Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan nem szúrnátok el?...

Ti hogyan nem szúrnátok el? Kíváncsi vagyok?

Figyelt kérdés

A kérdés inkább arra irányul, mit tennétek?


Alaphelyzet: frissen érettségizett 18 évesként kiköp titeket az oktatási rendszer. Meg van az esélyetek arra, hogy egy középszerű szakra bekerüljetek akár egy jobb egyetemre is. De megérné?


A.) Maradtok az országban és elvégzitek az egyetemet, majd szenvedtek azzal hogy kellő gyakorlati év nélkül bárhova is felvegyenek szánalmas fizetésért indulva a nulláról mert a suli mellett csak havi 60 ezres diákmelót tudtál vállalni plusz a szereztél megszerezted a felnőttkor legelső nyakláncát, a diákhitelt amit gyöngyszemenként egyesével törleszthetsz le éveken át.


B.) Kimentek Au pairként egy fejlett nyugati országba, először részmunkaidős állást majd szépen lassan levetkőzve a fogadó családot teljes állást vállaltok? Viszont mivel gimnáziumot végeztetek így nincs semmilyen végzettségetek, így bizonyára kénytelenek lesztek lentről kezdeni. Majd kint elvégezni egy tanfolyamot/ szakmát.


Nyelvtudással persze. (C1 angol, C1 német, B2 francia)


Oh és kifejezetten szegény családi háttérrel, szóval akár minimális anyagi támogatás is kilőve. Így külföldi egyetem sem jöhet szóba, akár állná az EU a tandíjat (már csak a lakhatási költségek miatt sem.)


18/L



2019. jún. 7. 03:19
1 2
 11/12 anonim válasza:
Nem tudom, hogy ha visszamennék az időben, bevállalnám-e újra azt az öt évet... Anyukám egyedül nevelt, dolgozgattam is tanulás mellett, és így sem volt könnyű. És hét éve nem tudok elhelyezkedni sehol a szakmában. Mindenhol csak azt látni, hogy minimum x év szakmai tapasztalat. És a pályakezdőkkel mi van? Így hát egy szaros operátorként élem az életem diplomával a kezemben (bocsánat a kifejezésért), és sok barátom van, akiknek pedig csak érettségije van, mégis saját vállalkozása,és tudnám sorolni. Lebeszélni nem szeretnélek semmiképp, nem tudni, mikor veszed hasznát, és a külföldi vendéglátózást se bírnád sokáig, hidd el.
2019. jún. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Hasonló élethelyzetben voltam, annyi előnnyel, hogy tanultam két ritka és jelenleg Magyarországon keresett mesterséget. Dolgoztam, tettem félre, közben nappalin egyetemre is jártam.


Majd -nem részletezném- besokkaltam a magyar világtól, ahogy lehetőségem lett mentem, egyetemet távoktatáson folytattam.


Van egy felsőfokú végzettségem + most csinálom a master diplomám, mellette külföldön próbálok házat venni, egy év után eljutottam idáig, hogy tudjak komolyan tervezni, beutaztam Európát és a brit szigeteket.


Az ilyen ösztöndíjas külföldön tanulok, mese habbalt felejtsd el. A világ nem cukormázas, nincs a kerítés sehol sem kolbászból. Az hogy 18 évesen külföldön dadának mész, az egyenlő a szolgasággal, hidd el. Ne vállalj be ilyet.


Probálkozz, tanulj ki gyorsan egy felsőfokú foglalkozást, bár lehet lecsúsztál, mert kedves és bölcs kormányunk, pont idén tervezi 5 évesekké tenni a 2 éves OKJ tanfolyamokat és sok képzést törölni.


Talán be sem jutsz az egyetemre, mert már több emeltszint kell, illetve nyelvvizsga is. (Barátnőm idén bukta, pedig szín ötös az érettségije.)


Sok sikert kívánok neked azért, ha elég erős vagy és kitartó, akkor bármi összejöhet, a lényeg, hogy csináld és sose add fel.


(Mellékesen megjegyzem, ha diák hitelt veszel fel és az egyetem végezte után külföldre mész, az isten sem hajtja be rajtad a tartozást.)

2019. szept. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!