Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van itt valaki még rajtam...

Van itt valaki még rajtam kívül, aki úgy szenvedte végig az iskolás éveit?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy valaki képtelen volt beilleszkedni az adott közösségbe, állandóan fojtogatta a légkör, szorongott, teljesen egyedül volt, utált tanulni, gyűlölte a rengeteg számonkérést stb.

2019. júl. 31. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Nem vagy egyedül.
2019. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem is tudom eldönteni, hogy a tanáraim vagy a diáktársaim voltak antipatikusabbak. Jelenleg egyetemista vagyok, most se habostorta az élet, de ezerszer jobb, mint az a fos.
2019. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt vagyok,nem vagy egyedül :-/
2019. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem még egy évem hátra van a gimiből... Nem tudom hogy fogom túlélni, de igyekszem úgy hozzáállni, hogy ha már 4 évet végigszenvedtem, akkor az utolsót fél lábbal is kibírnám.
2019. júl. 31. 17:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A tanuláson kívül igen xar közegben voltam eddig, és fura, mert a munkahelyen is ez van.
2019. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

29 éves vagyok.


11 éves koromtól folyamatosan ez volt.


- Külföld felső tagozat; mert magyar voltam


- Magyarország 9. osztály; mert ijesztő és furcsa voltam


- Magyarország, új gimi, kilencediktől érettségiig; mert stréber és idegesítő voltam


- Egyetem; Mert túl aktív és idegesítő voltam


Az első munkahelyeimen is gondjaim voltak a beilleszkedéssel.


Így utólag látom, miben kellett volna változnom, mert megérdemeltem, hogy ne kedveljenek.

2019. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A tanulás itthon nekem nagyon megterhelő volt.


Odakint, ha tanultál és figyeltél, jó jegyet kaptál, ha telibexartad, megbuktál.


Nem volt a rossz érzésed, hogy széttanultad az agyad és CSAK elégségest kaptál.


Volt azért sok lecke, sok beadandó, de ki lehetett bírni.


Röpdoga nem volt. A dolgozatok (amikből 2-3 volt egy trimeszterben) nem voltak könnyűek, de, ha készültél rendesen, meg volt a 100% is. Nem írtunk orrba-szájba dogákat és a dolgozat nem egy büntetés volt, hanem a tudásunk felmérését szolgálta csupán.


Idehaza az első gimiben konkrétan széttanultam az agyam és kettest meg egyest kaptam. Nem motivált, plusz hianyzott a tudás a felső tagozatból, meg is buktam.


Egy nem olyan nehéz suliban ismételtem évet és tanultam tovább.


Ami rossz volt, hogy konkrétan hazaértem és éjjelig tanultam, majd hajnali négykor felkeltem, hogy hatig átismételjem az anyagot, bementem nyolcra, rögtön röpdogával kezdtünk, mert Pirike vihogott óra elején és ezért minket is megbüntettek, akkor írtuk a dogát, amibe betettek olyat is, ami nem ment könnyen, harmadik órában bepöccent a tanár és kijelentette, hogy két nap múlva dolgozat és nem érdekli, hogy lesz két tz aznap más tárgyból, negyedik órán a tanár feladott egy csomó leckét kövi napra, amikor három dolgozat is volt, ötödik órában meglepi felelés, ami négyesre sikerült, mert kihagytam egy gondolatot; ezért anyám üvöltött otthon, stb.


Aki nem vette komolyan a tanulmányait, élvezte a gimit. Én nem tehettem ezt meg, mert otthon elvárás volt az ötös. De pl nem én voltam ezzel az egyetlen. Volt egy lány, 4,9-re lezárták és a szülei leteremtették az egyetlen egy négyesért, ami ott volt az ötösök között.

2019. júl. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Alsóban még jó volt, aztán őseim átírattak 5től másik suliba, 6-8 megint más, aztán középsuli. 5-töl fogva katasztrófa volt. Érettségit alig vártam, gyűlöltem az osztytársaim. Mai napig! Egy találkozóra se mennék el, bár tudtommal senki nem is szervez.
2019. júl. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
és lesz akkor szalagavató is nem az plusz stressz?
2019. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

Fhu utáltam bejárni.Idén érettségiztem nem is tudom hogy bírtam.Nem mentem el a szalagavatómra se amit egy kicsit bánok mert szerettem volna egyszer "hercegnőnek" érezni magam de azoktól a szemetektől nem lehez élvezni semmit.Volt is ám balhé az öltözőben köztük.

Tanulni alapjáraton szeretek de ha elővettem a tankönyveim ők jutottak eszembe szóval nehezen tudtam rávenni magam hogy elővegyem.

Kitartást!Hamar elszáll az év.

2019. aug. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!