Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen gimnáziumot ajánlotok...

Milyen gimnáziumot ajánlotok Pesten?

Figyelt kérdés
2019. júl. 28. 00:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, mivel nem írtál semmit a kerületről, a képessegeidről, az anyagi helyzetedről így vaktában tapogatózom. Igyekszem olyan gimiket javasolni ahol van 6 és 4 évfolyamos képzes is, mert erről sem mondtál semmit.


Én Újpesten lakom ezért a Babits Mihály Gimnáziumot javaslom.

Ha jó tanuló vagy akkor az Apáczai gimit javaslom mert TOP10-es.

Ha nagyon el vagy eresztve anyagilag akkor a AKG vagy a Közgazdasági Politechnikumot javaslo (évente 750 ezer forintos tandíjjal).

2019. júl. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Basketballgirl válasza:
100%

Mivel (ahogy az előző válaszoló is írta) nem mondtál semmit, hogy mit szeretnél, több félét mondok.

-Először is ha tényleg jó tanuló vagy és top gimit keresel akkor az Eötvös József Gimnáziumot ajánlanám (5.ker) Itt van 5éves nyelvi, valamint 4éves matek,természettudomány és humán szak. Az iskola hangulata, közössége nagyon jó, nem csak kockagyerekek járnak ide (de azért nyilván kell tanulni)

-Következőnek a szintén erős Madách Imre Gimnáziumot mondanám (6-7.ker, nem tudom pontosan) Itt főként a nyelveken van a hangsúly, rengeteg közül lehet választani és mindegyik szinvonalas, de a többi tárgyat is jól tanítják. Van 4 és 5 évfolyamos is többféle, ha érdekel pontosan nézd meg a honlapon. Elégge liberális az iskola, a hangulata szintén remek.

-Aztán kicsit gyengébb, de még szintén szuper magániskola a Xántus János Gimnázium (ez a nyugati környékén van) A suli modern, a hangulat szimpatikus és jókat hallottam róla, itt is a nyelveken van a hangsúly főleg. Ha jól emlékszem havi 70k vagy valami ilyesmi a díj (de ezt annyira nem tudom, ha érdekel nézz/kérdezz utána jobban)

-Utána mondanám még a Szabó Lőrinc Kéttannyelvű Gimnáziumot (2.ker) ami angolból nagyon erős, a többi tárgy közepes, de azért ha tanulsz innen is bekerülhetsz bármelyik egyetemre. A környék gyönyörű, nyugodt, de sajnos kevés a közösségi program/szakkör. Itt 2 osztály indul, mindkettő 5éves: az egyik a kéttannyelvű angolos, ahol az első évben szinten csak angolod van (heti 16 kb) meg szinten tartó órák és a következő években több tárgy is angol nyelven van tanítva (pl.:matek, kémia, de van több is); a másik osztály pedig német nyelvi előkészítő, amiről annyit nem tudok, de ez könnyebb mivel minden óra magyarul van (nyilván a nyelvi órák kivételével)

Most így hirtelen ennyit tudtam, remélem segítettem (ha nem is neked, legalább valakinek xd) és hogy ha van bármi kérdésed eötvös, szabó és madách-al kapcsolatban (sajnos a xantusról csak ennyit tudok) akkor nyugodtan írj :))

2019. aug. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!