.

2019. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyszer szólt be neki a kisfőnök, hogy meg kellene tanulni már scannelni.


50 éves.

2019. máj. 6. 15:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Állami cégnél manapság így működnek a dolgok (bár lehet, hogy régebben is így volt, én az utóbbi 10 évről tudok csak nyilatkozni). Nekem az volt a tapasztalatom, hogy tartanak néhány értelmes, nem haversrác embert is, hogy legyen, aki valóban képes dolgozni, azonban a többség agyhalott és lusta„urambátyám”, akik egyrészt nagypofájúak, másrészt rettegnek, hogy kiesnek a pikszisből, ezért „felfelé nyalnak, lefelé rúgnak”.


A versenyszférában azért más a helyzet, hiszen ott nem az aódfizetők milliárdjait szórják el, hanem teljesíteni kell, ha talpon akar maradni egy cég. De persze a kapcsolatok nyilván ott is számítanak, két hasonló képességű munkaerő közül vélhetően az ismerőst fogják választani, ha megbízhatónak tartják.

2019. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem hirtelen a végkielégítés jutott eszembe, de lehet butaságot írok. Pl volt egy hely, ahol a leépítéseknél a nagyon régen ott dolgozókat tartották meg elsőként. Ha a tudásuk is szuper volt, akkor király, ha nem, akkor egy olyan munkakörbe helyezték őket, ahol biztos maguktól felmondanak. Ha kirúgták volna őket, akkor kellett volna fizetni végkielégítést.


Lehet a nőnél is ez van. Bár akkor már az a kérdés merül fel, hogy hogyan tudott maradni ennyi ideig nulla tudással a scannelést meg hasonlókat illetően.

2019. máj. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"egy önkormányzati cégnél dolgozom"

Ezzel gyakorlatilag meg is válaszoltad a kérdésedet.

Butaság kijelenteni, hogy manapság csak a kapcsolatok számítanak, főleg olyan helyeken, ahol komoly pénzbeli vonzata van a munkavégzés minőségének. De az állami szférában bizony 80%-ban a protekció számít. Én rendszergazda vagyok egy közintézményben, de az időm 80%-ában NEM rendszergazdai feladatokat csinálok. A titkárnő épp, hogy csak tudja kezelni a Wordöt, Excelben meg odáig jutott, hogy tud adatot beírni meg formázni. Nem gond, a rendszergazda megoldja. Óriásmellékletet kell e-mailben küldeni? Majd a rendszergazda megoldja. Szkennelni kell? Rendszergazda. A körlevélkészítésről ne is álmodjunk, vagy pl. arról, hogy magától átlagol Excelben. De közel áll a tűzhöz, így természetesen semmi problémája nincs belőle, hogy gyakorlatilag a mai körülmények között alkalmatlan a munkakörében. De a vezetők is hasonló szinten vannak. Én szkennelek, nyomtatok, fénymásolok, szöveget szerkesztek, táblázatot kezelek, néha egy-egy ppt-be is belepiszkálok, a szervert meg általában otthonról, szabadidőmben tartom karban. És persze kapom a lecseszéseket, hogy keveset dolgozok. Mondjuk már nem sokáig, mert beadtam a felmondásomat. Aztán majd keresnek egy másik balekot, aki ugyanezt megcsinálja közalkalmazotti bérért.

Igen, a közszférában sajnos ez megy. Ha valaki protekciós, akkor a fél intézmény alá fog dolgozni, csak hogy a főnök kiskedvencének nehogy bármi problémája legyen.

2019. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem végkielégítés. Pár éve van ott.
2019. máj. 6. 22:51
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 7. 14:46
 9/9 Riki miller ***** válasza:
a csaj bizto jó csaj
2019. máj. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!