Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyeken hogyan működik...

Munkahelyeken hogyan működik a mozgássérültek segítése az épület elhagyásában?

Figyelt kérdés

Nagyon sok training-en mondták, hogy, ha ég az épület, NE használja senki se a liftet, még az se, aki mozgássérült.


Nálunk nincs mozgássérült, így nem láttam példát.


Ez hogy néz ki az ő esetükben egy nagyobb cégnél? Leviszik őket kézben (akár a hetedikről, akár a másodikról, stb) vagy van valami módszer erre?


Nézegettem videókat, de mindben azt mondogatták, hogy mozgássérült se használja a liftet. Egyben mondták, hogy valami helyen kell gyülekezniük, de azt nem, hogy hogyan segítenek nekik kijutni az épületből. Olvastam is róla, de nem térnek erre ki.


Nem vagyok mozgássérült, csak régóta érdekel.


Előre is nagyon szépen köszönöm aválaszokat!



2019. júl. 16. 09:27
 1/4 A kérdező kommentje:
TŰZRIADÓNÁL - Bocsánat, lemaradt a kérdésem elejéről.
2019. júl. 16. 09:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyszer volt tűzriadó. Az épület negyedik emeletén dolgozik egy férfi aki kerekesszékes. Őt két kolléga kapta fel kezüket összekulcsolva csuklónál,ahogy annak idején torna órán tanultuk a suliban, és itt ült a férfi. Könnyedén lementek vele az emeletről. Egy harmadik kolléga meg hozta a kerekesszéket.

Egyébként nem volt kijelölve senki erre, szinte mindenki rögtön segíteni akart a kollégának ösztönösen.

2019. júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lift tűz esetén életveszélyes, mert nem tudhatod, hogy hol a tűz. Ha a lift bármi oknál fogva odavisz, meghalsz. Vannak helyek, ahol a lift össze van kötve a tűzjelzővel, riasztás esetén automatikusan megáll a legközelebbi állomáson, ajtót nyit és lekapcsol, nem lehet se hívni, se bentről vezérelni. Ilyenkor az ember automatikusan segít kijutni, ha nem megy, segítséget kell hívni például a kiérkező tűzoltóktól.
2019. júl. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tűz esetén első teendő az áramtalanítás, így lift sem lesz.
2019. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!