Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben az esetben jogosan...

Ebben az esetben jogosan hívnak be 2 nap ügyeletre? A munka törvénykönyve alapján október elsejei munkába állásnál jogom van az az évi szabadságot (időarányosan) március 31-ig kivenni. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Október elsején új munkahelyen kezdtem, sajnos pályakezdő pedagógusként - utazó konduktorként dolgozom- a sok munka és feladat miatt nem tudtam kivenni azt a 11 nap részarányos szabadságot. Így még decemberben január harmadikára és negyedikére is kiírtam magamnak két napot, mert úgy éreztem szükségem van rá. Azonban most derült ki, hogy a következő éviből számolták és nem automatikusan a maradvány szabadságból (mint a legtöbb helyen).


A gazdasági osztállyal nem nagyon lettem előrébb, nem ,,tudnak" érdemben segíteni. Mondták hogy azzal a személlyel beszéljek aki az ügyeletes beosztást írta. De még ő se hívott vissza tényekkel. Mit tegyek? Nem érzem jogosnak ezt az egészet.


2019. júl. 2. 12:23
 1/5 A kérdező kommentje:
(Az őszi és téli szünet csak 4 napot ölelt fel a szabadság napjaiból, a többi otthonról végezhető munkaként volt könyvelve.)
2019. júl. 2. 12:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van főnököd, vele beszéld meg, ne random osztállyal. Sok ilyen rendszer pont azért nem működik, mert az emberkék fontosnak érzik magukat, és ott kerülik meg a hierarchiát, ahol csak tudják.
2019. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a főnököt még nem tudtam elérni.
2019. júl. 2. 15:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából szarul adminisztrálták.

Másfelől viszont nem számít, "melyiket" írták ki, mert a szabi nem évül el. Ha a múlt éviből vetted ki, akkor az ezéviből maradt, ha az ezéviből vetted ki, akkor a tavalyiból. Mindkét esetben ugyanannyi napod maradt.

Hozzáteszem, ez sokszor a munkáltató vagy a HR admin fejében él, hogy "melyik" szabit veszed ki. A törvény szerint van X nap szabid, és onnantól kezdve, hogy meghatározták hogy mennyi, ezek a napok egyformák, nem a tavalyit veszed ki, meg nem az ideit, hanem az X napodból egyet.

2019. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elvileg tavaly vezették be, hogy senki nem vihet át semmit, mert csak keveredés van ebből. Tehát ki kell venni az évben, és ez oké is, de esetemben másként kellene eljárni, mert októberben jöttem. Nyilván ezek után az vonatkozik rám is mint a többiekre.

A főnököt még mindig nem tudom elérni, bosszantó...

2019. júl. 3. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!