Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a magázás, önözés nem csak régimódi, hanem alapvetően férfias jelenség? Vagy másnak is természetellenesen hangzik, ha nők egymás közt magázódnak?

Figyelt kérdés

2019. jan. 3. 18:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem látom az összefüggést. Mondjuk nagyon kevés olyan emberrel magázódom, akit személyesen ismerek, hirtelen csak a gyerekeim tanítói jutnak eszembe, de nem érzem se régimódinak, se természetellenesnek.
2019. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%

Az már szubjektív vonás, hogy ki mit társít hozzá.


Hogy ellenpéldával szolgáljak, az én megítélésemben nőies. Stilisztikai szempontból nekem mindigis kifejezetten tetszett, amikor nők magázódnak. Számomra erkölcsösséget, finomságot, tartást és kifonomult, illedelmes benyomást kelt. Ha így van, ha nem, számomra ezt sugallja.

2019. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Akárhogy próbálom elképzelni, nem látom, hogy miért lenne egyenesen természetellenes a nők közötti magázódás...

Az fura, ha fiatalabb, 20-30 éves magánszemélyek (pl szomszédok, nem pedig üzleti felek) magázzák egymást, de az fura férfitől is meg nőtől is.

2019. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem. Nem is tudnék pl. nagyanyám korabeli nőt tegezni, csak tetszikezni.

És nem is tetszene, ha anyám korabeli np csak úgy letegezne.


irodában, munkahelyen meg még egykorú se kezdje rögtön tegezéssel, met később blamás lehet.

2019. jan. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 moozygoo ***** válasza:
87%
Szerintem normális, nem nemtől függ
2019. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
58%

Ez az érzés a múltból maradt vissza.


A férfiak urak, a nők fehércselédek. Nyilván a szolgák egymást közt tegeződnek az urak viszont távolságot tartanak megtisztelik egymás méltóságát.

Olyan kifejezésekben érhető ez tetten, mint:


- "Ott ment egy Ember meg a felesége".

- "Ott dolgozott egy asszony meg az Ura."

- "Mi lett az újszülött? Gyerek vagy csak Jány?"

- "Téged is megver néha az Urad?"


A férfiak személyi száma 1-gyel kezdődik, a másodrendűeké 2-vel.


Ha XY ott járt, akkor férfire gondolunk, ahogy a kromoszómája is XY. Nem merül fel, hogy X vezetéknév, Y keresztnév nőt is takarhat.


Ezek a múltban gyökereznek és még nem tűnt el a nyelvből.

2019. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Eddig egyedül a 6. válaszra adtam zöldet, a többieknek kéket.


6.: ebben tényleg lehet valami, elég hihetőnek (és tudományosnak) tűnik a magyarázatod. Ezen kívül még olyasmi érzés is van bennem, hogy a nők gyengébbek, kedvesebbek, kevésbé agresszívek, és sokkal közvetlenebbek, a magázás pedig távolságtartó, hűvös, valamivel durvább is, mint a tegezés, nem olyan barátságos (és kevésbé természetes), és ezért inkább férfiasabb.

2019. jan. 19. 08:58
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

Számomra nem gond ha sokan magázódnak vagy önöznek. Egyáltalán nem a férfias jelzőt párosítanám rá. Én (43F) alapvetően magázódom az ismeretlenekkel, mert akárkivel nem tegeződöm. Anyám tanárként (egyetemi és középiskolai) mindenkit magázott. Engem ő ilyennek nevelt. Így én (navnál dolgozom) magázódom a benzinkutassal a boltossal a piaci árussal.

Szerintem nem régimódú a magázódás hanem vannak helyzetek amikor nem szerencsés tegeződni. Pl: Ha elmegyek az orvoshoz ott sem tegezem le az orvost.

2019. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%

Nő vagyok.


Az iskolában szóltak a szüleimnek anno, hogy én azt mondom a tanáraimnak beszélgetések során, hogy "Maga" (pl "Maga fogja helyettesíteni holnap XY tanár urat?") és, hogy ez sértő, mindenképp használjam helyette azt, hogy "Ön". Azóta senkinek se mondom, hogy "Maga".


Bár ettől függetlenül sokan mondták nekem, hogy "Maga" (nő és férfi egyaránt), de nem sértődtem meg.


Nem tartom férfias szokásnak azt, hogy valaki a másikat nem tegezi, illetve, hogy azt mondja neki, "Ön". Mondjuk egy nő szájából az "Önöcske", "Magácska" már furcsán hangzik.


Az is tény, hogy milyen korosztály a két nő - 29 évesen pl egy 20-25 évest vagy egy 30-35 évest nem fogok automatikusan önözni, de a 40 felettieket már valószínű (ha csak nem rokon vagy közeli, kedves ismerős, akiről tudom, hogy nem bánja a tegeződést). De ez is emberfüggő; az egyetemen volt egy 42 éves tanárnőnk, ő egyik hallgatóját sem tegezte, pedig az anyánk lehetett volna korban.


Összefoglalva, nekem nem furcsa, ha két nő magázódik egymás között.

2019. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%

én nő vagyok, és szívesen magázódom. boltban is, stb. velem egykorúakat is magázok, hogyha olyan a viszony, pl. ingatlan eladó esetében alapból magázódtam, pedig nálam fiatalabb volt a lány. de üzleti viszonyról volt ugye szó.

én boltban is utálom, ha letegeznek, valahogy olyan primitívnek tartom.

a "magát" sosem használom, mindig önözök. a "maga" is valahogy primitív sajnos.

2019. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!