Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a 18-20 éves srácok magázód...

Ha a 18-20 éves srácok magázódnak velem, akkor visszamagázhatom őket?

Figyelt kérdés
35 éves nő vagyok, és a munkahelyen többször előfordult, hogy tegeztem a fiatal srácokat (mivel ez egy olyan típusú munkahely, ahol mindenki tegeződik elvileg mindenkivel), de ők pedig jó napot!-tal vagy viszlát!-tal köszöntek nekem. Az én véleményem az, hogy nincs köztünk akkora nagy korkülönbség, hogy magázódnunk kellene, de ha ők már így köszöntek, akkor én se akarom őket tegezni, mintha valami néni lennék, aki köszön a kisfiúnak. Ilyenkor hogyan illik viselkedni?
2019. jún. 15. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Kérdezd meg, hogy tegezheted-e
2019. jún. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiúk betartották az illemszabályokat, neked kell megengedni a tegezést számukra, utána már nem fognak magázni
2019. jún. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg velük, hogy itt nem a magázódás a szokás. Néha nem mindenki meri felszólítás nélkül megtenni. Nálunk is van oylan, akinek el kellett magyarázni, hogy itt így mennek a dolgok, hogy kortól és nemtől függetlenül mindenki-mindenkit tegez.
2019. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Ajánld fel, hogy tegezzenek.


Én munka és hivatalosabb körülmények között a velem egyidőseket sem tegezem. Aki idősebb, vagy a korát sem tudom belőni azt meg főleg nem.

2019. jún. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Te vagy a nő, a te előjogod kezdeményezni a tegeződést. 18 éves korom óta a pénztáros kislányokat sem tegezem, amióta szakállam van, ők sem engem. Kicsit szürke terület manapság, régi illemkönyvek szerint már a gimnazistát is magázni illik, még nekem is volt nem egy ezt követő tanárom középsuliban. Munkahelyen, lakástömbben, mindenhol az a tapasztalatom, hogy az 50 alatti nők hamar megkérnek, hogy tegezzem őket, nincs belőle probléma. Persze ha a munkahely olyan, hogy alapból tegeződés van (eddig csak ilyen állásom volt, 20-80 év között férfit, nőt tegezni kellett, kicsit fura volt megszokni), akkor a srácok nézték be, hogy nem tartják be a céges szokásokat. Én kicsit viccesen adnám a tudtukra, hogy "fiúk, tegeződünk a munkahelyen, nem mondták még?"
2019. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezek csak ilyen rövid találkozások, portán, liftben, azt nem írtam. És elég sokan vagyunk a cégnél, nem biztos, hogy emlékeznének rám, még ha le is állnék velük megbeszélni. Akivel hosszabban beszélünk, az tegeződik, de olyan is előfordul, hogy utána ha összefutunk a folyosón, megint csak jó napot!-ozik.
2019. jún. 15. 14:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fiatal srácok nem vezérigazgatói pozícióban vannak a cégnél, akkor mindenképpen neked kell(ene) felajánlanod a tegeződést.
2019. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 nemaRendőrség ***** válasza:

Fel kell ajánlani, hogy tegezhessenek.

Én is magázódom ha olyan a helyzet, még máshogy nem állapodunk meg.


A jó napot viszont lehet csak megszokás. Minimálisan pösze vagyok, nem szeretem a szia(sztok) szót annyira, barátaimnak jó reggelttel köszönök(napszaktól függetlenül első köszönésnél)

2019. jún. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ezek csak ilyen rövid találkozások, portán, liftben, azt nem írtam. És elég sokan vagyunk a cégnél, nem biztos, hogy emlékeznének rám, még ha le is állnék velük megbeszélni. "


Szerintem ezt a mondatodat kb. senki nem nézte, és még ötvenen le fogják írni Neked, hogy tegyél javaslatot a tegeződésre.

Értem, mit írsz a fenti mondattal, voltam ilyen esetben. Amikor nincs idő magyarázkodni, de valahogy vissza kéne köszönni.

Én ilyen esetben pl. férjem lányának a barátnőjét (ő is "jónapotozott" 18 évesen, (én voltam 32), simán visszamagáztam, és kész.

2019. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hosszúhajú ***** válasza:
100%
az etikettben a tegeződést a nőnek kell felajánlani ( kivéve persze idős férfi esetén, vagy magasabb rangú nyilván.... szóval: ajánld ők illedelmesek - ezért megáznak
2019. jún. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!