Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanapok szamatol fuggetlenu...

Munkanapok szamatol fuggetlenul minden honapban ugyan annyi fizetest kap az alkalmazott?

Figyelt kérdés
Egy 19 munkanapos honapban is ugyan annyi a munkaber, mint egy 23 munkanapos honapban? Palyakezdo vagyok, elso munkahelyen, szeretnem megerteni, hogy hogyan mukodik a rendszer.
2019. jún. 4. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen az elszámolási rendszer. Ha órabérben fizetnek, akkor a havi munkanapok számától függően változik a bér, ha havi fix bér van, akkor nem.
2019. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően havi bérben állapodnak meg, tehát igen. Inkább azt figyelgesd, hogy ha rövid hónapban mész betegszabadságra, vagy amikor sok ünnep van több pénzt buksz rajta.
2019. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem van a havi fix bruttóm, tehàt egy 19 napos és egy 23 munkanapos hónapban is ugyanannyi nettót kapok.

N

2019. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Órabéreseknél változó, illetve ha pótlékos munkakör, az is befolyásolja.
2019. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, én dolgoztam már órabéresként, amikor a ledolgozott időtől kezdve a műszakon át a napsütéses órák számáig minden befolyásolta az összeget, most pedig fix bérem van, ugyanannyi alapfizut kapok minden hónapban, akármi történik.
2019. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!