Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi idő alatt lehet hozzász...

Mennyi idő alatt lehet hozzászokni a fizikai munkához?

Figyelt kérdés
Egy étterem konyháján dolgozom egy hónapja.Fizikai munkát eddig nem végeztem, magasabb szakképesítséem van, de jelenleg nem tudok elhelyezkedni.Az étteremben nagy ahajtás heti 8óra munka 1szabadnap és az kevés,mert van amikor 9-10órát kell dolgozni egy héten amikor nem vagyunk elegne így pótolják a hiányt...Egy ltnek érzem magam,hónap után is fáradtnak,kimerültnek érzme magam,néha nehezen tudok aludni.A kollektiva se extra.

2019. júl. 9. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában 1 hónap alatt meg lehet ezt szokni.
2019. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire vagy a pénzre rászorulva. Ha nagyon és nincs más lehetőséged jelenleg, akkor igen gyorsan.

Nekem amikor nagyon kellett a pénz, akkor hotelben dolgoztam az étterem részben, heti 6 napot 12 óráztam. Én sem végeztem előtte fizikai munkát, vékony alkatú nő vagyok. Szóval mivel kellett a pénz így 1 hét alatt hozzászoktam. Persze mikor helyrejött a helyzetem, akkor otthagytam ezt a munkát. Egyébként vannak olyanok is, akik inkább éhenhalnak de akkor sem képesek megszokni a fizikai munkát. Ezt te érzed melyik csoportba tartozol.

2019. júl. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fizikailag értettem mennyire lehet hozzászokni,nem arra gondoltam ki milyen szükségben van.Lehet valaki szükségben ha nagyon kimerül,szédül,szétszórt, felejt dolgokat azóta azzal csak az egészségét rombolja.Bár az is lehet sokat agyalok rajta.2hónapja diplomáltam,előtte négy hónapot a könyveket bújtam, apám alig 3hónapja halt meg,néhány kiló le is ment rólam lehet ez is közrejátszik a kimerültségben
2019. júl. 9. 10:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak javasolni tudom, hogy mielőbb próbálj más helyet találni, és kilépni innen. Heti hat nap munka, pláne vendéglátóiparban, kicsinálja az ember idegrendszerét, tapasztalatból tudom. Ne légy olyan hülye, mint én voltam!
2019. júl. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen,érzem az idegekre is kihat meg néha jól lehajtom magam és szorítást érzek a hátamban valószinűleg a stressztől.Ehhez még párosul a mérgező kollektívca is.
2019. júl. 9. 10:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Valakinek könnyen megy, másnak pedig nehezebben de van olyan is aki hozzá sem tud szokni,csináltam és átt érzem a helyzetedet, ha nincs annyira szükség a pénzre akkor fejezd be és keresgélj, mivel így valjuk be őszintén nincs időd munkahelyet keresni nagyon, mert munka után örülsz ha haza érsz esetleg még be kapsz valamit és véged is :-D

Ha pedig szükség van a pénzre akkor próbálj munka előtt új munkahelyeket nézni, mert akkor még nem vagy fáradt szóval semmi hülyeség nem fárasztott le.

Én sofőr vagyok van hogy napi 15 órát dolgozom heti 2-3x aztán 2-3x 12 órát, igaz ebből 45 perc pihenőm van de az elég gyorsan el megy, wc, torna, ha le izzadok tusolás és evés.

Van olyan nap vagy napok hogy csak ülni kell és monotonitást tűrni (vezetni) ez sokaknál vérnyomás problémák okoz,da van olyan is amikor 0.5-1 napig csak pakolni kell, kis dobozokat vagy raklapok békázni, árut kötni a tűző napon vagy le pakolni nyitott vagy ponyvás szerelvényről amiben +50 fok van, attól is függ milyen pótkocsit húzok,konténeres, hűtős, dobozos, nyitott, túlméteres,tartályos esetleg állat szállítósat bár olyan még csak 2x volt de ezt senkinek nem kívánom :-D

De van olyan nap is ahol csak várni kell így lehet pihenni, felfedezni a környéket, képezni magam,tanulni :-D

Valaki ezt apró pénzért csinálja de én vettem a fáradtságot és megtanultam 2 nyelven és ki jöttem, szerintem tedd te is ezt ha szeretnéd hogy megbecsüljenek és adjanak rendes fizetést, igaz itt is vannak rossz helyek de magyarban csak dolgozz sokat kevés pénzért.

25F

2019. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-3 hét alatt megszokható. Mindig van ilyenkor néhány izom, amit korábban nem használtál, és ilyenkor beáll.


A te problémád az, hogy nem eszel eleget, és azt is rossz minőségben teszed. Ezért vagy kimerült és fáradt.


Nézz utána étrendeknek! Valami olyasmi kéne neked, mint a hosszútáv gyaloglóknak vagy túrázóknak. Sok-sok vitamin és más elem távozik ilyenkor, egyszerűen pótolni kell őket. Zöldség-gyümölcs! Fehérhe is jól jön. Zsíradékot nem kell ilyenkor minimálisra venni, mert az ad energiát, de azért ne legyen a szokásostól több se!

Nem vagyok dietetikus, sem személyi edző, szóval inkább érdeklődj, keresgélj neten!

Napi 4-5-szöri étkezés, nassolás elkerülése (tehát legyen 2,5-3 óra az étkezések között). Folyadékpótlás! Ami lehetőleg víz legyen.

2019. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7es válaszoló igazad van rendszertelenül és minőségtelenül étkezem itt az étterembe pizzát ehetünk meg a készülő ételekből csipegetünk, ha itt vagyok étvágyam sincs, folyadékot sokat iszok.Az evést viszont hanyagolom kivéve amikor délutános vagyok akkor eszek itthon,de nem olyan jól esik az étel.
2019. júl. 9. 12:23
 9/9 anonim ***** válasza:
A fizikai munkától mondjuk ez elég messze van,próbálj ki egy építkezésen napi 10-11 órában sódert lapátolni és betont talicskázni,téglát hordani.. :-) Az eredeti kérdésre visszatérve,megszokni sehogy nem lehet max elviselni.Én csináltam már elég sok mindent,a legfontosabb a nyugodt pihentető alvás,min 7-8 óra legyen meg.A töménytelen mennyiségű kv-t energiaitalt el kell felejteni(exkollégám napi 10-12kv tolt..).Én otthon főzött natúr zöldteát ittam mindig és napi 3-4000mg C vitamint szedtem.
2019. júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!