Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahely milyen informáci...

Egy munkahely milyen információkról szerez tudomást egy alkalmazott előző munkahelyét illetően?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy meg volt e vele elégedve a munkáltató, voltak e nagyobb hibái stb.

A másik ehhez tartozó kérdés, hogyha tudomást szereznek dolgokról, honnan szerzik, ha a dolgozó nem mondja el?



2019. febr. 15. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Na vajon honnan? Felvilágosítalak, hogy létezik egy bizonyos telefon nevű találmány.
2019. febr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Első full hülyeséget beszél.

Megnézném, hogy felhívsz egy Vodafonet, hogy Jó napot kívánok, Kovács Béla vagyok, egy régi munkatársukról szeretnék érdeklődni.

2019. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2: Márpedig az igenis szokásuk a cégeknek, hogy felhívják az önéletrazjzban szereplő legutóbbi munkahelyket érdeklődés céljából. Te most egy szélsőséges példát mondasz, ilyen mammutcégeknél esélyes, hogy nem. De egy síma gyár vagy kisebb iroda vagy étterem esetében símán eljárhatnak így.

Arról nem is beszélve, hogy a helyek jelentős részében kifejezetten kérnek referenciát a munkavállalótól.

2019. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy egész pontos legyek: Ha egy nagy, mammutcégről van szó, akkor jó eséllyel csak akkor veszik fel a dolgozót, ha meg tud jelölni egy személyt, akivel kapcsolatba léphetnek referenciakérés céljából. Különben símán megtenné, hogy magatartási problémák miatt kirúgott személyként behazudja, hogy kiváló dolgozó volt, akit leépítés miatt küldtek el.
2019. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Trogdor ***** válasza:

Volt egy ilyen főnököm, tipikus nyomozó . Simán felhívta az előző helyem, hogy minden rendben volt-e meg nézegette annak a cégnek a forgalmát meg ilyenek :D

Rohadt idegesítő és kellemetlen szerintem , szerencsére ritka az ilyen idióta

2019. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy meg kell adnom valakit a referencia végett nem értem. Multiból mentem át multiba, az önéletrajzban feltüntettem, hol dolgozok jelenleg, nem írtam oda, hogy "Ahol Gipsz Jakab a főnököm, elérhető a ... telefonszámon" és felvettek.


Két dolog lehet; vagy az aktuális munkahelyeden a HR-rel felveszi a kapcsolatot a leendő főnök vagy lehet van annál a cégnél a fejesek között pajtása és nála érdeklődik.


Amikor egyszer áthelyeztek egy másik projektre cégen belül, az új projekten MINDENT tudtak rólam, anélkül, hogy a számat kinyitottam volna, mert a régi projektről az egyik magasabb pozicióban levő ember nagyon jóban volt az új projekten a vezetőséggel és mindent elmesélt rólam nekik egy baráti csevelyük alatt.

2019. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!