Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogy közölnétek a kollégáto...

Ti hogy közölnétek a kollégátokkal finoman, hogy nagyon nem tetszik a stílus, ahogy beszél veletek?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen párosával vagyunk beosztva, 2-2 ember dolgozik együtt, általában ugyanazok, ritkán van csere. A kolléganőmnek, akivel a legtöbbször vagyok beosztva, számomra elég elviselhetetlen stílusa van, már ott tartok, hogy utálom miatta az egészet. 3 hónappal utána kezdtem itt dolgozni, ezért még egy év után is azt hiszi felettem áll, tanítania kell, azt hiszi ő sz@.ta a spanyol viaszt. Egyszer rossz napom volt, valami apróságot véletlenül elrontottam, erre a lehető legordenálébb stílusban elkezdett velem ordítozni, hogy "nem igaz hogy nem tudsz odafigyelni, olyan jól haladtunk, erre kib@..ol itt az emberrel!" Pedig tényleg apróságról volt szó, alig 5 percet késtünk miatta. Az ilyen kirohanásai körülbelül 2-3 naponta ismétlődnek, már félek tőle mikor lesz a következő. Ennyiben még nem merül ki, ha megjelenik a főnök, akkor már árul is be, ilyen tudálékos stílusban, hogy "én mondtam neki ezt, meg mondtam neki azt, de ha nem figyel oda, akkor mondhatok én bármit". Ő is hibázik, mint mindenki más, de ilyenkor ő csak elkezd rajta nevetni meg hülyéskedni, hogy elterelje a figyelmet. Ugyanolyan dolgokon, amiért engem meg lecsesz. Aztán persze utána kerülöm a beszélgetést és a szemkontaktust, mert rosszul esik. Ő meg mintha mi sem történt volna, jön oda hozzám, hogy valami bajom van-e vele, mert látja, hogy milyen mérgesen nézek rá. Én ilyenkor nem tudok mit mondani, nem vagyok a szavak embere, nem vagyok otthon az ilyenekben. Ti mit mondanátok a helyemben? Szerencsére már kaptam jobb ajánlatot, úgyhogy csak két hónapot kell itt kibirnom, de azt a rövid időt még át kéne vészelni valahogy.
2019. jún. 26. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsit túlgondolod, ez egy munkahely, te megcsinálod a munkád és megkapod érte a fizetésed. Ha meg beszól neked a kolléganőd akkor visszaordibálsz hogyha mégegyszer hozzád mert szólni akkor pofánvágod. A főnököket meg általában nem érdekli a munkahelyi hiszti, ha meg igen általában tudják ki a hülye.
2019. jún. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Halmai Annamária ***** válasza:
100%
Finoman sehogy. Te ezt a helyzetet nem tudod megoldani, mert akkor már megoldottad volna. Az ilyennel acsarkodni kell és helyretenni. Te erre nem vagy képes, hiába írja majd ide bárki, hogy küldd el melegebb éghajlatra, stb. Az egész jellemedet és önbizalmad kéne megváltoztatnod hozzá, hogy tudd kezelni a helyzetet. Sajnos aki hagyja hogy a fejére tojjanak azt a munkahelyeken vécéként kezdik használni. Ha az elejétől fogva nem hagytad volna magad, visszaszólsz, stb akkor a kolleganőd rendes lenne veled, mert az ilyen fajta emberek csak a gyengébbekkel mernek keménykedni. De te sajnos gyenge vagy. Ez nem egy tanácstól fog megváltozni. Felfogást, életszemléletet kell váltanod.
2019. jún. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a kolléganönek rossz természete van, de te meg képtelen vagy kinyitni a szádat ha valami bajod van. Ez a tipikus áldozat típus, aki tud sírni mindenen de nem képes ellene valamit tenni.


Mikor megkérdezi mi bajod, akkor telejsen normálisan mondhatod neki, hogy tudod, hogy hibáztál, de a stílus amivel elmondta neked az nagyon rosszul esett.

2019. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Halmai Annamária ***** válasza:
Egyébként iratkozz be kickbox edzésre, attól majd lesz elég önbizalmad.
2019. jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csodálkozó fejet vágok, majd közlöm, hogy nem értem ezt a stílust mire alapozza, hiszen rengeteg nála magasabb kvalitású emberrel dolgoztam együtt és így visszaemlékezve egyik sem ütött meg velem szemben ilyen hangnemet. Furcsa, nagyon furcsa...


Ez után pedig őrületbe kergetném azzal hogy minduntalan rácsodálkozok és hasonlóképp kifejezem mitől különös az alpári kifejezésmódja; miközben látványosan szrnék a fejére és nem idegesíteném magam.

2019. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Vegyél vissza, nem beszéltem így veled, így te sem tedd!".
2019. jún. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért tűröd? szólj vissza

Pl ha elkezd ordítani: Na, vegyél vissza légyszíves, mert velem ilyen hangnemben nem fogsz beszélni. Nem vagy te itt senki, nem vagy a főnököm. Ugyanolyan beosztott vagy mint én. Kussolj be szépen. Tudod kivel ordibáljál.


Ha tovább ordít akkor otthagynám, és mennék a főnökhöz panaszt tenni. vagy, le hülye krváznám :D

2019. jún. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!